laptop cd sürücüm çalışmıyor

Donanım Rehberi - laptop cd sürücüm çalışmıyor ...

tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 19-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var. Benim cd sürücümü bazen bilgisayarım görmüyor. bilgisayarımı açıyorum hard diskler var fakat cd-rom yok gözükmüyor. düğmesine basınca açılıyor okuyormuş gibi sesler çıkıyor ama yok gözükmüyor. bazen de çalışıyor. geçenlerde de uzun süre görmeyince açtım görebildiğim kabloları birazcık oynadım gerçi pek alakası olmayabilir ama düzeldi bir süre. şimdi yine tık yok. ne yapabilirim arkadaşlar sebebi nedir yardımcı olabilicek var mı? bu arda işletim sistemi XP.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba..
CD sürücüsünün Driveri varsa onu tanıtmayı deneyin..
Diğer bir seçenek anakarta bağlanan cdrom'un power kablosunda temassızlık olabilir..
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 21-05-2009 #3
cd driverı yok. masaüstü pc olsaydı anlıyorum da bu laptoplarda bir garip oluyorlaptop cd sürücüm çalışmıyor peki vaarsayalım temassızlık varsa nasıl değiştirebilirim? yada illa servise mi götürmem gerekir? az çok bilgisayar donanımdan anlarım yapabilirim diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 21-05-2009 #4
Kablolarını kontrol etmelisin..
Ama çok iyi bilmiyorsan kurcalamanı tavsiye etmem..
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 21-05-2009 #5
daha önce açıp yapmışlığım var masaüstü bilgisayarı ama laptopda ramden ileri gitmedimlaptop cd sürücüm çalışmıyor türke bişey olmazlaptop cd sürücüm çalışmıyor dicem girişcem bilgisayara bakalım sonucu da aktarırım burdanalaptop cd sürücüm çalışmıyor
Bu mesajdan alıntı yap
gnrglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gnrglr

Hiç Biri / İzmir

Alt 21-05-2009 #6
Bence laptopunun içini açmayı deneme.. Toplarken çok zorlanırsın..
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 22-05-2009 #7
tavsiye için teşekkürler ama kafayı yemek üzreyim arkadaşım çalışmıyor cdden hiçbirşey kopyalayamıyorum hem de işi matbaaya yollıcam nasıl yollıcamlaptop cd sürücüm çalışmıyor yollayamaıyorum iş yerinde gelip dvdye kaydediyorum çok sinir oldum
Bu mesajdan alıntı yap
bartinli_cakabo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bartinli_cakabo

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 05-06-2009 #8
bilgisayarınızın marka ve modeli nedir......
veya bilgisayarınızın bios ayarlarıyla ilgili oynamalar yapabilirmisiniz ?
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 09-08-2009 #9
arkadaşlar uzun zaman oldu ama dvdromu hallettim artık çalışıyorlaptop cd sürücüm çalışmıyor sorun yerinden çıkmış olmasından kaynaklanıyormuş. tabii konuya çok hakim olmayınca aslında çok basit olan sorunu bayaa uğraşarak çözdüm. ben bütün vidalarını söktüm ve kasayı çıkartıyordum ki nasıl geldiyse aklıma dvdromun cd koyduğumuz yerini dışarı çıkartmak geldi. manuel açmak için koydukları deliğe bir tel soktun hem bölme hem kendisi komple elime geldilaptop cd sürücüm çalışmıyor meğersem çıkmış. sadece alt kapağını açıp ittirsem düzelecekmişlaptop cd sürücüm çalışmıyor çünkü onu tutan vida alt kapağı tutan vidalardan biriymişlaptop cd sürücüm çalışmıyor neyse sonuç olarak ittirdim iyice ve vidaladım sonuç sorunsuz çalışıyorlaptop cd sürücüm çalışmıyor bu arada laptopum fujitsu siemens amilo pi1505. belki benim gibi sorunlar yaşayanlar olursa yardımcı olur. yanlış hatırlamıyorsam hard disk de bu şekilde. eğer temassızlık olursan her tarafı açmanıza gerek yok benim gibi uğraşmayınlaptop cd sürücüm çalışmıyor alt kapağını açın sadece ve yuvalarına ittirin bir deneyin olmazsa o zaman uğraşınlaptop cd sürücüm çalışmıyor yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkürlerlaptop cd sürücüm çalışmıyor
Bu mesajdan alıntı yap
fatih123456 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatih123456

Yrd. Grafiker / İzmir

Alt 09-11-2009 #10
arkadaşım aynısı bende de oldu fujtsu simens laptopda cd rom biraz it bastır pc yeniden bastır içindeki vida gevşek yada boştaysa yani cdrom sürücüsü sallanıyosa sabitle ve cd rom gitti zaaman donanık ekle den tarattır çıkacaktır xp ve vistada bunu yaşadım fakat windows 7 kurdum çok süper hiç öle bişe yaşamadım ayrıca windows 7 de sürücünüz desteklemiyor hatası varsa çözümüde bende laptop cd sürücüm çalışmıyor merak etmeyin kuracanız program ve sürücü için kurmadan o dosya özelikler diyin uyumlulıktan u programı windows xpsp3 göre çalıştırıcı secin ve tekar kurun işe yarıyacak ayrıca msn 8 gibi program kullanamıyom yükselt diyorsa yine uyumluluktan xp için windows 200 yapın sorun çözüldü fatih demirgöz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları