Lapazz TWH850 imleç sorunu

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Lapazz TWH850 imleç sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Dün teknobiyotik sitesinden sipariş ettiğim tablet bugün elime ulaştı. Kurulum falan sorunsuz geçti herşeyi kavradım fakat yukarı veya aşağı çizimler yaparken imleç birden kayıyor. Ortalara çizmem ...

rapbusenur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rapbusenur

Öğrenci (Diğer) / Kocaeli

Alt 20-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Dün teknobiyotik sitesinden sipariş ettiğim tablet bugün elime ulaştı. Kurulum falan sorunsuz geçti herşeyi kavradım fakat yukarı veya aşağı çizimler yaparken imleç birden kayıyor. Ortalara çizmem gerekiyor ve bu da çok berbat birşey. Açıkçası hayal ettiğim şekilde gerçekleşmedi günüm Lapazz TWH850 imleç sorunu Driver ı sildim yeniden kurdum, donanımı kaldırdım tekrar yükledim, scope ayarım full area,
hot cells de ki upper yazanı kaldırdım. niçin böyle oluyor anlamadım lütfen yardımcı olun Lapazz TWH850 imleç sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 20-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar. Dün teknobiyotik sitesinden sipariş ettiğim tablet bugün elime ulaştı. Kurulum falan sorunsuz geçti herşeyi kavradım fakat yukarı veya aşağı çizimler yaparken imleç birden kayıyor. Ortalara çizmem gerekiyor ve bu da çok berbat birşey. Açıkçası hayal ettiğim şekilde gerçekleşmedi günüm Lapazz TWH850 imleç sorunu Driver ı sildim yeniden kurdum, donanımı kaldırdım tekrar yükledim, scope ayarım full area,
hot cells de ki upper yazanı kaldırdım. niçin böyle oluyor anlamadım lütfen yardımcı olun Lapazz TWH850 imleç sorunu
Scope ayarlarında kullanılmak istenen alanın boyutunu ayarlayabiliyorsunuz width ve height kısmına değerler girerek yada yine aynı pencerede scope kısmında tabletin kullanım alanı olan yer mavi ile gösterilir imleci bu alanın köşesine getirip iki taraflı ok olunca basılı tutarak çizim yapmak istediğiniz alanı manuel olarak siz belirleyebilirsiniz.

İmlecin kayması çizim alanının belirlendiği genişlik dışarısında kalmasından kaynaklanabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

rapbusenur

Alt 20-09-2011 #3
Scope ayarlarında kullanılmak istenen alanın boyutunu ayarlayabiliyorsunuz width ve height kısmına değerler girerek yada yine aynı pencerede scope kısmında tabletin kullanım alanı olan yer mavi ile gösterilir imleci bu alanın köşesine getirip iki taraflı ok olunca basılı tutarak çizim yapmak istediğiniz alanı manuel olarak siz belirleyebilirsiniz.
Yaptım zaten. En büyüğüne getirdim. Sorunum alan değil üst köşelere imleci götürürken kaymalar ve titremelerin olması. Aynı durum alt taraf için de geçerli. Mouse niyetinde kullanamıyorum mesela full ekran açık programın kapatma çarpısına gitmeye çalıştığımda imleç deliriyor. Lapazz TWH850 imleç sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 20-09-2011 #4
Yaptım zaten. En büyüğüne getirdim. Sorunum alan değil üst köşelere imleci götürürken kaymalar ve titremelerin olması. Aynı durum alt taraf için de geçerli. Mouse niyetinde kullanamıyorum mesela full ekran açık programın kapatma çarpısına gitmeye çalıştığımda imleç deliriyor. Lapazz TWH850 imleç sorunu
malesef başka bişey aklıma gelmiyor bu sorunla ilgili..
Bu mesajdan alıntı yap

rapbusenur

Alt 20-09-2011 #5
malesef başka bişey aklıma gelmiyor bu sorunla ilgili..
Teknik servislerini aradım. Sekreter 1. sıradasınız beklediğiniz için teşekkürler demesine rağmen yarım saattir de bağlayamadılar beni operatöre. Ne desem bilemiyorum hayallerim toz duman oldu Lapazz TWH850 imleç sorunu

Yine de teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 21-09-2011 #6
Merhaba arkadaşlar yeni konu başlığı açmadan önce forumda daha evvel cevaplanmış konulara bakmakta fayda var.

* Grafik tabletinizi hangi uygulamalarda deniyorsunuz ?
* Photoshop'un portable veya crack yapılmış CS4 sürümünü kullanıyorsanız sorun olabilir
* Artrage Adobe illustrator gibi programlarda tabletinizi tekar deneyin
* Tabletiniz aynı sorunu windows ekranında da sekme yaparak tekrarlıyor mu ? Tekrarlamıyorsa sorun çizim programınızda
* Bilgisayarınızda kurulu olan çok tuşlu gamepad / klavye / mouse sürücülerini kaldırıp denediniz mi ?
* Daha önce başka marka grafik tablet yüklediyseniz sürücüsünü kaldırmalısınız
* Kullandığınız sistemde veya tablette sorun olup olmadığını anlamak için başka bir bilgisayarda deneyebilirsiniz

* Windows veya Mac işletim sisteminizin register ve sürücü kayıtlarında sorun olmadığından emin olun CCleaner gibi sistem hatalarını düzelten programlarla hata varsa düzeltmeye çalışın.

Aşağıdaki sürücüyü yüklemediyseniz deneyebilirsiniz
http://www.uc-logic.com/en/console/u....02%20Dual.zip

http://www.piriform.com/ccleaner/download

Bunların hepsini deneyip tabletten olduğuna emin olunca Teknobiyotiğe gönderiseniz kısa sürede arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

rapbusenur

Alt 21-09-2011 #7
Merhaba arkadaşlar yeni konu başlığı açmadan önce forumda daha evvel cevaplanmış konulara bakmakta fayda var.

* Grafik tabletinizi hangi uygulamalarda deniyorsunuz ?
* Photoshop'un portable veya crack yapılmış CS4 sürümünü kullanıyorsanız sorun olabilir
* Artrage Adobe illustrator gibi programlarda tabletinizi tekar deneyin
* Tabletiniz aynı sorunu windows ekranında da sekme yaparak tekrarlıyor mu ? Tekrarlamıyorsa sorun çizim programınızda
* Bilgisayarınızda kurulu olan çok tuşlu gamepad / klavye / mouse sürücülerini kaldırıp denediniz mi ?
* Daha önce başka marka grafik tablet yüklediyseniz sürücüsünü kaldırmalısınız
* Kullandığınız sistemde veya tablette sorun olup olmadığını anlamak için başka bir bilgisayarda deneyebilirsiniz

* Windows veya Mac işletim sisteminizin register ve sürücü kayıtlarında sorun olmadığından emin olun CCleaner gibi sistem hatalarını düzelten programlarla hata varsa düzeltmeye çalışın.

Aşağıdaki sürücüyü yüklemediyseniz deneyebilirsiniz
http://www.uc-logic.com/en/console/u....02%20Dual.zip

http://www.piriform.com/ccleaner/download

Bunların hepsini deneyip tabletten olduğuna emin olunca Teknobiyotiğe gönderiseniz kısa sürede arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.
Tabletimi photoshop, illustrator, ms paintte bile denedim. Sorun yine aynı. Masaüstünde de aynı problem yaşanıyor.

Klavye ve mouse u çıkartıp denedim sonuç yine aynı.

Bu ilk tabletim daha önce hiç başka tablet yüklemedim.

Tableti kardeşimin bilgisayarına da taktım aynı.

Ccleaner sürekli kullandığım program.

Verdiğiniz sürücü tabletin cdsinde vardı zaten.
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 22-09-2011 #8
Sürücünün sürümü aynı görünebilir çift monitör destekli sürücüyle deneyebilirsiniz

http://www.uc-logic.com/en/index.php?ParentMenuID=4

Buda olmazsa veya denediyseniz hemen üzerine buradaki yazılanları çıktı alıp ekleyin teknobiyotik'e gönderin teknik servisteki arkadaşlara bilgi vermek açısından teknobiyotik kullanıcınızla mesaj atabilir banada pm ile sipariş bilgilerinizi yazabilirsiniz mail olarak tekniğe iletip yardımcı olmaya çalışırım.

Umarım sorun neyse kısa sürede çözülür.
Hayırlı günler.
UC Logic
Bu mesajdan alıntı yap

rapbusenur

Alt 22-09-2011 #9
Sürücünün sürümü aynı görünebilir çift monitör destekli sürücüyle deneyebilirsiniz

http://www.uc-logic.com/en/index.php?ParentMenuID=4

Buda olmazsa veya denediyseniz hemen üzerine buradaki yazılanları çıktı alıp ekleyin teknobiyotik'e gönderin teknik servisteki arkadaşlara bilgi vermek açısından teknobiyotik kullanıcınızla mesaj atabilir banada pm ile sipariş bilgilerinizi yazabilirsiniz mail olarak tekniğe iletip yardımcı olmaya çalışırım.

Umarım sorun neyse kısa sürede çözülür.
Hayırlı günler.
UC Logic
İlgilendiğiniz için teşekkürler. Bu verdiğiniz yazılımı denemedim. Deniyorum şimdi.
Bu mesajdan alıntı yap

rapbusenur

Alt 22-09-2011 #10
malesef bir düzelme olmadı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları