Logo çalışmalarım (Baskı sorunu)

Logo Tasarımları - Logo çalışmalarım (Baskı sorunu) Sponsorlu Bağlantılar Aşağıdaki 2 logo benim çalışmam, ikisinide ps cs3 ile yaptım... Bu logoları matbaa'ya jpg olarak mı göndermeliyim yoksa pdf mi?...

MILAN0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MILAN0

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki 2 logo benim çalışmam, ikisinide ps cs3 ile yaptım... Bu logoları matbaa'ya jpg olarak mı göndermeliyim yoksa pdf mi?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

EsPriTüeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EsPriTüeL

Grafiker / İstanbul

Alt 30-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Keşke vektörel çalışsaydın. Bu şekilde boyutu büyütmek gerekirse çalışman da bozulmalar vs olabilir. En mantıklısı Pdf olarak Cmyk renklerinde göndermen.
Bu mesajdan alıntı yap

MILAN0

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-10-2011 #3
Keşke vektörel çalışsaydın. Bu şekilde boyutu büyütmek gerekirse çalışman da bozulmalar vs olabilir. En mantıklısı Pdf olarak Cmyk renklerinde göndermen.
Vektörel derken illüstrator ile mi yapmam lazım? O programı kullanamıyorum ama bu çalışmayı oraya atmam ve üzerinde çalışmam mümkün mü?
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 01-10-2011 #4
Vektörel derken illüstrator ile mi yapmam lazım? O programı kullanamıyorum ama bu çalışmayı oraya atmam ve üzerinde çalışmam mümkün mü?

Photoshop ile yapılan grafikler piksellerden oluşur. Çalışma büyütülünce piksellerinde bozulma meydana gelir.

Illustrator, Corel veya Freehand ile yapılan vektörel çalışmalarda ise kalite kaybı olmadan büyütme yapılabilir.

Çalışmanızı sıfırdan vektörel bir programda çizmeniz lazım.
(Photoshoptaki çalışmanızı vektörel programa aktarmanız o çalışmayı vektörel hale getirmez. Büyütünce yine kalitesi bozulur.)
Bu mesajdan alıntı yap

MILAN0

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-10-2011 #5
Photoshop ile yapılan grafikler piksellerden oluşur. Çalışma büyütülünce piksellerinde bozulma meydana gelir.

Illustrator, Corel veya Freehand ile yapılan vektörel çalışmalarda ise kalite kaybı olmadan büyütme yapılabilir.

Çalışmanızı sıfırdan vektörel bir programda çizmeniz lazım.
(Photoshoptaki çalışmanızı vektörel programa aktarmanız o çalışmayı vektörel hale getirmez. Büyütünce yine kalitesi bozulur.)

Vektörel çalışamıyorumki, zormuş bayağı. Öğrenmeye çalışacağım.

Teşekkürler yardımlarınız için.
Bu mesajdan alıntı yap
Soner DİLEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 06-10-2011 #6
Vektörel çalışamıyorumki, zormuş bayağı. Öğrenmeye çalışacağım.

Teşekkürler yardımlarınız için.
eğer ps deki tasarımın baskıda görmek istediğin ebattaysa vektöre felan gerek yok direk psd haliyle gönderebilirsin. ha matbacı "yav bende ps yok, yada varda eski versiyon" derse kaliteli olmak kaydıyla jpeg olarakta gönderebilirsin. onun haricinde küçültmeler büyültmeler olacaksa baskıdan sonra logoyu hangi ebatta kullancaksan o ebatta psde yeniden yap. ama tavsiyem arkadaşlarında dediği gibi vektörel programlarda calış butür şeyleriLogo çalışmalarım (Baskı sorunu) corel drawı öneririm dersleri hem burda hem farklı ortamlarda fazlasıyla mevcut... kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

MILAN0

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-12-2011 #7
eğer ps deki tasarımın baskıda görmek istediğin ebattaysa vektöre felan gerek yok direk psd haliyle gönderebilirsin. ha matbacı "yav bende ps yok, yada varda eski versiyon" derse kaliteli olmak kaydıyla jpeg olarakta gönderebilirsin. onun haricinde küçültmeler büyültmeler olacaksa baskıdan sonra logoyu hangi ebatta kullancaksan o ebatta psde yeniden yap. ama tavsiyem arkadaşlarında dediği gibi vektörel programlarda calış butür şeyleriLogo çalışmalarım (Baskı sorunu) corel drawı öneririm dersleri hem burda hem farklı ortamlarda fazlasıyla mevcut... kolay gelsin.
Çok teşekkürler, illustratoru öğrenmeye başladım, çok zor değilmiş aslında, birşeyler yapiyorum Logo çalışmalarım (Baskı sorunu)
Bu mesajdan alıntı yap
acquaway isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acquaway

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-12-2011 #8
Eskiden illustrator bilmediğim zamanlarda photoshopda penle çizdiğim şeyleri illustrator e atıp renk verirdim ama inan photoshop bildikten sonra illustrator u öğrenmen çok zor olmaz. Photoshopda penle çizdiğin kısımları export kısmından illustrator e atabilirsin bilgine yani benim bildiğim öyleydi Logo çalışmalarım (Baskı sorunu)) Çalışmaların gayet güzel başarılarınızın devamını dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap