Lambalara ne oldu ki?

Fotoğrafçılık - Lambalara ne oldu ki? Sponsorlu Bağlantılar Cekme ayari:Manuel ayak kullanilarak cekildi Makina: Nikon D200 Objetif:17-55 F2.8 enstantene (zaman) 15sn Diyafram(f) 2.8 Iso:200 yorumlarinizi bekliyorum saygilar. resimi baska yerden linklemeyi forum kabul etmedi resmin direk ...

Lambalara ne oldu ki?
Designer44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Designer44

Grafiker / Malatya

Lambalara ne oldu ki?

Alt 18-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Lambalara ne oldu ki?
Cekme ayari:Manuel ayak kullanilarak cekildi
Makina: Nikon D200
Objetif:17-55 F2.8
enstantene (zaman) 15sn
Diyafram(f) 2.8
Iso:200
yorumlarinizi bekliyorum
saygilar.
resimi baska yerden linklemeyi forum kabul etmedi resmin direk linkini veriyorum.
Lambalara ne oldu ki?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 18-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Fotoğrafınızı bu linkde anlatıldıgı gibi yükleye bilirsiniz daha rahat olur kolay gelsin...

http://www.grafikerler.net/imageshac...emek-t132.html

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Designer44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Designer44

Grafiker / Malatya

Alt 18-02-2008 #3
Fotoğrafınızı bu linkde anlatıldıgı gibi yükleye bilirsiniz daha rahat olur kolay gelsin...

http://www.grafikerler.net/imageshac...emek-t132.html
Cok Tesekkür ederim resimdeki SIKINTIyi giderdim sanirim baska yere tasidim simdi yorumlarinizi bekliyorum burdaki html kodlardan kaynaklanan bir olay oldu benim verdigim image upload sitesi yaramazlik yapti sadece bedava yükleyince bazen oluyor
saygilar..
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 18-02-2008 #4
Merhabalar, uzun pozlama ile güzel bir çalışma sergilenmek istenmiş.

Size bir kaç teknik bilgi sunmak istiyorum.

Öncelikle gece çekimlerinde uzun pozlamanın hoş görünmesi için ışığın mümkün olduğunca çok gelmesi gerekiyor. Tabi ki çevrede bulunan aydınlatmaların arasındaki ışık şiddeti farkları önemini gösteriyor.
Araç farları ve stop lambalarının ışığı ile aydınlatma dikeklerinin ışıkları farklı. Bu farklılık neticesinde araç farları az pozlanır oluyor. Yapmanız gereken mümkün olduğunca ışık şiddeti farklı olan nesneleri kadraja almamanızdır.

Çekim değerlerinizi incelediğimiz de ise bir düzeltme yapılırsa daha iyi sonuçlar alınabilir.
ISO değerini 100 yapmanız daha az noise neden olacaktır. Ayrıca gökyüzünü almamaya çalışılmalı. noise siyaz zeminlerde daha belirgin olmaktadırlar.

Işık oyunlarının daha estetik durmasını istiyorsanız biraz daha yükseğe çıkmayı deneyin. Böylece hem gökyüzü ve aydınlatma ışıklarından kurtulur hemde farların arasında ki mesafeyi gösterirsiniz buda oldukça şık fotoğaf demek.

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
ScoobyDoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ScoobyDoo

Grafiker / Balıkesir

Alt 19-02-2008 #5
Öncelikle gece çekimlerinde uzun pozlamanın hoş görünmesi için ışığın mümkün olduğunca çok gelmesi gerekiyor. Tabi ki çevrede bulunan aydınlatmaların arasındaki ışık şiddeti farkları önemini gösteriyor.
şiddet fazla olduğunda patlamalar meydana geliyor. bunu nasıl önleyebiliriz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
lamba