Lise öğrencisi olarak kafam çok karışık!

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Lise öğrencisi olarak kafam çok karışık! ...

Ofejpg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ofejpg

Öğrenci (Diğer) / Düzce

Dosya23

Alt 2 Hafta önce #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar foruma az önce üye oldum. Çok büyük ikilemde, hatta üçlem, dörtlemde kaldım...
Bu konuda tecrübeli birilerine danışma ihtiyacı duyduğum için foruma geldim. Sorun şu:
Grafik tarasım bölümü içeren üniversitelerin hepsi özel. Hiçbir devlet üniversitesi grafik tasarım bölümü içermiyor. Doğrusu ailemin de özel üniversiteye para verecek durumu yok. Tam burslu kazanmam gerekiyor.

Yaptığım araştırmalara göre bu mesleği icra etmek için üniversite diploması olmassa olmaz bir unsur değil. Firmalar daha çok tecrübeye, deneyime ve referanslara bakıyor anladığım kadarıyla. Bu durumda bu sene + üniversite (4 yıl) = toplamda 5 sene boyunca okula ağırlık vermek yerine 5 yıl boyunca bu işi icra eden insanların yanında izlenimler yapıp tecrübeler kazanıp, basit işler yaparak referanslar biriktirebilirim. Bu durumda bu işi icra etmeye 5 yıl sonra değil şimdiden hafif hafif yapmaya başlarım
Peki buna değer mi?
Üniversite okumam ile okumamam arasında alacağım maaş, çalışma şartlarım vs. Fark var mı? Gerçekten çok kararsız kalmış durumdayım.
5 yıl tecrübe kazanıp iş hayatına girmek mi yoksa 5 yıl okuyup diploma ilemiş hayatına 5 sene geç girmek mi mantıklı acaba??
Şimdiden çok teşekkür ederim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları