Linklenmiş Textlerin hepsini birlikte convertleme

Freehand - Linklenmiş Textlerin hepsini birlikte convertleme ...

Çok Asi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bir kitap çalışması yapıyorum. Quark yerine birazdaha görsel olsun diye freehand'de yaptım. 16şarlı sayfalar halinde çalışıyorum. Şimdi sorunumuz şu. bu 16 sayfadaki text alanları birbirlerine linklenmiş durumda o yüzden ctrl+shift+p yapınca uyarı veriyor convertlemiyor.

Acaba bu hepsine linkli alanları hep beraber linkleri bozmadan convertleyemezmiyim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

msergek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

msergek

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
en basit ve kısa çözümü sayfaların kopyasını alacaksın. duplikate yaparsan sayfayı linkler kopar ve kayma olmaz. converti de sorunsuz yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2009 #3
en basit ve kısa çözümü sayfaların kopyasını alacaksın. duplikate yaparsan sayfayı linkler kopar ve kayma olmaz. converti de sorunsuz yapabilirsin.
Tek çözüm bumu acaba?
Bu mesajdan alıntı yap

msergek

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2009 #4
farklı bir yol daha var ama o sistemde kaydırma riski var. kendi yaptığım dergilerde bu yontemi kullanıyorum. Sayfayı duplicate etmek zaten oldukça basit bir yöntem. Neden başka bir yol arıyorsun ki?
Bu mesajdan alıntı yap

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2009 #5
farklı bir yol daha var ama o sistemde kaydırma riski var. kendi yaptığım dergilerde bu yontemi kullanıyorum. Sayfayı duplicate etmek zaten oldukça basit bir yöntem. Neden başka bir yol arıyorsun ki?
Aslında bu benim freehand'de yaptığım ilk kitap. Yaklaşık 1500 sayfa olucak. Bol fotoğraflı. Yazılar kayar mayar bilgiler yanlış olur diye korkuyorum daha önce denemediğim için. Eğer bir sorun olmuyorsa öyle yapıcam. Tüm sayfaları üst kısma kopyalicam. Diğerlerini silerim. Böylece sadce linkleri kesilmişler kalır.
Bu mesajdan alıntı yap

msergek

Grafiker / İstanbul

Alt 02-08-2009 #6
Aslında bu benim freehand'de yaptığım ilk kitap. Yaklaşık 1500 sayfa olucak. Bol fotoğraflı. Yazılar kayar mayar bilgiler yanlış olur diye korkuyorum daha önce denemediğim için. Eğer bir sorun olmuyorsa öyle yapıcam. Tüm sayfaları üst kısma kopyalicam. Diğerlerini silerim. Böylece sadce linkleri kesilmişler kalır.
1500 sayfa ise freehande bulaşma sakın. indesign veya quark kullan. freehandi biliyorsan tasarım yapacak kadar ikisindede zorlanmazsın. takıldığın yerde söylersin gene yardımcı olurum/oluruz
Bu mesajdan alıntı yap

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 05-08-2009 #7
Bitirdim neredeyse kitabı. Geri dönüşü olmaz bu saatten sonra. Mecburen burada tamamlayacağım.
Bu mesajdan alıntı yap