Lagrima ''Manipülasyon çalışmalarım''

Deneme Çalışmalar - Lagrima ''Manipülasyon çalışmalarım'' ...

lagrima isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lagrima

Öğrenci (Diğer) / Ordu

Alt 24-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bi arkadaşımın ricası üzerine yaptığım bi çalışma bu. hatalarımı, eksiklerimi söylerseniz çok sevinirim daha yolun çok başındayımLagrima ''Manipülasyon çalışmalarım''Lagrima ''Manipülasyon çalışmalarım''
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tükenmezkalem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tükenmezkalem(32)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 24-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dekupelerde sorun var ve biraz uygun actions kullanılarak daha iyi hale getirilebilir
Bu mesajdan alıntı yap
reddark isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reddark

Grafiker / Aydın

Alt 24-01-2013 #3
yapraklar ve binanın arkasındaki kadın emanet duruyor. Ya öndeki şehir daha canlı renklerde olmalı ya da kadın şehirdeki tonlamalara getirilmeli. Üstte elinde şemsiye olan kadının arkasındaki yapraklar şemsiyenin önüne ve kurumuş yapraklar olarak eklenirse güzel olabilir düşüncesindeyim.
Bu mesajdan alıntı yap

lagrima

Öğrenci (Diğer) / Ordu

Alt 24-01-2013 #4
evet siz söyleyince farkettim özellikle binaların olduğu kısmı batırmışım teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

lagrima

Öğrenci (Diğer) / Ordu

Alt 24-01-2013 #5
yapraklar ve binanın arkasındaki kadın emanet duruyor. Ya öndeki şehir daha canlı renklerde olmalı ya da kadın şehirdeki tonlamalara getirilmeli. Üstte elinde şemsiye olan kadının arkasındaki yapraklar şemsiyenin önüne ve kurumuş yapraklar olarak eklenirse güzel olabilir düşüncesindeyim.
evet kadın çok emanet duruyor ben bunun gölgelendirmeyle ilgili olduğunu düşünmüştüm çünkü bu konuda çok sorunum var. yaprakları şemsiyenin önüne de koymayı düşündüm ama o zaman da çok kalabalık olur diye vazgeçtim ama gül yaprakları çok güzel fikir teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

lagrima

Öğrenci (Diğer) / Ordu

bir manipülasyon çalışmam daha

Alt 24-01-2013 #6
yorumlarla eksiklerimi söyleyip kendimi geliştirmeme yardımcı olursanız çok sevinirimLagrima ''Manipülasyon çalışmalarım''
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 24-01-2013 #7
evet kadın çok emanet duruyor ben bunun gölgelendirmeyle ilgili olduğunu düşünmüştüm çünkü bu konuda çok sorunum var. yaprakları şemsiyenin önüne de koymayı düşündüm ama o zaman da çok kalabalık olur diye vazgeçtim ama gül yaprakları çok güzel fikir teşekkür ederim
Bunu bazı teknikler ile giderebilirsin. Uzaklardaki büyük cisimler uzaktan nasıl gözükür? Önce bunu düşünmek lazım.

Uzaktaki büyük cisimlerde aşağısı biraz daha flu veya sisli olur. Kontrastı az olur.
Havadaki nemden dolayıda çok hafif bulanık olur.

Şimdi çalışmana gelirsek, yukarda bahsettiğim eksiklikler dışında fotoğraflarda perspektif uyumu olması lazım. Şehir fotoğrafı geniş açı lensle çekilmiş. Bunu biraz dikkatli bakınca anlayabiliryosunuz. Yani normal fotoğraftan farklı olarak bükey duruyor biraz. Yani kadını üst tarafından hafif uzağa yatırmalısın. Açıyı dengelemelisin.
Birde renk uyumsuzluğu var. Bunu gidermek için onlarca yöntem var ancak ancak ben basit olanını önereyim sana. Ps de rengi uydur diye bir seçenek var, ingilizcesi match color. Bu araçla kadını seçip sonra zemine uydur yapacksın, uydurma ayarlarıyla oynayarak istediğin sonuca ulaşabilirsin.
Bu işlemden sonra kadında ışık uyumsuzluğunuda gidermelisin. Bunuda yakma ve soldurma araçlarıyla yapabilirsin, ben onları kullanırım genelde ancak ışık efektleriylede yapabilirsin ama bu bana daha zor geliyor. Kadının sağ tarafını biraz karartıp sol tarafınıda açarsan bunuda gidermiş olursun.
Birde dekupe yaptıktan sonra ben yumuşak silgiyle modele dokunmadan hafifçe silme işlemleri yaparımki model arkaplanla iyice uyuşsun.

Daha bir sürü şey var anlatılacak ancak yoruldum, şimdilik bu kadar Lagrima ''Manipülasyon çalışmalarım''
Bu mesajdan alıntı yap
SAVAS89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SAVAS89(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-01-2013 #8
Başlangıç için güzel dostum cesaretin yeter bende paylaştım bitane istersen bi incele
Bu mesajdan alıntı yap

lagrima

Öğrenci (Diğer) / Ordu

Alt 25-01-2013 #9
Bunu bazı teknikler ile giderebilirsin. Uzaklardaki büyük cisimler uzaktan nasıl gözükür? Önce bunu düşünmek lazım.

Uzaktaki büyük cisimlerde aşağısı biraz daha flu veya sisli olur. Kontrastı az olur.
Havadaki nemden dolayıda çok hafif bulanık olur.

Şimdi çalışmana gelirsek, yukarda bahsettiğim eksiklikler dışında fotoğraflarda perspektif uyumu olması lazım. Şehir fotoğrafı geniş açı lensle çekilmiş. Bunu biraz dikkatli bakınca anlayabiliryosunuz. Yani normal fotoğraftan farklı olarak bükey duruyor biraz. Yani kadını üst tarafından hafif uzağa yatırmalısın. Açıyı dengelemelisin.
Birde renk uyumsuzluğu var. Bunu gidermek için onlarca yöntem var ancak ancak ben basit olanını önereyim sana. Ps de rengi uydur diye bir seçenek var, ingilizcesi match color. Bu araçla kadını seçip sonra zemine uydur yapacksın, uydurma ayarlarıyla oynayarak istediğin sonuca ulaşabilirsin.
Bu işlemden sonra kadında ışık uyumsuzluğunuda gidermelisin. Bunuda yakma ve soldurma araçlarıyla yapabilirsin, ben onları kullanırım genelde ancak ışık efektleriylede yapabilirsin ama bu bana daha zor geliyor. Kadının sağ tarafını biraz karartıp sol tarafınıda açarsan bunuda gidermiş olursun.
Birde dekupe yaptıktan sonra ben yumuşak silgiyle modele dokunmadan hafifçe silme işlemleri yaparımki model arkaplanla iyice uyuşsun.

Daha bir sürü şey var anlatılacak ancak yoruldum, şimdilik bu kadar Lagrima ''Manipülasyon çalışmalarım''
çook teşekkür ederim gerçekten bana çok yardımcı oldunuzLagrima ''Manipülasyon çalışmalarım''
Bu mesajdan alıntı yap