Latin alfabesi ile yazılmamış metinler

Macintosh - Latin alfabesi ile yazılmamış metinler Sponsorlu Bağlantılar Rusça, arapça, gürcüce, yunanca yazılmış metinleri çalışmalarınıza nasıl uyguluyorsunuz veya uygulayabiliyormusunuz....

Alt 07-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Rusça, arapça, gürcüce, yunanca yazılmış metinleri çalışmalarınıza nasıl uyguluyorsunuz veya uygulayabiliyormusunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ErenFahri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ErenFahri

Grafiker / İstanbul

Alt 17-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
selam ilk önce şunu söyleyeyim latin harflerinin dışındaki tüm diller için sistemin o dilde olması gerekiyor yoksa ne sistem nede programlar fontları desteklemiyor ben arapça bir kitap hazırladım yaklaşık 360 sayfalık ve tamamını arapçaydı ben arapça olan world dökümanlarını pdf yapıp onları photoshopta açtım ve yazıları resim gibi Quark'a yerleştirdim kalitesinde de hiçbir problem olmadı tek sorun dökümanın tamamı resim olduğu için biraz yüklü bir çalışma oluyor. onun haricinde herhangi bir sorun yaşamadım. tabi normal bir tasarıma göre biraz daha sürüyor eğer sende latin harflerinden oluşmayan dillerde katalog yada herhangi birşey yapacaksan ilk önce o metni pdf e çevir ve photoshopta kullanacağın bölümleri birer resim gibi kesip farklı kaydet ve sonra Quarke yada In Design'e çağırıp yerleştir. En kolay sistem bu bunuda ben buldum. Eğer başka bir yöntemi olan varsa onuda uygulayabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
soneraktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soneraktas

Grafiker / Tekirdağ

Alt 17-07-2008 #3
Ben uzun süre bisküve ve çikolata kutuları yaptım.
Muhteviyat bölümünde özellikle rusça ve arapça yazılar mutlaka oluyordu.
Bir süre sonra işi abartım normal bir metinmiş gibi yazmaya başladım.
Arapça Sembol diye bir fontla arapçaları, Cyrillic fontuyla da rusçaları yazıyorum
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
freehande nasil alinir