logo çizen arkadaşlar dikkat edin. yoksa!...

Logo Tasarımları - logo çizen arkadaşlar dikkat edin. yoksa!... ...

N/A2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A2(43)

Alt 03-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

geçen gün gazetede görmüştüm. bir iki ay geçmiş tarihi.
sonra nette araştırdım biraz.

Apple ile New York Belediyesi "elma" yüzünden mahkemelik oldu. Apple, belediyenin çevre kampanyasında Apple'ın logosunun kullanıldığını iddia etti..

haber aynen böyleydi...
sizce aşağıdaki logolar biribirine ne kadar benziyo ki....
aman dikkat neme lazım mahkeme kapılarında sürünmeyelim sonra logo çizen arkadaşlar dikkat edin. yoksa!...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 03-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
apple'ın kazanamayacağı bir mahkeme olur bu. eğer elmayı komple patentlemediyseler tabilogo çizen arkadaşlar dikkat edin. yoksa!...
Bu mesajdan alıntı yap
grfkr42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grfkr42

Grafiker / Konya

Alt 03-06-2008 #3
şimdi b.u logolar aynımı görünüyormuş bilmem biliniyormu ama telif haklarında her hangi bir nesnede 5 farklı yön bulunduğu zaman özgün sayılır çünki hiç kimse ama hiçkimse hiçbir şeyi yaratamaz TEK BİR YARATAN OLDUĞU İÇİN OKULDA TELİF HAKLARIYLA İLGİLİ BİR DÖNEM DERS ALMIŞTIM 5 FARKLILİK BULUNDUĞU ZAMAN OLAY TAMAMDIR AMA FARK BARİZ OLMASI GEREKİR ANIMSATMALARDA TELİF HAKKI DOĞABİLİYOR ARKADAŞLAR
Bu mesajdan alıntı yap
moosa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

moosa

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-06-2008 #4
Apple'da biliyor benzemediğini, sanırım elma figürlü logoların yapılmasını engelliyor böyle yaparak. Bir nevi gözdağı vermek, Amerika'da yaşayan bir grafiker olsanız Apple'ın bu tavrından dolayı elmalı logolar çizerken bir kez daha düşünürsünüz, hatta çizmezsiniz bile. Güzel taktik logo çizen arkadaşlar dikkat edin. yoksa!...
Bu mesajdan alıntı yap
DoiVetra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DoiVetra

Grafiker / İstanbul

Alt 03-06-2008 #5
yhaf yok bea birinde kuş muş var nerden aynımış
Bu mesajdan alıntı yap
LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-06-2008 #6
İkisi de çok farklı elmalar,Apple eğer bu davayı kazanırsa (hiç sanmıyorum) dünyada elma amblemini kullanan bütün firmaların logolarını değiştirmesi gerekecek ki böyle birşey mümkün değil.
Bu mesajdan alıntı yap
sentezboyut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sentezboyut(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-06-2008 #7
Apple Computer Inc. şirketi (yeni adı Apple Inc.) Beatles Grubunun şirketi Apple Corporation ile yıllardır isim yüzünden davalık. Bu da yetmezmiş gibi bir de belediyeyi dava etmiş. Bazı arkadaşların belirttiği gibi Apple gözdağı vermek için yapıyor olabilir. Çünkü iki logo birbirine benzemiyor. Zaten apple şirketinin asıl logosu yeşi renkli değil. Şu anda gri renk logo kullanıyor. Kaldı ki elma ile ilgili daha ne kadar farklı bi çizim yapılabilir ki? Elmanın şekli belli.
Bu mesajdan alıntı yap
asilrock isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asilrock

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 03-06-2008 #8
sçmalık yine ukal tavırlar apple yine böğle bir dava açmıştı sanırım microsofta avucunu yalıyorlar öğle işte slogan tarzı bir şeydi yada koseptlerini sunarken kullanılan bir cümle tam hatırlayamıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Selimsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 03-06-2008 #9
Allahın elmasını bıle sahıplenmısler yalogo çizen arkadaşlar dikkat edin. yoksa!...
Bu mesajdan alıntı yap
asilrock isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asilrock

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 03-06-2008 #10
Artı Grafikerler.net - Türkiyenin Büyük Grafiker Topluluğu - Grafik - Tasarım - Sanat teki arkadaşlara bir bomba heberde bende ister inanın ister inanmayın ama ULUSOYUN bumerang logusu aynı şekiliyle düpe düz avrupalı bir kurumdan alınmış yani çalınmış hangi ajans aldı uyguladı bilmiyorum ama ulusoy gibi bir firmaya yakışmayan bir cüret valla ben dikkatimi çekti sizlerle paylaşıyorum firmanın adı AAPT saygılar bizden kaçmaz ................... birde düşünün kurumsal kimlikten kaç para kazanmışlardır bizim gibi yetenekli özgün gençler para almıyalınm bir şekilde adlarını duyurmuş budala takım 400 ile 500 milyarı götürsün rabbim sen bunları görmüyonmu allah belalrını versin emek hırsızları inanmayanlar benim le bağlantıya geçebilir gösterebilirim .......
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arkadaşlar, çizen, cok, dikkat, edin, logo, yoksa