Logo Yorumlarınız çok önemli !

Logo Tasarımları - Logo Yorumlarınız çok önemli ! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar kendi web sitemi hazırlıyorum web sitemde kendi portfoliom ve tamamen işlerimle ilgili olacak ileride kendi kurumsalıma yönelik kullanabileceğim bi logo çalışması içindeydim derken derken bi ton logo ...

Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 15-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar kendi web sitemi hazırlıyorum web sitemde kendi portfoliom ve tamamen işlerimle ilgili olacak ileride kendi kurumsalıma yönelik kullanabileceğim bi logo çalışması içindeydim derken derken bi ton logo çalıştım ama beni ifade etmiyodu sonradan kendi resmi imzamı logo olarak kullanmaya karar verdim bu ne kadar iyi bir fikirdir bilmiyorum bu nedenle yorumlarınız benim için çok önemli karizmatik bi imzam olduğunu düşünüyorum ama ileride kendi şirketimi kurmak nasip olursada bu imzayı kullanma niyetindeyim. çalışmada renk seçiminde kararsız kaldım ve tabletim olmadığı için pcde bu şekilde çizdim path prolemi olabilir. evet yorumları merakla bekliyorum

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kahin23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kahin23(36)

Grafiker / Konya

Alt 15-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ikiside hoş ama alttakinin çizgisi siyah daha bi hoş.kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
micanose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

micanose(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-11-2007 #3
o yıldızı kullanma derim ben. o gözüme battı biraz Logo Yorumlarınız çok önemli !
fontu da farklı elyazı karakterlerinden seçebilirsin bence Logo Yorumlarınız çok önemli !
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 15-11-2007 #4
majestic ikinci daha güzel. yıldızı kullan ama istersen uzun çizgisini L nin yanında bi yerlerde bitir bence. 2 tane T gibi gördüm birden...

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 15-11-2007 #5
bence de ikinci çalışma birinciye nazaran daha iyi, ayrıca kaligrafik yazı kullanmayı da deneyebilirsin veyahut kendine özgü bir amblem oluşturabilirsin. Senden daha güzel bir çalışma bekliyorum. İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 15-11-2007 #6
Majestic bu site sanırım, birazda senin reklamın ve tanıtım olacak. Logo hakikaten temsil ettiği kuruluşun imzası gibidir. Bu yaklaşımın, güzel bir fikir, bu yaklaşımı deneyen bir çok firma olmuştur.
örneğin:

Başka bir örnekte ulu önderimizin imzasıdır. Bu imza logo anlayışı ile revize edilip Atatürk'ün sözlerinin altında kullanılmaktadır.

Üstte bazı örneklerdede görüldüğü gibi bu anlayış var ama, bu anlayış imzanın tamamına hakim. Senin denemende ise imza font karışımı bir anlayış uygulamışsın ama harfler ve serbest çizimler birbiri ile uyumlu değil. Bu anlayışın birbiri ile uyumlu bir kaynaşma göstermeside zor gibi. Aslında bu sözü pek sevmiyorum ama bazen prensiplerden vazgeçmek yararlıdır. Senin yerinde olsam imzamı bir kağıda atarım, sonrada üstünden tekrar giderek daha kalınlaştırır ayrıntılarından kurtarıp, elde edilen biçimi logo olarak tasarlamaya çalışırdım. Senin yöntemin grafik tasarımda pek kullanılan bir yöntem değildir. Yinede son karar senin. Bu haliyle bir logo olarak uğraşman bence zaman kaybı, helede bir tasarım sitesi için hiçte uygun değil. fazla vakit kaybetmeden bence farklı tasarımlarla ilgilenmeni öneririm.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 15-11-2007 #7
cahit hocam...

son noktayı yine sen koydun. emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 16-11-2007 #8
Majestic bu site sanırım, birazda senin reklamın ve tanıtım olacak. Logo hakikaten temsil ettiği kuruluşun imzası gibidir. Bu yaklaşımın, güzel bir fikir, bu yaklaşımı deneyen bir çok firma olmuştur.
örneğin:

Başka bir örnekte ulu önderimizin imzasıdır. Bu imza logo anlayışı ile revize edilip Atatürk'ün sözlerinin altında kullanılmaktadır.

Üstte bazı örneklerdede görüldüğü gibi bu anlayış var ama, bu anlayış imzanın tamamına hakim. Senin denemende ise imza font karışımı bir anlayış uygulamışsın ama harfler ve serbest çizimler birbiri ile uyumlu değil. Bu anlayışın birbiri ile uyumlu bir kaynaşma göstermeside zor gibi. Aslında bu sözü pek sevmiyorum ama bazen prensiplerden vazgeçmek yararlıdır. Senin yerinde olsam imzamı bir kağıda atarım, sonrada üstünden tekrar giderek daha kalınlaştırır ayrıntılarından kurtarıp, elde edilen biçimi logo olarak tasarlamaya çalışırdım. Senin yöntemin grafik tasarımda pek kullanılan bir yöntem değildir. Yinede son karar senin. Bu haliyle bir logo olarak uğraşman bence zaman kaybı, helede bir tasarım sitesi için hiçte uygun değil. fazla vakit kaybetmeden bence farklı tasarımlarla ilgilenmeni öneririm.

yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler cahit hocam yukarıdaki mesajınızla dikkatimden kaçan çok önemli bi noktaya değindiğiniz için çok teşekkür ederim imzanın tamamının çizim olması dediğiniz gibi hem estetik anlamında hemde grafiksel anlamda çok daha iyi olcaktır. ben çizim font ayrımını hiç düşünmemiştim tekrar mesajınız ve diğer yorumlar için teşekkürler Logo Yorumlarınız çok önemli !eace1:

NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
Countryman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Alt 16-11-2007 #9
Bence bir grafik tasarımcı kendisini temsil edecek bir logo yapımında kendi ismini vurgulayan imzasını karekterize etmekten çok, yaptığı çalışmalarda ki, kendi tasarım karekterini, yani tarzını, anlayışını, hayat görüşünü, ruhunu temsilen bir çalışma yapması daha doğru bir yaklaşım olur. Sonuçta yapmak istediğin site seni ve yaptığın çalışmaları temsil ediyor. Logonda yine seni ve yaptığın çalışmalatı temsil edecek şekilde olması gayet akla ve mantığa uygun. Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum???
Bu mesajdan alıntı yap

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 16-11-2007 #10
Bence bir grafik tasarımcı kendisini temsil edecek bir logo yapımında kendi ismini vurgulayan imzasını karekterize etmekten çok, yaptığı çalışmalarda ki, kendi tasarım karekterini, yani tarzını, anlayışını, hayat görüşünü, ruhunu temsilen bir çalışma yapması daha doğru bir yaklaşım olur. Sonuçta yapmak istediğin site seni ve yaptığın çalışmaları temsil ediyor. Logonda yine seni ve yaptığın çalışmalatı temsil edecek şekilde olması gayet akla ve mantığa uygun. Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum???
kişilerin kulladığı imza karakterden ziyade onun tarzını ifade etmez mi peki kimi el yazısı kullanıp estetiğe önem verirken kimi karalayıp geçer. ben imzanın yazı karakterinin hep bi tarz olduğunu düşünmüşümdür öyle yansıtmıyor mu yani? ayrıca çok kafam karıştı imzamın türevlerini mi kullanmalıyım yoksa anlamlı başka şeyler mi türetmeli kalakaldım :S:S help plssssss Logo Yorumlarınız çok önemli ! artık şu lafa inanıyorum TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMİYORMUŞŞŞŞ :S

NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
logo, amblem, nazmiye gulol