Logo eskizleri

Logo Tasarımları - Logo eskizleri Sponsorlu Bağlantılar Insut A.Ş. için tasarladığım logo çalışması. Hilal Turizm için tasarladığım logo çalışması....

Logo eskizleri
puhuma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

puhuma

Eğitimci / Bursa

Logo eskizleri

Alt 04-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Insut A.Ş. için tasarladığım logo çalışması.
Logo eskizleri

Hilal Turizm için tasarladığım logo çalışması.
Logo eskizleri
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

evrenk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evrenk(41)

Grafiker / Batman

Alt 04-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilsüt çok yapmacık olmuş daha önceden görmüşlügüm var gibi. bunun sebei ise gönümüzdeki süt ve süt ürünü satan bir çok firma aynı renk ve formatı tercih etmesi.
Bu mesajdan alıntı yap

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 04-11-2007 #3
1. çalışmamı daha önce görmeniz güzel bir durum.
2. renk konusunda ve formatı hakkındaki görüşünüz sizi bağlar.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 04-11-2007 #4
Bende arkadaşın fikine katılmadığımı belirtmek isterim. Bence birinci çalışmanız çok güzel ve başarılı. Pınar Süt havası sezdim fakat buda bir dezavantaj değil. Diğer çalışmanız ise pek sıcak gelmedi bana.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 04-11-2007 #5
Ben 2. çalışmayı (hilal) sevdim bu haliyle çok yalın ve özgün gözüküyor, sadece biçimin fontla uyuşmasında sorun var, logonun ritmi kullanılan fontun ritmi ve puntosuyla uyuşmuyor. Logo kendi içindede hafif çizgisel rötuş istiyor bence.

Birinci çalışma hakkında hiç yorum yapmayayım istersen. Logo eskizleri

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 04-11-2007 #6
Birinci çalışma hakkında hiç yorum yapmayayım istersen. Logo eskizleri
yoruma açığım. Kabul görülmüş akademik literatür yelpazesinde eleştiri olduğu müddetçe faydalanmak çok mutlu eder (paylaşmamın amacı) Zamanınız uygunsa düşüncelerinizi bekliyorum...
Saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 04-11-2007 #7
Birinci logoya neden yorum yapmak istemediğimi açıkça söyleyeyim biraz uzun olacaktı yorumum o nedenle yapmayayım istersen dedim. Gördüğüm kadar yaptığın uygulamalar çalışmalara getirdiğin yorumlarla, bu işte bilgilisin. Açıkçası birinci tasarımında kullandığın "Süt sıvıdır, akar, damlar, sıçrar" fikri gibi bütün sıvı mamullerde kullanılan fikri sevmedim. Üstteki tasarımın tamamen bu fikir üzerine kurulu, tamam ilk akla gelebilecek fikir ama başka şekillerdede yansıtılabilirdi.
Diyorum benLogo eskizleri

Dilimize sahip çıkalım.

TIKLA

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 04-11-2007 #8
Fikir konusunda haklısınız ama diğer taraftan ticari boyutu (zaman vb) iş ile kopmuyor takdir edersiniz. Kurum altında bu iş yapılıyorsa (şu an değil) kısa zamanda (2-3 gün) iyi bir fikir ve biçimi yakalamak biraz zor. aslında "in" hecesinin altındaki biçim klasik görünse de aşağı doğru hareketi ile de "inmek" fiiline gönderme yapıyor. Ve aynı biçim farklı boyutta yukarıda kullanılarak bahsettiğiniz kavramlar üzerinde görevini bitiriyor. Giriş ve çıkış yolu ile mesajları ortak bir biçimde stratejik olarak bu sadeliğe getirdim. Başa dönecek olursak; daha fazla yoğunlaşmak için zamanım olsa idi; daha iyi bir sonuç ben de isterdim. Her ikinize de düşüncelerinizi zaman ayırarak paylaştığınız için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 04-11-2007 #9
Fikir konusunda haklısınız ama diğer taraftan ticari boyutu (zaman vb) iş ile kopmuyor takdir edersiniz. Kurum altında bu iş yapılıyorsa (şu an değil) kısa zamanda (2-3 gün) iyi bir fikir ve biçimi yakalamak biraz zor. aslında "in" hecesinin altındaki biçim klasik görünse de aşağı doğru hareketi ile de "inmek" fiiline gönderme yapıyor. Ve aynı biçim farklı boyutta yukarıda kullanılarak bahsettiğiniz kavramlar üzerinde görevini bitiriyor. Giriş ve çıkış yolu ile mesajları ortak bir biçimde stratejik olarak bu sadeliğe getirdim. Başa dönecek olursak; daha fazla yoğunlaşmak için zamanım olsa idi; daha iyi bir sonuç ben de isterdim. Her ikinize de düşüncelerinizi zaman ayırarak paylaştığınız için teşekkür ederim.
Ticari kaygılar veya zorlamalar sizi taviz vermeye zorlamış olabilir bunu bilemem ama, insanlara kendinizi kabul ettirmekte zorlandığınızın farkındayım.
Bir örnekle olayı pekiştireyim: Tanıdığın biri bana müessesine bir logo yapmamı istedi, bende ücretini öderse yapabileceğimi söyledim. Adam ilk önce şaşkınlık geçirdi sonra bana dediki: "İki çizgi karalayacaksın yahu ne parası" Bende bunun üzerine tezgahtaki mallardan birini işaret eder şunu bana versene bedava dedim. Tanıdık arkadaş yahu aynı şeymi, herşey paramı dedi. Verecek birçok cevap vardı ama, bir çok insanın aynı şeyi düşündüğünü bildiğim için, cevap vermedim ve oradan gülümseyerek ayrıldım.

Dilimize sahip çıkalım.

TIKLA

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 04-11-2007 #10
İnsanlara kendimi kabul ettirme gibi bir kompleksim yok çünkü kendimi tanıyor ve biliyorum.
verdiğiniz örneği 2-3 kez yaşamıştım Logo eskizleri
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
insut a s, insut, in sut, hilal, geleceginizi guvenle birlestirir, insut hilal logo, kurumsal cekirdek, yasam enerjim