Led tebela hakkında bilgiler

CNC - Led tebela hakkında bilgiler Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar. Led tabela hakkındaki bilgilerinizi bu başlık altında paylaşırsanız teşekkür ederiz.Benim gibi yen başlayan arkadaşlara yol göstermiş olursunuz.Bu başlık altında soru ve cevaplarımızı toplarsak faydalı bir başlık ...

develiden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Dosya19

Alt 15-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar.
Led tabela hakkındaki bilgilerinizi bu başlık altında paylaşırsanız teşekkür ederiz.Benim gibi yen başlayan arkadaşlara yol göstermiş olursunuz.Bu başlık altında soru ve cevaplarımızı toplarsak faydalı bir başlık olacağına inanıyorum.Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyoruz,saygılar.

soru
5 mm round led satın aldım .Örnek olarak kırmızı renk olanlardan 70 tane kadar seri bağladım 3 erli guruplar halinde.her türlü bağlantılarım doğru dirençlerim doğru fakat elektrik verdiğim zaman ledlerin ayrı ayrı yoğunlukta (kırmızı )ışık verdiğini gördüm.Şimdi burdaki hata led ler kalitesiz mi acaba ,tek şüphem burada .Eğer bu konuda yardımcı olursanız teşekkür ederiz.Birde Eğer bu led lambaların kalitesinden kaynaklanıyor ise ,bizlere kaliteli led (round 5 mm) nerden satın alabiliriz.Cevabınızı bekliyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

euroreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

euroreklam

Grafiker / Ankara

Alt 16-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hata yapmışsın.ledleri 4 lü bağla düzeleceğini göreceksin.şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Led Hakkında

Alt 16-02-2011 #3
Sayın euro reklam cevabınız için teşekkür ederiz.
12 volt ceryan vereceğimiz için 3x4=12 volt yapıyor .Araya direnç atmamızın şart olduğunu okudum bir kaç yerde.Bu durumda siz direnç kullanıyormusunuz.hangi değerlerde bunlarıda bildirmenizi rica ederiz.
Bu mesajdan alıntı yap
skarakose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skarakose(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-02-2011 #4
bu şekilde kulaktan dolma olarak led bağlanmaz.

Öncelikle kullanmış olduğunuz ledlerin çalışma voltajını bilmeniz lazım. Çalışma voltajları renklere göre farklılık göstermektedir. ayrıca güçlerine görede akımlarının sınırlandırılması şarttır.

En son aldığım çin malı 20 ma çeken samsung Mantar Ledlerin çalışma voltajları

Kırmızı : 1,9 -2,1 Volt
Sarı : 1,9 -2,1 Volt

Beyaz : 3,1 -3,4 Volt
Mavi : 3,1 -3,4 Volt
Yeşil : 3,1 -3,4 Volt

Sarı ve/veya kırmızı renkli 2 adet seri bağlarsanız +12V R = 470 ohms
Sarı ve/veya kırmızı renkli 3 adet seri bağlarsanız +12V R = 330 ohms
Sarı ve/veya kırmızı renkli 4 adet seri bağlarsanız +12V R = 220 ohms

Beyaz, Mavi, Yeşil renkli 2 adet seri bağlarsanız +12V R = 330 ohms
Beyaz, Mavi, Yeşil renkli 3 adet seri bağlarsanız +12V R = 120 ohms
Beyaz, Mavi, Yeşil renkli 4 adet seri bağlarsanız +12V R = 1 ohms

Piyasada bulunan mantar ledlerde genel olarak 330 ohm 220 ohm ve 120 ohmluk 1/4 watt dirençler kullanılır.
Bu mesajdan alıntı yap

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

scarakose

Alt 17-02-2011 #5
Bilgiler için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Alt 17-02-2011 #6
Bir led tebelada ledlerin arasında kaç cm boşluk bırakırsak en güzel görünüş sağlar?.
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 17-02-2011 #7
Bir led tebelada ledlerin arasında kaç cm boşluk bırakırsak en güzel görünüş sağlar?.
Uygulayacağınız alana göre değişir. Standartı yoktur. Bunu daha iyi corel'de gerçek ölçüye göre dizilimini yapıp 1 cm gibi boşluklarla göz kararı karar verebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
skarakose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skarakose(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-02-2011 #8
30 cm harf yüksekliğine mantar led tek sıra yapacaksanız merkezden merkeze 19 mm yapabilirsiniz.

çift sıra ve fontun karakterine göre bunu siz ayarlarsanız daha hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz.çünkü köşelerde ister istemez sıkıntı oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Verdiğiniz bilgilere teşekkürler

Alt 18-02-2011 #9
30 cm harf yüksekliğine mantar led tek sıra yapacaksanız merkezden merkeze 19 mm yapabilirsiniz.

çift sıra ve fontun karakterine göre bunu siz ayarlarsanız daha hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz.çünkü köşelerde ister istemez sıkıntı oluyor.
Bizlerle ilgilenip verdiğiniz bilgilere teşekkür ederiz.İnanıyorumki çok arkadaşlar faydalanacak bu bilgilerden.Daha henüz yeni açmamıza rağmen bu başlığı şimdiden yüz kişi ilgilenip bakmış başlığımıza.İlgilerinizin devamını bekliyoruz,saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Alt 18-02-2011 #10
Arkadaşlar piyasada satılan 5mm round ledler hakkında bilgisi olanlar bizewde bir yol gösterirse memnun oluruz.
1-Piyada değişik ücretlerde led var.Bu ledlerin fiatları kalitesinden dolayımı acaba yoksa kim neye tutturursa o fiatamı satılıyor.
2-Bazı led çeşitleri extra parlak diye reklam veriyorlar bu ledlermi kaliteli olanı.Çünkü bu ledlerin fitları pahalı.
3-Sitemizde adres vermek yask galiba ama bizlere nerden kaliteli led alacağımızı bildirirseniz teşekkür ederiz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları