Levi's'ın global reklamı Londra olaylarıyla çakıştı

Reklam Videoları - Levi's'ın global reklamı Londra olaylarıyla çakıştı ...

Cevapla
Levi's'ın global reklamı Londra olaylarıyla çakıştı
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Standart

Levi's'ın global reklamı Londra olaylarıyla çakıştı

Alt 16-08-2011 #1
Sponsorlu BağlantılarLevi's’ın tarihindeki ilk global kampanyası İngiltere'de yayınlamaya başlayalı bir iki saat geçmeden Londra'da politik ayaklanmalar başladı.

Levi’s yeni global kampanyasında 1 Mayıs gösterilerinden görüntüler kullanılmıştı. Wieden & Kennedy tarafından yaratılan reklamda, Londra'da gerçekleşen ayaklanmalara oldukça benzer görüntüler var. Levi's’ın global kampanyasıyla politik olaylar arasındaki tesadüf markayı, reklam filminin yayınını İngiltere'de bir süre ertelemeye zorladı. Bu arada, Levi's’ın global reklamı üzerinde bazı değişiklikler yapıldı ve özellikle eylem görüntüleri reklamdan kaldırıldı.

Levi's'ın global pazarlama müdürü Rebecca Van Dyck, "Dünyanın her köşesiyle bağlantı halindeyiz ve Londra'da gerçekleşen olaylara duyarsız kalmak istemeyiz. Go Forth (ileri git) kampanyamız zamanın ruhunu yakalamak konusunda çok büyük bir başarı göstermiş olsa da özel bir politik olay ya da hareketle bağlantılı değil öncü bir ruhu anlatıyor" dedi.

Van Dyck'ın açıklamasına göre Levi's ekibi global kampanya için Türkiye'nin de içinde olduğu 13 ülkeyi gezmiş. Avustralya, Hindistan, Kuzey Afrika, İspanya ve Tayvan’ın da yer aldığı bu ülkelerde farklı yaş gruplarındaki insanlarla görüşerek onların değerleri ve nelerin onlar için önemli olduğunu incelemiş. Bu araştırma sonucunda kampanyanın konseptini gençlerin dünyada pozitif bir değişim yaratma istekleri belirlemiş. Bu konsept ışığında 1 Mayıs'ta Berlin’de reklam filmi için çekimler yapılmış.

Alıntıdır..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Gece vakti kuş bakışı , Londra piti Graficafe 4 07-11-2011 20:45:29
Global typo Rüzgar ALPASLAN Tipografi Tasarımları 12 12-02-2011 03:20:51
Global 2000:Küresel ısınmayı durdur. / Stop global warming. VolkanTEKiN Dünyadan Afiş Örnekleri 0 07-11-2008 15:07:44
Global Knife / Global Bıçak Afişi VolkanTEKiN Afiş Tasarımı 0 10-10-2008 17:25:36

Kapat
Şifremi Unuttum?