kutu tasarımında dip kilit nasıl yapılır

Ambalaj Tasarımı - kutu tasarımında dip kilit nasıl yapılır Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar kutu tasarımında dip kilit hesaplamaları konusunda yardımcı olabilicek bir arkadaşım varsa lütfen cvp yazsın bunu nasıl oldugunu mutlaka öğrenmem lazım ... ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekür ederim......

stell isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stell(36)

Grafiker / Adana

Alt 10-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar kutu tasarımında dip kilit hesaplamaları konusunda yardımcı olabilicek bir arkadaşım varsa lütfen cvp yazsın bunu nasıl oldugunu mutlaka öğrenmem lazım ... ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ayhancaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayhancaa(57)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dip kilit terimini ilk defa duyyorum. Ancak dip yapıştırma ve amerikan kilit vardır. bununda çizimini sizin yapmanızı tavsiye etmem en doğrusu çalışılacak kutuyu önce bıçakçıya çizdirip sonra bıçak izi üzerinden çalışmaktır çünki kutuda bazen özellikle pilyaj yerlerinde yarım ve bir milimler dahi çok önem taşır Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
biLgE10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

biLgE10

Grafiker / İzmir

Alt 15-06-2009 #3
nasıl bir çalışmada kullnacaksınız dip kiliti? mesela parfüm, kolonya vs., firma ne üzerine çalışıyor?
Bu mesajdan alıntı yap

stell(36)

Grafiker / Adana

Alt 17-06-2009 #4
nasıl bir çalışmada kullnacaksınız dip kiliti? Mesela parfüm, kolonya vs., firma ne üzerine çalışıyor?

çalıştığım firma kutu imalatcısı her türlü kutu olabilir.. Suan için sadece tasarımını yapıyrm ama ktu cizimini de öğrenmemi istediler..
Bu mesajdan alıntı yap
drejmustafa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drejmustafa

Grafiker / Elazığ

Alt 18-06-2009 #5
Kutu çizimini bıçakçıya istediğin ölçüleri ve özellikleri söyleyerek yaptırırsın ki onlarda olan programlar bunu otomotik yapar. Hatta her bıçakçının bir kataloğu vardır; programının verdiği, onu iste sonra şu kodluyu şu ölçülerde çiz dersin. Senin kendi çizminin doğru olma şansı zayıf çünki kağıdın kalınlığı veya selefonu bile işin düzün durmasını etkiler.
Bu mesajdan alıntı yap

stell(36)

Grafiker / Adana

Alt 19-06-2009 #6
Kutu çizimini bıçakçıya istediğin ölçüleri ve özellikleri söyleyerek yaptırırsın ki onlarda olan programlar bunu otomotik yapar. Hatta her bıçakçının bir kataloğu vardır; programının verdiği, onu iste sonra şu kodluyu şu ölçülerde çiz dersin. Senin kendi çizminin doğru olma şansı zayıf çünki kağıdın kalınlığı veya selefonu bile işin düzün durmasını etkiler.
teşekür ediyorum bu benm için cok acıklayıcı oldu benim anladıgım bu iş beni aşıyo :rofl: zaten ben tasarımcıyı kutuyla ne işim var dimi.
Bu mesajdan alıntı yap
biLgE10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

biLgE10

Grafiker / İzmir

Alt 20-06-2009 #7
forumda hazır bıçak izleri var, onlardan yararlanabilirsin
ayrıca daha evvel açtığım konuya verilen cevapta faydalı olabilir, aşağıda linkini yolluyorum.
Bence ne işim var diye düşünme, kutu tasarımı işine girdiysen elbet karşına çıkar...
Dip Kilit
Bu mesajdan alıntı yap

stell(36)

Grafiker / Adana

Alt 22-06-2009 #8
forumda hazır bıçak izleri var, onlardan yararlanabilirsin
ayrıca daha evvel açtığım konuya verilen cevapta faydalı olabilir, aşağıda linkini yolluyorum.
Bence ne işim var diye düşünme, kutu tasarımı işine girdiysen elbet karşına çıkar...
Dip Kilit
çok saol arkadaşım işime yarağacagını düşünüyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
reklamevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reklamevi(37)

Grafiker / Denizli

Alt 18-07-2009 #9
Yalmış düşünüyosun bence tasarımcı yapacağı işi bilmeli kutu tasarımını yapıyosAN
Bu mesajdan alıntı yap
sedatkoc82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sedatkoc82

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 05-08-2009 #10
Guzel calısma elıne saglık
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları