latterbox blur nasıl yumuşatılır? örnek videoya bakın

Edius - latterbox blur nasıl yumuşatılır? örnek videoya bakın ...

malper34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

malper34

Grafiker / Adana

Alt 14-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. edius 6 ile ragion/latterbox ile maskeleme yaparak seçtiğim yeri blurluyorum. ancak bu blur'u yumuşatarak kenarlarının keskkinliğini almak istiyorum ve aşağıda linkini verdiğim şekilde videolar hazırlamak istiyorum.

bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

http://vimeo.com/28873631
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efrom_cs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efrom_cs

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İstediğin şeyi edius'ta yapman mümkün değil. After effects kullanmalısın.
Ama bu videoda uygulanan işlem de sadece blurlama değil. Video tilt-shift denilen bir lens ile çekilmiş. Bu lenslerde normal lenslerin aksine x ve y ekseninde de netleme yapabiliyorsun. Normal lenslerde netleme z ekseninde yapılır. Lensin bir diğer özelliği de nesneleri olduğundan dha küçük göstermesi. PS üzerinde elindeki herhangi bir fotoğrafla blurlama işlemini deneyip sonuclarını görebilirsin. birebir videodaki gibi sonuç vermiyorlar, ancak benzemiyor da değil latterbox blur nasıl yumuşatılır? örnek videoya bakın After effects'te de bunu yapabileceğin çok basit pluginler war, sayet AE kullanmayı bilmiyorsan. Red-Giant Magic Bullet Looks ile çok kolay bir şekilde yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
efrom_cs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efrom_cs

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-09-2011 #3
Burda da AE icin bir tutorial buldum.

http://vimeo.com/16374459
Bu mesajdan alıntı yap