Kutu açılımı

Ambalaj Tasarımı - Kutu açılımı Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar ben bir reçel kutusu tasarlıyorum. Elimde ki reçel kavanozuna göre ayarladım ölçülerini falan ancak çıktı şekline almam için galiba bıçak payı diye bir olay varmış onu bırakmam ...

Kutu açılımı
Fatmaslny isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatmaslny

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Dosya23

Kutu açılımı

Alt 25-08-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar ben bir reçel kutusu tasarlıyorum. Elimde ki reçel kavanozuna göre ayarladım ölçülerini falan ancak çıktı şekline almam için galiba bıçak payı diye bir olay varmış onu bırakmam gerekiyormuş galiba hiç anlamıyorum. O payı benim mi bırakmam gerek yoksa çıktı almaya giderken onlara mı söylemem gerek. Nasıl yapmalıyım?
Bu arada resim koyamadığım için kutunun resminide atamıyorum. Kutu açılımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Berlaquettin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Berlaquettin

Grafiker / İstanbul

Alt 25-08-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selamlar

Baskida kullanacagin malzemeye gore degisir ama genelde 3 mm'lik bir pay baskiyi sorunsuz hale getirecektir. Yaptigin calismanin kenarlarindan bu kadarlik bir fazladan pay birakirsan isini gorur.
Bu mesajdan alıntı yap
Fatmaslny isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatmaslny

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 25-08-2015 #3
Selamlar

Baskida kullanacagin malzemeye gore degisir ama genelde 3 mm'lik bir pay baskiyi sorunsuz hale getirecektir. Yaptigin calismanin kenarlarindan bu kadarlik bir fazladan pay birakirsan isini gorur.
Kullanacağın malzemeye göre değişir derken nasıl yani, bütün çizgilerin yanlarına mı 3mm'lik payı vermeliyim. Birde bu 3 mm'lik payı normal ölçülerin içerisinde mi yoksa ek bir ölçü olarak mı vermeliyim.
Bu mesajdan alıntı yap
pınar67 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pınar67(32)

Grafiker / Zonguldak

Alt 25-08-2015 #4
normal ölçülerin dışına vereceksiniz malzemeye göre derken de malzemenin kalınlığına ve tutuculuğuna göre değişir demiş meslektaşım genelde 3 mm yeterli oluyor bununla alakalı internetten araştırma yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap