lg monitor renk profili sorunları

Fotoğrafçılık - lg monitor renk profili sorunları Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, Renk Profilleri konusunda sıkıntı yaşıyorum. LG FLATRON E2251 monitörüm var. PD CS5 kullanıyorum ve ne zaman açsam karşıma 1.resimdeki mesaj çıkıyor. İkinci resimde ise klasörde görünen görüntü ...

cerencat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cerencat

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 29-11-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Renk Profilleri konusunda sıkıntı yaşıyorum. LG FLATRON E2251 monitörüm var. PD CS5 kullanıyorum ve ne zaman açsam karşıma 1.resimdeki mesaj çıkıyor. İkinci resimde ise klasörde görünen görüntü ile windows picture viewerların gösterdiği görüntü arasındaki farkı görüyorsunuz. Hazırladığım fotoğrafların renkleri nasıl olmuş anlamak için iPad e mail atıyorum o de ne yeşil! Kısaca sanırım hiçbir fotoğrafı aslında olması gerektiği gibi görmüyorum.

Windows ta nasıl göründükleri çok önemli değil ama PS de ürettiğim ve kaydettiğim bir fotoğrafın renklerinin her yerde doğru görünmesi gerekir. Albüm için matbaaya en son fotoğraf gönderdiğimde renkler sarı çıktı.

Kalibrasyon aygıtı almam lazım biliyorum ancak şu anda bunu karşılamam mümkün değil. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim. PS de ne kadar renk profili ayarlarsam ayarlayayım acaba gördüklerimle bilgisayarın gösterdiğini zannettiği arasında fark olacak.

Yardım eder misiniz, ne yapmak lazım?

LG den support alamıyorum çünkü artık bu ürünü desteklemiyormuş. Vista (x64) kullanıyorum.

https://www.dropbox.com/s/pxq98goygp5slf3/1.jpg
https://www.dropbox.com/s/5e6vvtow4nrafim/2.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cerencat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cerencat

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 29-11-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
soldaki irfanview, ortadaki ps ve sağdaki chrome