Logo Denemem

Serbest Çalışmalar - Logo Denemem ...

Logo Denemem

Logo Denemem

Alt 05-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni bir logo denemem.. Sanal bir çizme-bot mağazası hedeflenerek yapıldı.. Eleştirilerinizi bekliyorum..

Logo Denemem
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 05-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
renk tonları va karakterler çok basit durmuş ayrıca bot çizimin net deil ve gereksiz anlamsız ayrıntılar kulanmışsın daha sade bir şekilde daha güzeli yakalayacağına eminim kollay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
ahmet-i-nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmet-i-nur

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-10-2007 #3
bot çocuklara hitap eden bir ürün değil ağırlı olarak genc ve genc üstüne hitap eden bir ürün bod çizimin papatya ve üzerinde ateş efecti anasınıfı öğrencisinin pastel boya ile kağıda çizimi gibi durmuş..

sade bir bot resmi ile daha güzel fonta bir yazı kullanmanı öneririm
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-10-2007 #4
çok teşekkürler eleştirileriniz için.. font konusunu hala oturtamadım kafamda farkındayım.. ama logoyu şunu düşünerek yaptım; bot ya da çizme seçiminde benim için önemli olan iki şey var.. biri estetik olarak güzel görünmesi, diğeri de sıcak tutması.. estetiği simgelemesi için çiçeği, sıcaklığı simgelemesi için de alevleri yaptım ama ilk bakışta bunu veremediysem zaten logo başarısız demektir (: çizimler konusunda iyi değilim ama umarım zamanla o da düzelir.. tekrar teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-10-2007 #5
Bu işi kaç senedir yapıyorsunuz ve ayrıca kaç senedir bu camiaa nın içindesiniz ? sizi tanıyabilirmiyiz ? yorumlar buna nazaran değişecektir. Sizi tanımak istememiz profesyonel olarakmı uğraşıyorsunuz yoksa amatör olarakmı ilgileniyorsunuz ?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-10-2007 #6
Bu işi kaç senedir yapıyorsunuz ve ayrıca kaç senedir bu camiaa nın içindesiniz ? sizi tanıyabilirmiyiz ? yorumlar buna nazaran değişecektir. Sizi tanımak istememiz profesyonel olarakmı uğraşıyorsunuz yoksa amatör olarakmı ilgileniyorsunuz ?
ben iki ay kadar önce grafik tasarım kursuna başladım ve yarın son dersim olacak kursta.. ondan öncesi malesef yok :\ mezunu olduğum üniversiteyle hiçbir alakası yok bu işin ama ben başından beri bunu yapmak istiyormuşum gerçekten.. yolun çok başındayım ve ciddi şekilde çabalıyorum.. umarım kullanıcı adımın altındaki sıfatı hakederim bir gün (:
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-10-2007 #7
ben iki ay kadar önce grafik tasarım kursuna başladım ve yarın son dersim olacak kursta.. ondan öncesi malesef yok :\ mezunu olduğum üniversiteyle hiçbir alakası yok bu işin ama ben başından beri bunu yapmak istiyormuşum gerçekten.. yolun çok başındayım ve ciddi şekilde çabalıyorum.. umarım kullanıcı adımın altındaki sıfatı hakederim bir gün (:

Eminimki hak edersiniz o sıfatı bir süre sonra... Logo çiziminin bazı unsurları vardır bu konuları defalarca forumlarımızda paylaştık, konuştuk, tartıştık biraz onları incelemenizi tavsiye ediyorum... İleride önünüze çıkacak kurumsal işlerde font seçimi ve çizgi biçiminizi değiştirecektir bu konular... Daha yolun başında sayılırsınız. Çizgilerinizi belirlerseniz ve kendinizi geliştirirseniz sizin için daha iyi olur...

Bu logo denemenizi font seçiminiz yüzünden pek olumlu görmüyorum... Başka çalışmalarınızı da görmek isterim. Ayrıca botun içinden çıkan alevler bot çiziminizide basit göstermiş...

Soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim...

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(55)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Tasarım Bilinci

Alt 05-10-2007 #8
Tasarım insan yaşamının vazgeçilmez bir olgusudur. Yaşamın kendiside bir tasarımdır. Günlük yaşamımız hep bir şeyler tasarlamakla geçer, günümüzü, yarınımızı tasarlamakla geçer ömrümüz. Eğer işin içine estetik olgusu katılırsa bu tasarıma biz basitçe sanat deriz. Grafik ise plastik sanatların, iletişim işlevi geliştirilmiş bir alanıdır. Toplumsal işlevi güçlü olan bu sanat dalının kökeninde resim yatmaktadır. Resim eğitim alanında kabul gören bireylerin kişisel gelişimine katkısı bütün toplumlarca bilinen araçtır. Çocukluk çağından başlayıp belli aşamaları katetmesi gereken bu alan üzülerek söylüyorum'ki toplumumuzda gözardı edilen bir olgudur. Toplumuzda her alanda ihmal edilip hafife alınan bu alan aslında bireyde tasarım bilincinin oluşmasında bir numaralı etmendir, tüm tasarım alanları bu etmen üzerine inşa edilir, eğer bu alanda sağlıklı bir gelişim süreci yaşanmamışsa ilerki yaşlarda bireyde bir tasarım bilinci oluşturmak çok zordur, alınan kurslar ve bireyin çabası çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Bir tasarım programını çok güzel hatta profesyonel bir şekilde kullanmak maalesef o insanı başarılı bir tasarımcı yapmaz. Birey program bilgisini estetik birikimleriyle birleştirmediği sürece, o bireyden bir tasarımcı çıkmayacaktır. Belki sözlerim size biraz umut kırıcı olarak gelebilir ama profesyonelliğe giden adımlar zorlu yokuşlarla doludur. Eğer tüm olumsuzluklara karşı kendinize grafik tasarımcı olma hedefi koyduysanız. Yukarda saydığım etmenlerin önemini kavramalı ve ona göre adımlarınızı atmalısınız.
Bu tespitlerimin ışığında çalışman için tek şey söyleyeceğim, eğer o çizmeyi bir yerden almayıp kendiniz çizdiyseniz, sizin gözlem yapmaya hemde herşeyi gözlemlemeye ihtiyacınız var.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 06-10-2007 #9
hocam çok teşekkür ederim yorumunuz için.. her kelimesi ışık oldu emin olun.. çizim benim değil ama ben çizseydim de benzer bir sonuç ortaya çıkarırdım sanıyorum.. iyi bir iş çıkarmak için iyi bir fikre, teknik bilgiye ve yeteneğe ihtiyaç var ve ben işin yetenek kısmına sahip olduğumdan çokça şüpheliyim.. yine de elimden geleni yapacağım sonrası için.. çok sağolun..
Bu mesajdan alıntı yap
xtrax isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xtrax

Bilg. Teknikeri / Eskişehir

Alt 06-10-2007 #10
Bir kaç çalışman sonrasında birşeylerin daha da iyi olduğunu göreceksin...Bu çalışmana net olarak logo diyemiyorum,bu haliyle kalmayıp üzerinde bir kaç çalışma daha yapar ve bizimle paylaşırsan seviniriz,hadi bakalım iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
denemem, logo, logo deneme, logo denemem