Logo Çizim Sorusu

Corel Draw - Logo Çizim Sorusu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar Bir Sorum olacaktı. X4 kullanıyorum. Elimde 1 logo var ve bunu corelde çizmem gerekiyor. biraz araştırtırdım ve bunu bir kısım yol aldım ama ötesini yapamadım. anlatayım ...

Logo Çizim Sorusu
Prohibitive isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Prohibitive

Grafiker / Sivas

Logo Çizim Sorusu

Alt 17-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar Bir Sorum olacaktı. X4 kullanıyorum. Elimde 1 logo var ve bunu corelde çizmem gerekiyor. biraz araştırtırdım ve bunu bir kısım yol aldım ama ötesini yapamadım. anlatayım hemen. yeni sayfayı açtım a4 formatında. sonra resmi import ettim convertbitmap ladım sonra köşeler için yeni kesik kesik çizgiler ekledim [COLOR="Red"](RESİM 1)[/COLOR]. freehandtooldan bezieri seçtim. Bir kere tıkladım ve bırakmadan çizginin devam ettiği yola doğru mouse yi sürekleyerek heraket ettirdim [COLOR="Red"](RESİM 2)[/COLOR].. sonra ilk köşe güzel oldu. daha sonra aynı yolla devam ettiğimde sorunlar çıkıyor ve düzeltemiyorum [COLOR="Red"](RESİM 3)[/COLOR]. Yıldırmıyor beni Logo Çizim Sorusu sonra devam ediyorum.. Ve sonuç Logo Çizim Sorusu [COLOR="Red"](RESİM 4)[/COLOR]

Bu arada dipnotlar eklemem gerekiyor...
1 - Corele Başlayalı 8 gün oldu..
2 - X4 Kullanıyorum

Arkadaşlar bu işi nasıl yapacağımızı anlatırsanız bence bu işe yeni başlayan arkadaşlar için çok yarayışlı olacaktır. Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mustmaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustmaster

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 17-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilk başda bezier tools ile çizebildigin yere kadar çizip daha sonra iki tık yapıp çizginin ucunu kırman gerekiyor en son shape tool (f10) ile çizdigin resmin yamuk yerlerini düzeltebilirsin bu şekilde yardımım olmamışdır eminim ama biraz araştırır ve çalışırsan yapabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
eras274 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eras274

Grafiker / Kütahya

Alt 20-10-2008 #3
sonuçta bir font bence fonttu arayarak bula bilirsin amam çizmeye çalışman güzel birşey bu şekilde kendini gelirtirirsin bu yöntem ileride çok işine yarayacaktır bu ************* videolu anlatım olarakta bula bilirsin ama ben genelde bezier tool kullanıyorum cizgileri kıvırmak içinde arkadaşımızında dediği gibi shape tool (f10) kullana bilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
karyasu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karyasu

Grafiker / Denizli

Alt 26-10-2008 #4
arkadaşım çzime konusunda doğru araçı kullanıyorsun fakat beziertool biraz fazla pratik isteyen bir araç sürekli paratik yapmalısın paratik yaparken daha çok anlarsın arkadaşların dediği gibide shapetoolla düzelmelerini yaparsın benden sana tavsiye partik yap gördüğün herşeyi çizerek pratiğini artır ileride çok işine yarar. kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
ereyler isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ereyler(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-10-2008 #5
diğer bir yol ise tabii
önce bitmaps yaptıktan sonra edit photo paint menüsünü tıklıyarak ordan mask bölümünü tıklıyarak create mask from'a işaretledikten sonra tekrar mask create path from maskı tıklayarak burdan alt f10 yaparak exportlayıp photo paint çıkarak sonuca az da olsa ulaşabilirsiniz grup çözdükten sonra combine yaparak burdan f10' düzeltilmesi gereken bölgeleri düzeltebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
cizim, logo, sorusu