layerleri birlestirme?

Illustrator - layerleri birlestirme? ...

layerleri birlestirme?
ZOOM X isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZOOM X

Grafiker / Yurtdışı

layerleri birlestirme?

Alt 03-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar illustratorde birden fazla acilan layerleri tek layer haline getirme sansimiz varmi.. hani photoshoptaki gibi merge layers teknigi filan kullanabiliyormuyuz.. misal bir logo calismasi yapiyorum ve 15 farkli yama olan layerler ile bir logo olusturdum. bu 15 yama yi bir layerde birlestirmek istiyorum.

son olarakta logonun altinda kurumsal isim yaziyor yani font var. fontuda logoyla birlikte tek LAYER yapmak istiyorum.

wallahi yukaridaki yazdiklarimdan ben bile bisey anlamadim ama umarim anlayan biri cikar diyede beklemek istiyorum. yardim icin simdiden tesekkurler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 03-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Layerları seç ve üst oktan Flatten artwork de... ben böyle yapınca tek layer oluyor...
Bu mesajdan alıntı yap

ZOOM X

Grafiker / Yurtdışı

Alt 03-09-2008 #3
yok bende olmuyor. tum layerleri seciyorum flatten artwork yapiyorum. sonra sonuca bakiyorum ama hepsi yine ayri layer olarak gorunuyor.

cs3 kullaniyorum ve PC.

nasil halledicem bunu arkadaslar..

SORRY-- flood olmasin diye yine uzerine yaziyorum kusura bakmayin...
ben yanlis anlatmisim. layerleri birlestirmekten kastim PATH lari birlestirmekti. hata bende ki anlatamadim sorry tekrar..

yani demek istedigim PEN TOOL ile cizilen ve 10 -15 taneden olusan bu PATH leri tek path haline nasil getirebiliriz??

arkadaslar yardim edecek biri yokmu?
Bu mesajdan alıntı yap
Angelus884 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Angelus884(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-09-2008 #4
pathlerin resmini buraya koyarsan ne yapmak istediğini daha iyi anlayabiliriz arkadaşım.
Bu mesajdan alıntı yap

ZOOM X

Grafiker / Yurtdışı

Alt 04-09-2008 #5
eywalh kardes kendim kurcalaya kurcalaya buldum. PATHFINDERS diye bir ozellik buldum. Compound Path yaptim ve tum pathlerimi tek path te birlestirdim.
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 04-09-2008 #6
ctrl + 8 ile compound path yapabilirsiniz.
pathlerin uçları birleşmemiş noktalarını da, direct selection tool (A) ile seçerek
ctrl + J yani join yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 04-09-2008 #7
Illustratorda layerla çalışmanın mantığını da bir ara anlatın..gereksiz değilmi ..
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 04-09-2008 #8
Illustratorda layerla çalışmanın mantığını da bir ara anlatın..gereksiz değilmi ..
bana sorarsan da layerlar olmazsa da illustrator gayet başarılı işler çıkartıyor.
layerla çalışmanın da bir takım güzellikleri var. bir ara anlatalım. layerleri birlestirme?
illustratora yeni başlayanlar için önerim, ilk etapta layerlarla çalışmasınlar. programı iyice kavradıktan sonra layerların güzellikleri öğrenilmeli.
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 05-09-2008 #9
Bence düzen demek layer demek.Photoshopta çok sık kullandığım için illustratora geçince de direkt layerkı kullanmaya başladım.
Bu mesajdan alıntı yap
Angelus884 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Angelus884(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-09-2008 #10
Layer'lar yaptığımız işin düzeni açısından bence çok gereklidir. İşimiz hem daha derli toplu olur hemde bize bazı avantajlar sağlar. mesela bir afiş yapıyoruz afişin en üst kısmına küçük küçük objeler koyduk bunlara renk vermek istiyoruz hepsini shift ile tek tek seçip renk vericeğimize yeni bir layer açıp bu objeleri çizeriz ve bu objelerin hepsini seçmek istersek sadece sağ taraftaki küçük daireye tıklamak yeterli olucaktır. Sizinde söyledğiniz gibi bir iş üzerinde çalışırken seçim sırasında istemediğimiz objeleri seçmemek için altta kalanlara kilit uygularız böylece daha rahat çalışırız. göz simgesine tıklayarak layerda bulunan nesneyi görünmez yapıp ona göre çalışabiliriz. nesneleri birbirlerinin altına veya üstüne taşırız , layerı sileriz böylece ilgili nesneyide hızlıca silmiş oluruz layerları birleştirirz böylece az öncede dediğim gibi işimize yarayacak objeler üzerinde daha hızlı işlemler uygularız . şimdilik aklıma gelenler bunlar layerleri birlestirme?
elbette layersizde lock , arrange vs çalışılabilir ama düzenli çalışmayı prensip haline getirmiş bir grafiker için layer'lar bulunmaz nimettir layerleri birlestirme?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
birlestirme, layerleri

Kapat
Şifremi Unuttum?