Links panelinde PB durumu

InDesign - Links panelinde PB durumu ...

hakanyeles isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakanyeles

Ressam / Çanakkale

Alt 23-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Links panelinde, örneğin jpg lerin bazılarının yanında sayfa numarası yazmıyor, PB ibaresi var. Çalışılmış işlerimde görünmüyor, araştırmalarım sonucu pasteboard kısaltılması olarak biliyorum. İndesign oparetörlerinin yardımını rica ediyorum. Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 23-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Links panelinde, örneğin jpg lerin bazılarının yanında sayfa numarası yazmıyor, PB ibaresi var. Çalışılmış işlerimde görünmüyor, araştırmalarım sonucu pasteboard kısaltılması olarak biliyorum. İndesign oparetörlerinin yardımını rica ediyorum. Teşekkür ederim.
PB: Sayfa alanı dışındaki dialar içindir.. Sayfa kenarında olanlar yani..
Package yaptığında PB etiketli dialar toplanmaz.
Sarı ünlem işareti: Modifiye edilmiş (indesign'e koyulduktan sonra ps gibi programlarda içeriğinde oynama yapılmış olan)
Kırmızı soru işareti: Kaynağı yok (Indesign kaynak yöntemiyle çalışır.. Döküman boyutu (MB) küçük lakin imajları linklenerek kaynak oluşturur. Örneğin Masaüstünden bir fotoğraf çektiniz indesign'e ve çalışmanızı yaptınız. masaüstündeki fotoğrafı daha sonra başka klasöre taşıdınız. Durum böyleyken o fotoğraf indesign üzerinde kötü görünücek basılıcaksa görüntü basılacak.. Düzeltilmesi için kaynak yolunu değiştirmek gerekir.)
Package yaptığında Kırmızı soru işareti etiketli dialar toplanmaz.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap