Logo Çalışmam - Trasher

Logo Tasarımları - Logo Çalışmam - Trasher Sponsorlu Bağlantılar Yorumlarınızı Bekliyorum...

Logo Çalışmam - Trasher
mailadresilazim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mailadresilazim(41)

Grafiker / İstanbul

Logo Çalışmam - Trasher

Alt 11-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlarınızı Bekliyorum

Logo Çalışmam - Trasher
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Görsel gözükmemekte CMYK yüklemiş olabılırsınız.RGB yükleyiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

mailadresilazim(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #3
zaten CMYK YANİ ne gördüyseniz o bende yanlıs gormuyorum sanırım cmyk jpg yani Logo Çalışmam - Trasher

bende cıkıyor ama baska bir tarayıcıda bakayım hemen
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #4
Tamam şimdi gördüm.Birde resimi yüklerken kişilerin resmin üzerine bır tıklamayla ulaşmasına özen gösterin.tek tıklamada acılan bır gorsel kessinlikle yorum alıcaktır diğer türlü o görsel bakılırken uğraşıldığından dolayı görebilmek için bu sıkıntı yaratır ve yorum yapmaktan vazgeçilebilir .

Logo'nuza gelince THRASHER'in aşşağıya doğru kayan havası pek hoş olmamış düz görünür şekilde yaparsanız daha iyi bir çalışma elde etmiş olursunuz diye düşünmekteyimLogo Çalışmam - Trasher
Emeğinize Sağlık Başarılarınızn Devamını Diliyorum
-----------------------------------------------------------------------------------
Foruma Resim Yüklemek
Bu mesajdan alıntı yap

mailadresilazim(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #5
aslında bende kaymasını istemem anca bu seferde Termite & Pest Control Inc firmanın geri kalan ismi sıgmıyor ufaltsam oda olmayacak aslında şimdi aklıma geldi belki içeri yazarsam olur denemek lazım
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #6
1. Logo tasarımlarında kullanılan kontur çizgileri.. birbirleriyle aynı degerde olmalıdır..
-Kullandığınız 2 yuvarlak dairenin çizgi kalınlıkları farklı..

2.Logotypelarda kullanılan fontlar aynı olmalıdır.
-Yanılmıyorsam logonuzda 3 farklı font kullanmışsınız..

3. Detay oluşturacak kullanımlardan kaçınılmalı..
-Siyah yazıların etrafına attıgınız beyaz kontürler detaydır. Ve bence bu logoda kullanımına gerek yok.
-Beyaz ile yazdıgınız yazı detay sayılabilecek kadar küçüktür ve logonun küçük kullanılması gereken alanlarda yok olabilir.
-Logonun ortasında kullandığınız vektörün ne olduğunu bile buradaki boyutundan anlamadım ki .. gerek renk açısından gerekse boyut ve detay açısından logonun küçülmesi durumunda kesinlikle anlaşılamayacak bir leke haline dönüşecektir.

Genel olarak başarılı bir logo değil. Biraz logo araştırmanızı tavsiye ederim.. Emeğinize sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #7
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durum/larda konuları kilitlenen üyelerin site yönetimine hesap sorma gibi bir hakları bulunmamaktadır. Başlık düzeltilmiştir, Lütfen bundan sonraki konularınızda daha dikkatli olunuz...
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #8
1. Logo tasarımlarında kullanılan kontur çizgileri.. birbirleriyle aynı degerde olmalıdır..
-Kullandığınız 2 yuvarlak dairenin çizgi kalınlıkları farklı..

2.Logotypelarda kullanılan fontlar aynı olmalıdır.
-Yanılmıyorsam logonuzda 3 farklı font kullanmışsınız..

3. Detay oluşturacak kullanımlardan kaçınılmalı..
-Siyah yazıların etrafına attıgınız beyaz kontürler detaydır. Ve bence bu logoda kullanımına gerek yok.
-Beyaz ile yazdıgınız yazı detay sayılabilecek kadar küçüktür ve logonun küçük kullanılması gereken alanlarda yok olabilir.
-Logonun ortasında kullandığınız vektörün ne olduğunu bile buradaki boyutundan anlamadım ki .. gerek renk açısından gerekse boyut ve detay açısından logonun küçülmesi durumunda kesinlikle anlaşılamayacak bir leke haline dönüşecektir.

Genel olarak başarılı bir logo değil. Biraz logo araştırmanızı tavsiye ederim.. Emeğinize sağlık..
Ben sizin 2. maddede yazdığınız "Logotypelarda kullanılan fontlar aynı olmalıdır." cümlesine katılmıyorum. Bu kanıya nereden vardınız? Böyle bir madde varda ben neden göremedim bu zamana kadar.. Logo Çalışmam - Trasher

Böyle bir madde logo tasarımı için olmazsa olmaz özelliklerden değildir. Dilerseniz piyasada bir sürü örneğini gösterebilirim...

Çalışmaya gelecek olursak, diğer konular ile arkadaşlarla hemfikirm. İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 11-05-2009 #9
-yazılar genel olarak bir saat yönünü tersine kaymış gibi.

-"böcek" clipartını daha bilindik bir böcek (hamamböceği) ve siyah renk yapsanız daha rahat anlaşılabilir.

-"if the bugs come back so do we" ne anlama geliyor? cümle tamamlanmamış gibi...

- bir de çerçevenin içindeki beyaz yazıyı "since 1979" yazısının yerine yazsanız, ve "since 1979" yazısını da içteki beyaz bölgenin altına yerleştirseniz daha iyi olmaz mı?

-Ayrıca font etrafındaki beyaz kontörleri kaldırın derim.

Dilara'nın bahsettiği maddelerin 1. ve 2.sine katılmıyorum. zira, bu maddelerin geçerliliği, ortaya çıkan işin genel logo estetik ve değerlerine uygun olup olmadığına bakar. logo eğer "logo" olmuşsa, bu tür maddelerin hiçbir önemi kalmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 11-05-2009 #10
yeşil alanda ki yazıda bir hizalama sorunu var
rahatsız edici duruyor diğer belirtilen eksiklikler
ile beraber düzeltirsen daha şık durur
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları