Lazer makine asetatı yakmadan kesebilir mi ?

Lazer Makineler - Lazer makine asetatı yakmadan kesebilir mi ? Sponsorlu Bağlantılar Başlıktan da anlaşılacağı üzere, Elimde asetat kağıtları var, lazer makineler bu kağıtları yakmadan istediğimiz kesimi yapabilir mi ?...

volkanc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volkanc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, Elimde asetat kağıtları var, lazer makineler bu kağıtları yakmadan istediğimiz kesimi yapabilir mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

LASER-CNC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LASER-CNC

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba,

Evt kesebilir birok örnek yaptık bununla ilgili,Genellikle boyama kalıbı olarak kullanılıyor örnek
konusunda size yardımcı olabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

volkanc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-01-2010 #3
Özel mesaj gönderme yetkimiz yokmuş Lazer makine asetatı yakmadan kesebilir mi ? ******* eklerseniz görüşebiliriz. Acil yardıma ihtiyacım var.
Bu mesajdan alıntı yap
mash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mash(43)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-02-2010 #4
slm lar..
a3 ve a4 0,5mm plastiğe (sanırım pvc dir ciltlemede kapak olan kullanılanlara benziyor ama dışı pürüzlü.. solvente dayanıklı özel bir ürün...yarı saydam) kesim yaptırmak istiyorum...
kabaca fiyat vermeniz mümkünmü?
Bu mesajdan alıntı yap
Savaş KÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Savaş KÖSE

Eğitimci / İstanbul

Alt 07-07-2010 #5
uzun zaman olmuş yazalı eğer halledemedi isen birkaç yolu var asetatı lazerle kesmenin
Bu mesajdan alıntı yap
ferhancelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferhancelebi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-04-2011 #6
Selam,

Foruma yeni uye oldum. Yukaridaki konu ile ilgili yardimci olabilecek birileri olursa cok sevinirim.
Ben, yaklasik 140x80cmlik bir asetat uzerine, bir gorseli duvara boya sablonu olarak kullanmak icin cikartmak istiyorum. Mumkun mudur? Onerebilecegeniz bir yer var midir?

Tesekkurler

Ferhan
Bu mesajdan alıntı yap

volkanc

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-04-2011 #7
Selam,

Foruma yeni uye oldum. Yukaridaki konu ile ilgili yardimci olabilecek birileri olursa cok sevinirim.
Ben, yaklasik 140x80cmlik bir asetat uzerine, bir gorseli duvara boya sablonu olarak kullanmak icin cikartmak istiyorum. Mumkun mudur? Onerebilecegeniz bir yer var midir?

Tesekkurler

Ferhan
Konuyu ben başlatmıştım ama üzerinden çok zaman geçti. Tesadüf üzerine gördüm. Ben bu konuyu açmadan önce amatör olarak maket yapıyordum ve bazı eksikliklerim vardı. Şu an atölyemi açtım ve kendi lazer makinemi de aldım.

Öncelikle asetatın lazer tarafından rahatlıkla kesilebildiğini belitmek istiyorum. Benim cihazım 60 x 90 ebatlarında. Sizin istediğiniz şablon birkaç parça halinde kesilebilir. Asetatla şablon yaparken dikkat etmeniz gereken, hafif olduğu için havalı boyamada kalkar ve şablon yer yer bozulabilir. Büyük ölçekli işlerde yapışkanlı folyo ile şablon yapmanızı tavsiye edebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Helcarax_e isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Helcarax_e

Grafiker / İstanbul

Alt 29-05-2011 #8
Merhaba ben boyamada şablon olarak şu an pvc asetat ve Polipropilen kullanıyorum fakat bumları lazzerde keserken sorun yaşıyorum. Pvc çok duman çıkartıyor ve ince yerlerde erimeler yapıyor. Polipropilen ise dumansız ama pvcden çok daha fazla eriyor ince çalışmak m ümkün değil. Lazerde kesilmiş asetat tarzı şeyler gördüm ama tedarikçi firmayı bulamadım. Lazerde ince detayları kesebileceğim bir malzeme konusunda beni bilgilendiriseniz çok sevinirim.

bu mesaj daha çok (volkanc - LASER-CNC) için Lazer makine asetatı yakmadan kesebilir mi ?
teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
skarakose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skarakose(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-06-2011 #9
keserken gücü düşürüp hızı artırıp birde kompresörle hava üfletmeniz gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap
Helcarax_e isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Helcarax_e

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2011 #10
benim kestirdiğim lazer makinada güç ayarı yerine hız ayarı var bu aşağı yukarı 60 birim. makinanın kompresörü var ama yetersiz geliyor olabilri mi? Bir de siz hangi malzemeden bahsediyorsunuz ben 300 micron pvc kullanıyorum. Önerebileceğim başka bir malzeme var mı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları