logo çalışması

Logo Tasarımları - logo çalışması ...

logo çalışması
ayyyperisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayyyperisi(28)

Matbaacı / İstanbul

logo çalışması

Alt 27-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve acemi grafikerlerdenim ben duygu matbaa ve ofset olarak logo tasarlamak istiyorum sizce nasıl yol sürmeliyim sizin düşüncelerinizi bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
biraz basit bir logo oldu ama 2 dk da ancak bu kadar olur herhalde umarım size değişik fikirler verme konusunda yardımcı olur logo çalışması
logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
aysgl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysgl

Grafiker / Ankara

Alt 29-12-2007 #3
bence fikir vermek için bu meslekte yeni olan bir arkadaşa böyle bir örnek sunmak güsel değil bencearkadaşımız önce teknik bilgiyi öğrensin sonra kendi bişeyler karalasın Logotype Püfleri bu linkteki bilgileri oku bence kolay gelsinn
Bu mesajdan alıntı yap
taksi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

taksi(42)

Grafiker / Rize

Alt 29-12-2007 #4
bu isin genel kurallari yok, demek istedigim görsel sanatlardaki özgünlük burada da gecerli olmali.

Logo tasarimi cok ciddi bir istir. Müsteriniz yaptiginiz calismayi begense bile, baskalarinin da bu ürünü begenecegi anlamina gelmez. (Özellikle rakipleri)

Logo dizayninda modayi takip etmek belki ilk adim icin uygun olabilir. Taklit etmek suc degildir, tabiki aynisini yapmadigin sürece. Esinlenmek olabilir.

Önce yakisir bir font sec. Bunu derken hemen Arial ile baslama. 20-30 tane fontu dene.
CMYK renklerini kullanabilirsin mesela, belki baski silindirlerini, bu senin hayaline kalmis bir sey. Biz sadece bir ipucu verebiliriz sana. Bence sen kendini iyi bir zorla. Sonra buraya bir örnek ver, ve biz sana fikirlerimizi belirtelim.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Logo Bİr BebeĞe Ad Vermek Gİbİdİr :p

Alt 29-12-2007 #5
Ya logo kurumsal kimliğin yanında net ve tabela ortamında dikkat cekeceği düşünülerek tasarlanmalı artık. E sadelik önemli olduğu gibi logo içine direkt olarak ismi yazmak daha kullanışlı artık . böylece firma logosunun yanında ayrıca bir logotype ihtiyacı çekmiyor. ve reklam çalışmalarında daha fazla yerleşim kolaylığı sağlıyor. örnek olarak şöyle olabilir. (Bu arada beş dakkada bu kadar diyenlere inat .. :P bu da beş dakikalık çizim) logo çalışması):P
logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
baskici46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baskici46(37)

Baskıcı / Kahramanmaraş

Alt 29-12-2007 #6
arkadaşlar.. amaç burada balık tutmayı öğrenmek, balığı tabakta sunmak değil...
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 29-12-2007 #7
Her şeyin olduğu logo type in de kuralları var ama artık alwaysbroker nın dediği gibi artık dikkat çekmek önemli
Bu mesajdan alıntı yap

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 29-12-2007 #8
Her şeyin olduğu logo type in de kuralları var ama artık alwaysbroker nın dediği gibi artık dikkat çekmek önemli
e oyle abi. kurallara göre iş yapsak elimize rapidolari aydingerleri alip çizecez de yok kalip çikaracaz da gerekirse tre-film falan alacaz sonra al logo - logo type diecez. eskiden logo monocrome - 2 renk ve 4 renge göre ayarlanirdi ve hepsinde de sıkıntı vermeden kullanilmasi öncelikti. yok zemin rengine göre dişi erkek vs. şimdi ise eline pc alan iki hazir clipart biraz da benzeşen logoları kullanip ben yaptim oldu deyip geçiyolar
Bu mesajdan alıntı yap
Smoke6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Smoke6

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2007 #9
İlk Öncelik'le Aramıza Hoş Geldin ayyyperisi Nasıl bir Yol cizmeni Burda Kimse Söyleyemezde edemezde ilk önce bunu belirtmek isterim ancak fikir yardımında bulunabilir yolu cizmesi gereken sensin yolun sonunu bulmakta yardım etmektir bizim görevimiz eger tabi sen musade edersen logo çalışması yapmak istiyorsan bol bol firma logolarına bak nasıl calıstıklarına bak nasıl bir baslığa nasıl bir logo kullandıklarına bak evet sunuda söylemek istiyorum bir logoda ilk önce renklere değil calısmaya dikkat et bir cok arkadasımız renk'lere önem verdi için işin gerisinde bir logoda ilk önce düşünce önemlidir ikinci plandaysa renk bunu belirtmek isterim Umarım Yardımcı Olabilmişimdir Kolay geLsin Allah yoLunu Daima Açık Etsin En Güzel SöyLiceğim Sözde Budur..

Ya logo kurumsal kimliğin yanında net ve tabela ortamında dikkat cekeceği düşünülerek tasarlanmalı artık. E sadelik önemli olduğu gibi logo içine direkt olarak ismi yazmak daha kullanışlı artık . böylece firma logosunun yanında ayrıca bir logotype ihtiyacı çekmiyor. ve reklam çalışmalarında daha fazla yerleşim kolaylığı sağlıyor. örnek olarak şöyle olabilir. (Bu arada beş dakkada bu kadar diyenlere inat .. :P bu da beş dakikalık çizim) logo çalışması):P
logo çalışması
biraz basit bir logo oldu ama 2 dk da ancak bu kadar olur herhalde umarım size değişik fikirler verme konusunda yardımcı olur logo çalışması
logo çalışması

Bu İki Arkadaşımızda İşin Espirisine Kaçmışlar O Kadar Güzel Logo örnekleri Göstermişlerki Kalitelerini Belli Ediyor..
Bu mesajdan alıntı yap

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 30-12-2007 #10
smoke merak etme .. işin espirisinde olmasam beş dakkada çizip oraya koymam logo çalışması) bu arada kalitenin ölçütü nedir? anlat da biz de ögrenelim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
logo