kurumsal kimlik ???????

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - kurumsal kimlik ??????? Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar bir şirkete kurumsal kimlik çalışması yapacağım demir döküm'e alternetif bi doğalgaz firması ne yapacağımı biliyorum nasıl yapacağımı da fakat bu benim ücretli yapacağım ilk iş olacak ...

kurumsal kimlik ???????
aynuriyem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aynuriyem

Grafiker / Denizli

kurumsal kimlik ???????

Alt 15-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar
bir şirkete kurumsal kimlik çalışması yapacağım
demir döküm'e alternetif bi doğalgaz firması
ne yapacağımı biliyorum nasıl yapacağımı da
fakat bu benim ücretli yapacağım ilk iş olacak
ve ne kadar isteyeceğimi bilmiyorum
bu tür çalışmaları nasıl ücretlendiriyoruz

ayrıca yapacağım çalışmayı matbaadan çıktısını alarak mı teslim edeceğim yoksa cd yapıp ta mı vereceğim

beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

puhuma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 16-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba;
öncelikle kurumsal kimlik çalışması geniş bir tamlama. Projenin detaylarını (logo, antetli grubu, broşür, kartvizit, sticker, cd vb) açıklayıp firmanın bulunduğu yeri (piyasası bakımından) yazarsan baskı ya da tasarım maliyeti dışındaki giderler hariç ,yaklaşık birim ve brüt fiyat çıkartılabilir. Ve firma ile antlaşma süresini bilmediğimiz için, iş öncesi ya da bitimi tahsilat konusunda da yönlendirme yapamıyorum. Başka bir kurumun altından brief formu hazırlayıp imzalatabilirsin. Normalde freelance çalışan biri olarak müşterisine, vizyonuna ve hedef kitlesine göre film, baskı, extra vb giderlerin dışında toplam fiyatın üzerine (katalog vb hariç) %30 ile %50 arasında fiyat koyarım (şartlara ve duruma göre değişken) Örneğin: Kurumsal çekirdek olan logo nun tasarımı işin biçime göre 500-1200 ytl arası (bulunduğum yerin piyasası bakımından) Son cümlene gelelim iş bittikten sonra, prova baskılar için ilk önce digital baskı alırsın sonra film çıktısını da alıp kontrol edip müşteriye sunarsın. Onay süresinden sonra da baskıya geçilebilir. Cd olarak kesinlikle verme ve verdiğin prova baskılarını da verdikten sonra işi bittiğinde geri al. Sonrasında fatura işlemi kalıyor...
Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
aynuriyem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aynuriyem

Grafiker / Denizli

Alt 16-11-2007 #3
gerçekten açıklayıcı olmuş
istediğim tüm sorulara cevap vermişsiniz
teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
puhuma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 16-11-2007 #4
rica ederim, yardımcı olacağımız her konuda buradayız...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
kurumsal kimlik tasarm