Logo Tasarımı

Logo Tasarımları - Logo Tasarımı ...

Logo Tasarımı
yusufbey123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yusufbey123(24)

Grafiker / Aydın

Dosya16

Logo Tasarımı

Alt 04-05-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Logo Tasarımı

Bir müşterimin isteği üzerine logo çalışması yapmam istendi.Bende birşeyler karaladım.. Yorumlarınızı Bekliyorum Logo Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

helenistikyay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helenistikyay

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-05-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
logo çalışmadan önce biraz Türkçe çalışsan genç arkadaşım
Bu mesajdan alıntı yap
koray09 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

koray09

Öğrenci (Grafik) / Aydın

Alt 04-05-2013 #3
logo çalışmadan önce biraz Türkçe çalışsan genç arkadaşım
Lütfen gereksiz eleştiriler yapmak yerine kişilerin yaptığı işleri doğru ve amacına uygun olarak eleştirin ki bir yararı olsun.Bu şekilde davranarak ortaya bir şeyler koyup, emek verip, iyi yerlere gelmeyen çalışan insanlara ne kadar zarar verdiğinizin farkında mısınız ? Her şeyden önce "emeğe saygı" kavramının ne demek olduğunu araştırmanızı rica ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
fareliadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fareliadam

Grafiker / İstanbul

Alt 04-05-2013 #4
Lütfen gereksiz eleştiriler yapmak yerine kişilerin yaptığı işleri doğru ve amacına uygun olarak eleştirin ki bir yararı olsun.Bu şekilde davranarak ortaya bir şeyler koyup, emek verip, iyi yerlere gelmeyen çalışan insanlara ne kadar zarar verdiğinizin farkında mısınız ? Her şeyden önce "emeğe saygı" kavramının ne demek olduğunu araştırmanızı rica ediyorum.
bakıyorum da, sende fazla sertsin Logo Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
öFg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

öFg

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 08-05-2013 #5
Emeğine sağlık, fakat "t" harfi "haç" gibi duruyor, bence anlam kayması var, daha farklı düşünmeni öneririm.
Kolay gelsin, başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 08-05-2013 #6
Emeğine sağlık, fakat "t" harfi "haç" gibi duruyor, bence anlam kayması var,
Çok doğru... Kırmızı daire de çarkı temsil ediyor olmalı (?) ama logo tasarımı böylesi muğlaklıkları hiç kaldırmaz... İkisinin birlikteliği ise bambaşka bir forma dönüşmüş zaten.

Ayrıca, "tâlî tasarım elemanı" olan çizginin kırmızı olması da dikkati dağıtıyor ve "çark"ın etkisini tolere ediyor.

Doğru içerik-tipografi-biçim uyumu örnekleri:

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

İkincil/destekleyici ifadelerde, logoda kullanılandan farklı Futura ve Swiss gibi daha düz/metin fontlarını tercih etmek daha isabetli olacaktır.

Belirgin bir espas hatası olmaması ise güzel.

Bkz.
Logo Tasarımına Dair
Pratik Tipografi Notları
Türkiye'deki yazı ve tipografi problemlerine dair.
Bu mesajdan alıntı yap