lazermi cncmi ???

Lazer Makineler - lazermi cncmi ??? ...

Cevapla
lazermi cncmi ???
Standart
Alt 30-12-2008 #11
Sponsorlu Bağlantılar

12 mm sacı kesen ve cnc ile lazer aynı diyen arkadaşın söylediği makine.
cnc plazma dır.
herhangi bir cnc ye palazma diye bilinen kaynak makinesinin monte edilmiş halidir. o lazer değildir.
piyasa fiyatı 200.000 euro cicarıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
LASERCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LASERCI

Eğitimci / İstanbul

Standart
Alt 09-01-2009 #12
                             Sponsorlu Bağlantılar
2 tıp laser vardır yaq ve karbondıoksıt,

karbondıoksıt lazerle metal harıc bırcok metaryeli kesebılır ve uzerine markalama yapabilirsiniz genelde reklamcıların kullandıgı karbondıoksıt laserlerle gucune gore kesecegınız kalınlıklar değişmektedir.350 w ve uzeri guclerle artı olarak paslanmaz ve dekube sac kesebilirsiniz bu güçten aşağı laser makinası ile metal kesilemez,bundada güç artıkça keseceğiniz metal kalınlığıda artacaktır.

lazermi cncmi ???
lazermi cncmi ???
lazermi cncmi ???
lazermi cncmi ???

yaq laserler ıle agırlıklı metal ve daha bırcok urun üzerine markalama ve kalıp yapmakta kullanabilirsiniz buda gucuyle orantılı olarak yapabıleceğı isler degismektedir,ınternette laser satan bircok firma bulabilirsiniz bunların sitelerine gırerseniz cok daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

lazermi cncmi ???
lazermi cncmi ???
lazermi cncmi ???
lazermi cncmi ???
Bu mesajdan alıntı yap
macspawn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macspawn

Ressam / İstanbul

Standart
Alt 21-01-2009 #13
arkdaşlar ben kimsenin kafasını karıştırmak istemem ama lazer ve plazma makinalarımız olduğu için bu bilgileri veriyorum by-stronic markalı lazerimiz vardır. eğer bunun da web sitesine girerseniz gerekli açıklamalrı görürsünüz siz keserim diosunuzda hiç lazer makinası kullandınız mı acaba ben bu metal diorum ametal ile ilgili bir işlem yapmadığım için yorum yapmıyorum. Metal parçlardan bahsettiğim konudur benim bystronic lazer makinası 12mm klaınlıktan fazla kesemez kesse bile hakan arkadaşımın dediği gibi lens lerine zarar verir. ve ayrıca makina keseceginiz malzemenin kaliteside çok önemlidir. Ben reklamcı deilim ama reklamcı arkadaşlara da iş yaptığım için yazdım bu konuyu bazı konularda da beni aydınlattığınız için teşşekkür ederim ..
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
cangpogu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cangpogu

Hiç Biri / Kayseri

Standart
Alt 25-02-2009 #14
Merhaba arkadaşlar

Biz burada adı geçenmakinelerin tamamının üretimini yapmaktayız. Onun için bu konu ile ilgili ciddi bir bilgi birikimimiz var. Ben teknik birisi değilim ama bir makina fabrikasında çalışınca yine de ciddi bir genel kültüre sahip oluyorsunuz. Bu konu ile ilgili bildiklerimi sizinle paylaşmak isterim.

Bizim şu andaki üretimimizde CO2 (Karbondioksit) Lazeri var. Onun için diğer lazerlerle (Nd-Yag, Fiber, vs lazerleri) ilgili çok detaylı bilgiye sahip değilim. Sadece Fiber lazerlerin şeffaf malzemeleri kesemediğini biliyorum.

CO2 lazerleri güçlerine göre burada söylenen bütün malzemeleri kesebilirler. Kesim süreleri CNC Router ( Reklam Sektöründe CNC olarak biliniyor ) 'lara göre daha kısa ve yüzey kaliteleri çok yüksektir. Metal kesilecekse 300W gücün altındaki lazerler tavsiye edilmez. 300W altındaki lazerler hem çok ince metalleri kesebilir hemde çok yavaş kalırlar.

Lazer ile Alüminyum kesmek çok zahmetli bir iştir. Üretimimizde bulunan 2500W lazer ile 4-5 mm ye kadar alüminyumun kesimini test ettik. Yüzey kalitesi de düzgündü. Fakat Alüminyum keserken yansıma çok fazla olduğu için optik düzeneğe ciddi zararlar veriyor. O yüzden lazer ile alüminyum kesmek pek ekonomik değildir. Makinanız ve lazer güç ünitesi ciddi hasarlar görebilir.

Yine 2500W lazer ile dekota kesimini de test ettik. Dekota bu güç bir lazerle kesildiğinde yandığı için yüzeyi sararıyor. Elimizdeki 300W bir lazer ile bunu tekrar test ettireceğim. Reklam sektörüne yönelik tasarlanan bu makinada vakum ünitesi daha güçlü belki ondan dolayı yanma olmayabilir. Onunla ilgili sonucu da buradan bildiririm.

Üretimimizdeki lazerlerden 600 W güçte olanı ile 40 mm pleksi ve 2 mm paslanmaz kesimini gerçekleştirdik. Ama daha düşük güçlerdeki makinalar bu kalınlıkta ürün kesemezler. Bu kalınlıklar kesilmek isteniyorsa en az 600W lazer düşünülmelidir. Bu konuda da merak edilen sorular olursa detaylı bilgi verebilirim.

CO2 lazerlerle hem kesim hemde markalama yapılabilir. Burada önemli olan lazerin tipi değil makineye takılan kafadır. Kesme kafası veya markalama kafası uygun işlem için makinaya monte edilir.

Lazer ile 15 mm üzerinde siyap sac kesmek çok uygun değildir. Hem çok yavaş kesim yapar hem de yüzey kalitesi kötüdür. Bu tür kalın saclar için (paslanmaz dahil) plazma kullanmak daha uygundur. Plazma ile yüksek amperli (400A) bir makina ile 90 mm'ye kadar kalınlıklar kesilebilir. Fakat bu makinaların fiyatları kesim gücüne göre 40-50 bin €'dan başlar. Boyutlarına ve gücüne göre daha yüksek fiyatlara ulaşabilir.

Lazer CNC midir? Bu sorunun cevabını söyle açıklayabilirim. Kastedilen Reklam sektöründe bahsedilen CNC Router ise cevap hayırdır. Ama aslında lazer bir CNC makinadır. CNC (Computer Numerical Control) nin anlamı Bilgisayarlı nümerik kontrol demektir. Lazerlerde bu mantıkla nümerik olarak bilgisayar yardımıyla kontrol edilirler. Dolayısıyla Lazer tezgahları CNC'dir.

Burada yazılanlardan derlediklerime karşılık yazabileceklerim bunlar. Detaylı bilgi isteyen arkadaşlara da detaylı bilgi verebilirim.

Bu kadar uzun olduğu için özür dilerim ancak toparlayabildim.
Bu mesajdan alıntı yap
unsal70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unsal70

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 25-02-2009 #15
açık hava reklamcısıyım diyorsan kesinlikle cnc almanı öneririm daha çok işine yaracaktır. laserle yapabileceğin bir çok işi yapabilirsin cnc de
Bu mesajdan alıntı yap
Asaf Sirin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Asaf Sirin

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 25-03-2009 #16
cangpogu , kenarlarin yanmamasi icin yardinmci gaz kullaniyor musunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
cangpogu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cangpogu

Hiç Biri / Kayseri

Standart
Alt 30-03-2009 #17
Asaf şirin, kesmek istediğiniz malzeme nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
tacibana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tacibana

Hiç Biri / Kocaeli

Standart
Alt 14-06-2009 #18
Arkadaşlar;
Cnc anlamı bilgisayar destekli numerik kontrol dür.Computer Numeric Controller
Yani anlıyacağınız laser ve router bir cnc dir.
Şimdi laser engraving ve router farklı makinelerdir.Ve işleride farklıdır.
Yani ikisi kıyaslanamaz.Ama bazen aynı işleri yaptıkları olur kesim gibi.Fakat reklamcılar için
router biraz daha ağır basar.Çünkü iyi kötü her işinizi çözer.Ama laser de her reklamcı da bulun ması gereken bir makinedir.Burada sizin ilgi alanınız önemli.Plexi kesim için de laser router ile kıyaslanmamalı çünkü router hiç bir zaman lazer kalitesini yakalayamaz.Ama laser engravin dediğimiz laserlerde metal kesmez (metal kesen laserler var onlar reklamcılara uygun değil fiyat açısından).Ayrıca router ile 3D oyma yapasınız laser ile yapamazsınız.Ama laser ile de kazıma desenler,fotograflar yaparsınız metal olmayan malzemeler üstüne.
Anlıyacağınız ikisini birbirine karıştırmayın.İkisi çok farklı makineler.Mantık olarak ta biri taşlı imalat yapıyor biri yakma.
Gücünüz var ise her ikisi bir den işinizi çok kolaylaştırır.
Ama ihtiyaç sırası 1. cnc router 2. laser cncgraving olmalıdır.
İyi çalışmalar.

Kesit Makine Ve Metal Sanayi
Bu mesajdan alıntı yap
janok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janok

Hiç Biri / Antalya

Standart
Alt 24-08-2009 #19
herkese merhaba.sevgili kardeşler.nd yag lazerleri hakkında bilgileriniz karışmış durumda.nd yag lazerleri,bir kısmı markalama,bir diğeri medical alanda bir diğeride metal kesmede kullanılırlar.diğer lazerler gibi gaz ve türevlerini kullanmazlar.kristaller ve lambalar vasıtasıyla güç üretirler.1064 nm dalga boyunda çalışırlar.diğer metal kesen lazerlere göre yavaştırlar ama mükemmel bir kesimleri vardır.paslanmaz,altın,gümüş,bakır,prinç gibi malzemeleri kesebilirler paslanmazda 1.5 mm ye kadar kesim yapabiliyorlar.saç teli kalınlığında bir kesim yapabilirler hassas çalışabilirler onun için hızları düşüktür,125W ile paslanmazı kesebilirlerbunlardan türkiyede bildiğim kadarıyla yalnız antalyada 4 adet olduğunu biliyorumyanlışım varsa düzeltebilirsiniz sevinirim.bende bunlardan birini kullanmaktayım ve ayriyetten sahibiyim bu bilgileride o yüzden edindim.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
handsamwolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

handsamwolf

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eğitimci / Ankara

Standart
Alt 25-08-2009 #20
laser ve cnc kelima anlam olarak cnc dir.katılıyorum.ancak ikiside ayrı ayrı işleri yapar.
3 kısıma ayıralım
1.kısım (CO 2 yani karbondioksit)
Burada kesebileceğiniz malzemeler akrilik ürünler,pleksi vs.ahşap motifleme yakarak,anahtarlık.(bu çin malı lazerlerin yapacağı işlerdir.)
2.kısım yağ laser
Burada kesebileceğiniz malzmeler pleski,akrilik ürünler vs. alüminyum paslanmaz da dahil
ama yüksek maliyetli oluşu dolayısıyla tutulan bir makina değildir.(reklamcımlarda)
3.kısım cnc router
Burada kesebileceğiniz ürünler ise alüminyum pleksi ,ahşap ,akrilik ürünler vs. dir.
Anlıyacan arkadaşım sana lazım olan makina doktorundan tavsiyeli cnc router.
Eğer ki ihtiyacın varsaki görüşebiliriz.
Biz cnc router ve lazer makina tedarikçisiyiz.
Görüşmek istiyosan pm den özel mesaj at referanslarımızı yollayalım
Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
cncmi, lazermi

Kapat
Şifremi Unuttum?