Kurumsal Kimlik TTKD Deneme

Deneme Çalışmalar - Kurumsal Kimlik TTKD Deneme Sponsorlu Bağlantılar Yanlış Başlık olabilir ama kurumsal kimliklerde logodan dan başlamaz mı? diye düşünerek buraya koydum.. Resim içindeki herşey benim tarafımdan yapılmıştır. (Logo, Logo Renklendirme, Kartvizit, Antetli , Devam Kgdı ...

Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yanlış Başlık olabilir ama kurumsal kimliklerde logodan dan başlamaz mı? diye düşünerek buraya koydum..

Resim içindeki herşey benim tarafımdan yapılmıştır. (Logo, Logo Renklendirme, Kartvizit, Antetli , Devam Kgdı ve Zarf)

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 15-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Logo size mi ait?
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #3
Logo size mi ait?
Evet herşeyi bana ait?
Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 15-04-2009 #4
eğer logo size aitse güzel ülkemin silüetini biraz daha aşağı alıp çiçek figürü ile birleştirebilirdin diye düşünüyorum..
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #5
eğer logo size aitse güzel ülkemin silüetini biraz daha aşağı alıp çiçek figürü ile birleştirebilirdin diye düşünüyorum..
İlk denemelerim bu yöndeydi ancak o şekilde siyah hali bile çözülmüyordu hatayla çakışıyor daha sola dogru birlştirildiğinde logo kendini sola çekiyordu en iyi görüntünün bu şekilde oluştugunu düşündüm. Begenmenize sevindim
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 15-04-2009 #6
Evet herşeyi bana ait?
[COLOR="Red"]T[/COLOR]ürkiye [COLOR="Red"]T[/COLOR]abiatını [COLOR="Red"]K[/COLOR]oruma [COLOR="Red"]D[/COLOR]erneği

Dernegin gerçek logosunu incelediğimizde; sizin logonuz her nevi fikir olarak güzel olsada, dernegin amacı olarak inceledindiginde basit kalmış
Tabiki; Logo sadeliğinin yanısıra gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman bile akılda kalıcı olmalıdır...o yüzden kurumun kendisini nasıl tanımladığı ve kurumu yansıtıcak kavramların neler olduğunu araştırıp bu yönde bir çalışma yapmak gerekir.

Deneme amaçlı bir çalışma bazından bakıldıgında;

Logo olarak fena değil, fakat kurumsal kimlik açısından bence başarısız.Sade olması tabi ki güzel ama fontların büyüklüğünden, kurumsal düzene kadar sadece kurumsal oluşturmak amaçlı oluşturulmuş...Üzerinde çalışılması gereken bir çalışma....Biraz daha araştırma yapmanızı öneririm.
Bence bu logo için daha iyi kurumsal çıkabilir.

Emeğinize sağlık...Kolay gelsin.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #7
[COLOR="Red"]T[/COLOR]ürkiye [COLOR="Red"]T[/COLOR]abiatını [COLOR="Red"]K[/COLOR]oruma [COLOR="Red"]D[/COLOR]erneği

Dernegin gerçek logosunu incelediğimizde; sizin logonuz her nevi fikir olarak güzel olsada, dernegin amacı olarak inceledindiginde basit kalmış
Tabiki; Logo sadeliğinin yanısıra gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman bile akılda kalıcı olmalıdır...o yüzden kurumun kendisini nasıl tanımladığı ve kurumu yansıtıcak kavramların neler olduğunu araştırıp bu yönde bir çalışma yapmak gerekir.

Deneme amaçlı bir çalışma bazından bakıldıgında;

Logo olarak fena değil, fakat kurumsal kimlik açısından bence başarısız.Sade olması tabi ki güzel ama fontların büyüklüğünden, kurumsal düzene kadar sadece kurumsal oluşturmak amaçlı oluşturulmuş...Üzerinde çalışılması gereken bir çalışma....Biraz daha araştırma yapmanızı öneririm.
Bence bu logo için daha iyi kurumsal çıkabilir.

Emeğinize sağlık...Kolay gelsin.

İyi çalışmalar.
İlk deneme olması yorumlarda biraz daha anlayışa yer vermez mi Kurumsal Kimlik TTKD Deneme :angel: kurumsal kimliğin zayıflıgın bende farkındayım ancak dediğim gibi ilk denemem oldugu için zamanla aşabilirim diye düşünüyorum Kurumsal Kimlik TTKD Deneme

logo içinse 35 kişilik bir sınıfın içinde herkesin aynı konu üzerine çalıştıgını düşünürseniz aklınıza gelen her fikrin bir başkasınınkine benzemesinden kaçıyorsunuz. Aksi taktirde taklit olarak görülüyor ve insanlara bir şekilde sizinde aynı şeyi düşündüğünüzü açıklayamıyorsunuz. Herkesden sıyrılmak için fidanlardan yapraklardan ellerden kaçınca aklıma gelen en iyi fikirlerden biri buydu türkiye ve tabiatı yansıttıgını ancak koruma kısmını dile getiremediğimi fark ettim ancak bunu dile getirmek için bu logonun üstünde ne kadar oynadıysam bir başkasınınkine o kadar benzemeye başladı.. bende böyle bıraktım.. Yorumunuz ve incelemeniz için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
gogo47 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gogo47

Öğrenci (Diğer) / Düzce

Alt 15-04-2009 #8
ben kurumsal kimlik çalışmasından ziyade,farklı ebatların içine yerleştirilmiş logolar görüyorum sadece,yada oldukça sade çalışmalar olmuş diyebilirim(:
Bu mesajdan alıntı yap
frank isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frank

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #9
bence çok güzel bi çalışma emeğine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #10
ben kurumsal kimlik çalışmasından ziyade,farklı ebatların içine yerleştirilmiş logolar görüyorum sadece,yada oldukça sade çalışmalar olmuş diyebilirim(:
Eğer küçük baktıgınız için bunu söylüyorsanız büyütmelisiniz ama hayır hepsi aynıyı tasarım için söylüyorsanız eğer..

Kurumsal kimlikte çalışmaların önce logonun belirlenmesi ardından kartvizit tasarlanması ve yapılan kartvizite uyumlu ve tasarımın değiştirilmediği antetli , devm kgdı ve zarf yapılılması gerektiği öğretildi. Ne kadar farklı olabilirlerdi? Yorumunuzdan anladıgım kadarıyla hepsinin bir birlerinden farklı olması gerektiğini dile getirmişsiniz.

bence çok güzel bi çalışma emeğine sağlık...
Teşşekürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları