Kurumsal kimlik cmyk olmaz ne demek?

Baskı Öncesi - Kurumsal kimlik cmyk olmaz ne demek? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, Lacivert zemin üzerine turkuaz logo ve beyaz yazıların bulunduğu antetli kağıt, diplomat zarf ve kartviziti baskıya gönderdim. Renk kodlarını tek tek kontrol ettirdim, sorun yok dediler. Lacivert ...

btlylmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

btlylmz(38)

Eğitimci / Bursa

Alt 11-02-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
Lacivert zemin üzerine turkuaz logo ve beyaz yazıların bulunduğu antetli kağıt, diplomat zarf ve kartviziti baskıya gönderdim. Renk kodlarını tek tek kontrol ettirdim, sorun yok dediler.
Lacivert zemin antetlide başka, diplomatta başka çıkmış. Kartvizit daha gelmedi, nasıl gelecek korkuyla bekliyorum.
Neden böyle olduğunu sorduğumda matbaada işi ai'den corel'e aktaran grafikerin birinin altına 4 renk, diğerine 2 renk diye not düştüğü için olduğunu söylediler, bu benim hatam değil dedim, "ödeme yaparken fişini kontrol etseydin orada 4 renk ve 2 renk yazıyor" dediler. Bir de zaten kurumsal kimlikte cmyk'nın her zaman sorun olduğunu tire baskı yapılması gerektiğini dolayısıyla hatanın bana ait olduğunu söylediler.

Ben bunu ilk kez duyuyorum, nedir işin gerçeği ve bu işi nasıl toparlayabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafok

Grafiker / Muğla

Alt 12-02-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kurumsal kimlikte pantone renk kullanmak gerekir.......
pantone renk tonlarında çalışılan kurumsallarda renk tonunda farklılık olmaz...
ama matbaada basılan işlerde lacivert daima sorun Kurumsal kimlik cmyk olmaz ne demek?
Bu mesajdan alıntı yap
futurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futurist

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 12-02-2014 #3
kurumsal kimlikte pantone renk kullanmak gerekir.......
pantone renk tonlarında çalışılan kurumsallarda renk tonunda farklılık olmaz...
ama matbaada basılan işlerde lacivert daima sorun Kurumsal kimlik cmyk olmaz ne demek?
tamda bunu yazmaya girmiştim
Bu mesajdan alıntı yap
btlylmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

btlylmz(38)

Eğitimci / Bursa

Alt 12-02-2014 #4
teşekkür ederim grafok ve futurist

Bu mesajdan alıntı yap