Layer stilinin başka katmanları da etkileme sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Layer stilinin başka katmanları da etkileme sorunu ...

MEHMETOĞUZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MEHMETOĞUZ

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 26-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese iyi çalışmalar. Miki farenin renklendirmesine başladım, ancak sağ ele yaptığım layer stilini sol ele de uyguladım, sonrasında sol elin bevel ve emboss ayarını değiştirmek istediğimde sağ ele de bu değişim uygulandı. Bu sefer layer stilini kopyalamak yerine sol ele baştan stil uyguladım ama yine aynı problem oluştu. Sadece sol elin yapacağım değişikliklerden etkilenmesini istiyorum, bunu nasıl yapabilirm? Teşekkürler...Layer stilinin başka katmanları da etkileme sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MEHMETOĞUZ

Alt 26-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sanırım katman stilinde hiçbir ayara dokunmadan, Bevel and emboss seçeneğindeki Use Global Light tikini kaldırmak gerekiyor, ama global lightı herhangi bir katmanda, diğer katmanları etkilemeden kullanamıyor muyuz acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 27-09-2010 #3
Sanırım katman stilinde hiçbir ayara dokunmadan, Bevel and emboss seçeneğindeki Use Global Light tikini kaldırmak gerekiyor, ama global lightı herhangi bir katmanda, diğer katmanları etkilemeden kullanamıyor muyuz acaba ?
hayır, eğer ki başka bir layera geçtiğinde bevel and emboss ta use global light ı seçmelisin yoksa başka layerda olan bevel and emboss ayarları da etkilenir...
Use global lightı lütfen seç efekt uygularken...kolay glelsin
Bu mesajdan alıntı yap

MEHMETOĞUZ

Alt 27-09-2010 #4
Teşekkürler Tylcn, sanırım use global light seçili olduğunda,tüm layerlar aynı gölgelendirmeye sahip oluyor.
Mesela 1. layerda stil yaptın( bevel and emboss), sonra 2. layer oluşturdun onda da stil yaptın ama use global light seçtiğinde, 2. layera 1. layerın shading ayarı uygulanmakta.Eğer ayar uygulandıktan sonra shadingde angle ayarıyla oynarsak bu sefer de 1. layerın da shading i etkilenmiş olack ama her iki layer da aynı shading etkisine sahp olacaktır.
Sonuç olarak şuna vardım; use global light tüm layerların aynı shading(gölgelendirme) etkisine sahip olmasını sağlıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 28-09-2010 #5
Teşekkürler Tylcn, sanırım use global light seçili olduğunda,tüm layerlar aynı gölgelendirmeye sahip oluyor.
Mesela 1. layerda stil yaptın( bevel and emboss), sonra 2. layer oluşturdun onda da stil yaptın ama use global light seçtiğinde, 2. layera 1. layerın shading ayarı uygulanmakta.Eğer ayar uygulandıktan sonra shadingde angle ayarıyla oynarsak bu sefer de 1. layerın da shading i etkilenmiş olack ama her iki layer da aynı shading etkisine sahp olacaktır.
Sonuç olarak şuna vardım; use global light tüm layerların aynı shading(gölgelendirme) etkisine sahip olmasını sağlıyor.
aynen, mehmetoğuz Layer stilinin başka katmanları da etkileme sorunu
Bu mesajdan alıntı yap