Lapazz pen 23 baskı duyarlılığı hakkında sorun var. Bilen varsa Yardım istiyorum !!!!

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Lapazz pen 23 baskı duyarlılığı hakkında sorun var. Bilen varsa Yardım istiyorum !!!! Sponsorlu Bağlantılar Selamlar, UC-LOGIC Lapazz PF1209 Tablet kurulumu yaptım,windows-7 de baskı duyarlılığı dahil herşey çalışıyor.Kurulan programlar ve driver güncel. Kullandığım kalem pen23. Ancak, Baskı duyarlılığı konusunda ; Pixel çalışan grafik ...

Lapazz pen 23 baskı duyarlılığı hakkında sorun var. Bilen varsa Yardım istiyorum !!!!
ksyakut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ksyakut

Karikatürist / İstanbul

Dosya18

Alt 11-02-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar,

UC-LOGIC Lapazz PF1209 Tablet kurulumu yaptım,windows-7 de baskı duyarlılığı dahil herşey çalışıyor.Kurulan programlar ve driver güncel. Kullandığım kalem pen23.

Ancak, Baskı duyarlılığı konusunda ;
Pixel çalışan grafik programlarında, CS6-Photoshop, sketchbook pro, ArtRage4 programlarda sorunsuz olarak çalışmasına rağmen ,

Vektörel çalışan CS6-Illustrator programında ;
a) Hızla başlayıp biten çizimlerde sorun yok,

b) Biraz yavaş çizersem , bazen çizimin başında, bazen çizim bitiminde,
bazende çizginin her iki ucunda TOPAKLANMA yaparak,
sanki çok bastırılmış gibi devasa kontrol dışı kalınlaşmalar oluyor.

c) Noktalamada ise, hızlıca nokta baskılamada daha iyi sonuç var,
ama yavaş baskı yapınca, kontrol dışı büyük noktalar oluşuyor.

Bunun sebebi nedir. ? Illustrator de fırça ve çizimdeki pressure sensivity ayarlar dışında başka ayar varmı?

NOT: ekde karşılaştığım test çizimleri görülüyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 18-03-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba yazmış olduğunuz soru teknik servisimiz üzerinden bizlere ulaştı ve gereken cevabı vermiştik diye hatırlıyorum ama madem forumda konu kalmış buradan da yazalım.

Bahseymiş olduğunuz konu diğer programlarda sorunsuz çalışıp sadece illustrator da olduğu için programdaki ayarlardan kaynaklanan bir durum

Fırça ayarlarından başlangıç ve bitiş kalınlığı gibi basınç hassasiyetinin ayarlanabildiği bölümde doğru ayarlar yapılırsa sorun kalmayacaktır.

Aşağıdaki görsele benzer bir ayar menüsüne ulaşmalısınız
http://vectips.com/wp-content/upload...8/wacom_01.jpg

Umarız yardımcı olmuştur

UC Logic Türkiye
Bu mesajdan alıntı yap