logo çizen arkadaşların dikkatine

Logo Tasarımları - logo çizen arkadaşların dikkatine ...

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 16-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

logoyu çizdik iyi güzel kimimiz logomuzu tescil ettirebilir kimimiz ettiremez ve müşteri bunu parasını ödemeden kullanmaya kalkarsa ne yapacağız peki logomuzu çizdikten sonra noterden onaylatabiliriz kendimiz çizdiğimize dair tabi işin ayrıntılarını bilmiyorum ama böyle yaparsak logo üstünde bir hak iddia edebiliriz gibime geliyor çoğu arkadaşımızın yaşadığı bir problem tahmin ediyorum benim başıma gelmedi ama ben çizdiğim bütün logolardan paramı aldım alamayanlar için söylüyorum bence jpeg resimde verilmeden ekranda gösterilmeli sadece
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 16-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hmm... haklısınız Mustafa Bey, güzel bir bilgi paylaşım olmuş..Umarım herkes bu konuda dikkatli olur.

Diğer bir çözümüde müşteriye özellikle freelance işlerde sadece jpeg' ini göstermek(atmak değil, çünkü tekrar çizilebilir) ve parayı aldıktan sonra vektör halini atmak en doğrusu olacaktır...

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-01-2009 #3
...jpegten herkes yeniden çizebilir... bence vektor hali asla verilmemeli... ve evet onaylatmak iyi bir çözüm...
Bu mesajdan alıntı yap
Kazak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kazak

Grafiker / Adana

Alt 16-01-2009 #4
kapora alın. sonra her gösterim için para almaya devam edin.
Bu mesajdan alıntı yap
AsilLogo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AsilLogo(27)

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 16-01-2009 #5
Aynı sorunu bizzat yaşadım,Sanal ortamda bu iş gerçekten çok zor, Kazak arkadaşımızn dediği gibi kapora almak gerekir başka da yapcak bişey yok...
Bu mesajdan alıntı yap
oBİwAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oBİwAN(46)

Grafiker / Yalova

Alt 16-01-2009 #6
ben şöle yapıyorum "parayı göriim öliim" logo çizen arkadaşların dikkatine türkçeyi katlettik değil mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
mcleane isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mcleane(36)

Hiç Biri / Antalya

Alt 16-01-2009 #7
daha kolay bir yolu var arkadaşlar logonun bi cıktısını alırsınız, ardından bir ptt subesine gidersiniz oradan kendı adresınıze zarfı postalarsınız, ancak zarfı asla acmazsınız. ne zaman hukuki ve yasal bir durum sözkonusu oldu o zarfı alıp mahkemede delil olarak kullanır ve siz kazanırsınız. bu yöntemi genelde oyun, öykü , senaryo yazarları kullanır ama herhangi bir görsel tasarımda da kullanılabilir. işinize yararsa diye..
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2009 #8
ben şöle yapıyorum "parayı göriim öliim" logo çizen arkadaşların dikkatine türkçeyi katlettik değil mi ?
sadece Türkçe olsa iyi katlettiğiniz...

daha kolay bir yolu var arkadaşlar logonun bi cıktısını alırsınız, ardından bir ptt subesine gidersiniz oradan kendı adresınıze zarfı postalarsınız, ancak zarfı asla acmazsınız. ne zaman hukuki ve yasal bir durum sözkonusu oldu o zarfı alıp mahkemede delil olarak kullanır ve siz kazanırsınız. bu yöntemi genelde oyun, öykü , senaryo yazarları kullanır ama herhangi bir görsel tasarımda da kullanılabilir. işinize yararsa diye..
Bu gerçekten çok mantıklı... Bu arada her iş için önden para almalı... Yoksa adı da konmuş olmuyor, ciddiyeti de olmuyor...
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 17-01-2009 #9
afedersiniz ben bu yöntemi anlamadım :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2009 #10
Logonun kullanım tarihinden önce kayıt altında bir işlemden geçirmeniz sizin için bir ispat logo çizen arkadaşların dikkatine zarfın açılmamış olması da sizin çalmadığınız anlamını taşıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arkadaslarin, çizen, dikkatine, logo