Linux Desktop Tasarım Yarışması

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - Linux Desktop Tasarım Yarışması Sponsorlu Bağlantılar Türkiye'nin ilk açık kaynak gömülü işletim sistemi ARNUX geliştirildi. Bir Linux distrosu olan ARNUX temel alınarak da hem gömülü hem konsol tabanlı çalışabilecek bir işletim sistemi ( ARNOS ...

ARDIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ARDIC

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye'nin ilk açık kaynak gömülü işletim sistemi ARNUX geliştirildi. Bir Linux distrosu olan ARNUX temel alınarak da hem gömülü hem konsol tabanlı çalışabilecek bir işletim sistemi (ARNOS) geliştirildi.

Bilgisayarlar, Notebooklar, Netbooklar ve her türlü mobil cihazlarda kullanılmak üzere geliştirilecek geliştirilecek masaüstü uygulamasının tasarımı için bir yarışma düzenlendi. 10 Haziran’da başlayan yarışma 29 Ağustos’a kadar devam edecek. Tasarımcılar gerçekleşmesini istedikleri masaüstü hayallerinin resimlerini yarışmanın web sayfasına göndererek katılacaklar.

Yarışma sonunda gerçekleştirilmeye değer bulunan tasarımın sahibi 24" iMac sahibi olurken, gerçek ödül çok daha tatminkar olacak: Lisans ücreti olmayan, tümüyle açık kaynak, kullanımı kolay ve bu özellikleriyle gelecekte çok kullanıcıya ulaşacak, kendi dilinde geliştirilmiş ilk uygulamayı şekillendirmiş olmak.

Yarışmanın detayları: ARDIC - ARNOS Desktop Yarışması - Ana Sayfa
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

by_arda2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_arda2(24)

Öğrenci (Diğer) / Kahramanmaraş

Alt 01-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben katılmak istiyorumda desktop derken bize masaüztü resim için resim mi istiyor.bilgilendiriseniz sevinirim ..hatla beasit bir resim eklerseniz yani nasıl bişey ol acak...he bide photoshopla mı corel draw lamı... şimdiden tsk.
Bu mesajdan alıntı yap
arttekno isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arttekno

Grafiker / Konya

Alt 02-07-2009 #3
siteye girdim ama bir örnek göremedim. Tasarım hakkında biraz açıklama yapabilir misiniz?
Bu işletim sitemini yükleyip deskop mu oluşturmamız lazım?
Grafiklerimi hazırlamamız lazım?
Bu mesajdan alıntı yap
mertaksu91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mertaksu91

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 20-07-2009 #4
arkadaşlar büyük ihtimal windowsun klasik doğa manzaralı masaüstü resmi gibi bir resim tasarlayıp siteye koyucaz. çünkü en fazla 10 mb dosya yükleniyor.
Bu mesajdan alıntı yap
serk002 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serk002

Sanat Yn. / Balıkesir

Alt 22-07-2009 #5
hayır bu yarışma tema tasarım yarışması değil bir iiletim sisteminin nasıl çalışmasını istiyorsanız onu tasarlıyorsunuz grafiklerini programlarını tasarlıyorsunuz.

örnek görmek için buraya tıklayın örneklerde verilmiş bu sitede.

en fazla 10 mb ama dosyaları parça parça yükleyebilirsiniz veya

Blog sayfalarında dosya çok büyük ise e-mailimize gönderebilirsiniz demişler orda canlıı yardımdan sorabilirsiniz ARNOS BLOG

Ben hazırladım son rötüşları yapıyorum göndericem Katılacaklarada şimdiden başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
gök-khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gök-khan(34)

Grafiker / Eskişehir

Alt 03-08-2009 #6
Arkadaşlar bu işletim sisteminin logosu varmı acaba?? Yoksa onuda mı biz tasarlıyacağız?
Bu mesajdan alıntı yap

serk002

Sanat Yn. / Balıkesir

Alt 06-08-2009 #7
istersen kendin tasarlayabilirsin ama blogunda falan logosu var
Bu mesajdan alıntı yap
ARDIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ARDIC

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-08-2009 #8
Yarışmaya katılım süresi sona erdi. Eserler yüklendi. Şimdi oylama zamanı...

Sizden ricamız, sergilenen eserlere oy vermeniz. Bu da çok önemli bir katkı olacaktır.

Buyrun!... ARDIC - ARNOS Desktop Yarışması - Ana Sayfa
Bu mesajdan alıntı yap
maxonesis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maxonesis

Grafiker / İstanbul

Benim tasarımım ilk 11 de

Alt 02-09-2009 #9
arkadaşlar benim tasarımım ilk 11 de:angel: (bende şaşırdım)

Bu mesajdan alıntı yap

serk002

Sanat Yn. / Balıkesir

Alt 03-09-2009 #10
benim favorilerim no:202 / no:199 / no:204 nolu tasarımlar bazı tasarımlar windowsun aynısı renk şekil. v.s. değişik onlar nasıl ilk 11'e kaldı hayret ama içinde çok güzellerde var mesela 202 nolu tasarım seçilirse bu işletim sistemini sırf tasarımı için yükleyebilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
açık kaynak, desktop tasarım