Logo Yapmanın Püf Noktası Nelerdir?

Logo Tasarımları - Logo Yapmanın Püf Noktası Nelerdir? ...

mutti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mutti(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Logo yaparken nelere dikkat edilmeli? Logomu ön planda olmalı yoksa firma ismimi?
Logoda renk uyumu yakalamak için neler yapılmalı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 14-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bunu burda sorman bence saçma. internet derya deniz bu konuda sınırsız materyal bulabilirsin yeterki biraz araştırma yap.
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-04-2008 #3
• İyi bir "Temel Sanat" egitimi almanız gerekli...
Bu mesajdan alıntı yap

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 14-04-2008 #4
• İyi bir "Temel Sanat" egitimi almanız gerekli...

iyi bir yaklaşım ama bence tek başına temel sanat eğitimi bu iş için yeterli değil. arkadaşın pazarlama iletişimi ve görsel iletişim üzerinede eğitim alması gerek sanki
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-04-2008 #5
Temel sanat egitimi bir başlangıçtır. Bir noktaya kimlik vermek o gün başlıyor.

Ben internet çıktı mertlik bozuldu diyorumLogo Yapmanın Püf  Noktası Nelerdir? kimin gerçekten yaratıcı, kimin hırsız, kimin çaldigini çok iyi uyarlayabilen oldugunu ARTIK çözemiyorum. Elbette internetimize allah zeval vermesin, büyük nimet yokluğunuda bilirim...

mutti,
Renk nedir?
Persfektif nedir?
Desen nedir? vb. ile başla,

Marka nedir? öğren...
Bu mesajdan alıntı yap

mutti(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-04-2008 #6
seruven internet tabikide var ama burda bukadar usta varken herkesin görüşlerini almak istedim sanırım hata ettim "pazarlama iletişimi ve görsel iletişim üzerinede eğitim alması gerek sanki" sen bu eğitimleri aldınmı?
Bu mesajdan alıntı yap

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 14-04-2008 #7
seruven internet tabikide var ama burda bukadar usta varken herkesin görüşlerini almak istedim sanırım hata ettim "pazarlama iletişimi ve görsel iletişim üzerinede eğitim alması gerek sanki" sen bu eğitimleri aldınmı?
ben iletişim fakültesi mezunuyum. tanıtım ve pazarlama üzerine dersler aldım ayrıca marka yönetimi dersi aldım. birde ekstradan resim yeteneğimi geliştirmek için kurs aldım. daha sonra tecrübe edinmek için güzel sanatlar mezunu bir abimin yanında 4 ay kadar hiç ücret almadan çalıştım. oda yetmedi internet üzerinden yaratıcı reklamları inceledim gerilla reklamı üzerinde bir seminere katıldım vesayre vesayre. ben işimi ciddiye alırım kardeş ben sana yukarda internet var derken seni eleştirmek için demedim ama öyle algılanmış. bu konuda bir çok üstadın makalesi var onları araştır ve oku demek istedim neyse.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 14-04-2008 #8
Lütfen konu iğle alakasız olan ve başlık ile alakalı olmayan kişisel konuşmalarınızı ilgili bölüm yada özelinizden yapınız.

Konu ile ilgili görüşünüz yoksa, mesaj yazan yada konuyu açan üyelerle kişisel muhabbetlere girmeyiniz.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

mutti(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-04-2008 #9
ben sadece burda ustadların engin derin bilgilerinden faydalanmak istiyorum diğerleri ilgilendirmiyor tşkler genede
Bu mesajdan alıntı yap
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 14-04-2008 #10
forumda bu konuda açılmış konular mevcut arama yaparsanız daha da geniş bilgiye ulaşabilirsiniz...

Size örnek olması açısından bir kaç link...

Marka oluşturma.
Logotype Püfleri
Amblem, logo, logotype arasındaki farklar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
logo, nelerdir, noktası, püf, yapmanın