Logomuzun arka planla bütünleşmesi?

Logo Tasarımları - Logomuzun arka planla bütünleşmesi? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı: Yapmış olduğumuz logomuzu, bannerimizi bir siteye koyarken, o sitenin arka fon rengi ile otomatik olarak bütünleşmesini nasıl sağlarız? Yapmış olduğumuz logonun uzantısında mı ...

konel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

konel

Webmaster / Adana

Alt 11-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı:

Yapmış olduğumuz logomuzu, bannerimizi bir siteye koyarken, o sitenin arka fon rengi ile otomatik olarak bütünleşmesini nasıl sağlarız? Yapmış olduğumuz logonun uzantısında mı bir değişiklik yapmamız gerekiyor acaba?

Umarım bilen biri vardır kaç gündür bulamadım kafama takıldı :upset:

Ve birde logo yapmak için önerebileceğiniz proğram var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hknmbn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknmbn

Hiç Biri / Bursa

Alt 11-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ya Ben Soruyu Tam Anlamadım Ya da Web Tasarımla Alakalı Bir Soru..

Logo İçin Hepsini Kullanabilirsin.. => Çelişkili Cevap.. =>

Corel Kullanıyorum Ben Rahat Oluyo Simdilik =>
Bu mesajdan alıntı yap

konel

Webmaster / Adana

Alt 11-05-2008 #3
Corel le veya başka bir proğramla yaptığım çalışmayı(logo & banner) site sayfama koyarken her defasından sitenin arka rengine göre yapmam gerekiyor.

Ama ben görüyorum ki bazı logolar koyulduğu yerin(sayfanın) arka fon rengini otomatik olarak alıyor. Yani sitenin fon rengiyle bütünleşiyor.

Benim yaptığım logonun fon rengi beyaz ise fon rengi siyah,turuncu,gri vs.. olan sayfada beyaz olarak kalıyor. Hiç hoş görünmüyor. Arka fon rengiyle otomatik olarak bütünleşmesi için ne yapmam gerekiyor?
Bu mesajdan alıntı yap

hknmbn

Hiç Biri / Bursa

Alt 11-05-2008 #4
Corel le veya başka bir proğramla yaptığım çalışmayı(logo & banner) site sayfama koyarken her defasından sitenin arka rengine göre yapmam gerekiyor.

Ama ben görüyorum ki bazı logolar koyulduğu yerin(sayfanın) arka fon rengini otomatik olarak alıyor. Yani sitenin fon rengiyle bütünleşiyor.

Benim yaptığım logonun fon rengi beyaz ise fon rengi siyah,turuncu,gri vs.. olan sayfada beyaz olarak kalıyor. Hiç hoş görünmüyor. Arka fon rengiyle otomatik olarak bütünleşmesi için ne yapmam gerekiyor?

Galiba Busefer Anladım.. Web Tasarımla Alakam Yok Ama Umarım Faydası Olur.

Corelde Hazırlanan Bir Logoyu (web sayfasına hangi dormatta atıldığını bilmiyorum malesef) jpg Olarak Kaydetmen Gerekiyorsa Koyacağın Alanın Boyutunu Aşağı Yukarı Hesap Edip Önce Corelde Boyut Ayarlayıp Daha Sonra Kayıt ( export " ctrl+e" ) Aşamasının 2. penceresinde Sağ Altta transparent background kutucuğunu işaretlemelisin veya daha güzeli (webde kullanılabiliyosa) eps formatında kayıt edebilirsin..

Mesai Sonrası Anca Bukadar Cümle Kurabiliyorum Umarım İşini Görür..
Bu mesajdan alıntı yap

konel

Webmaster / Adana

Alt 11-05-2008 #5
Kayıt ( export " ctrl+e" ) Aşamasının 2. penceresinde Sağ Altta transparent background kutucuğunu işaretlemelisin veya daha güzeli (webde kullanılabiliyosa) eps formatında kayıt edebilirsin..
ilginiz için teşekkürler ben Corel de daha yeni sayılırım, Corel Draw 12 Türkçe sürümü mevcut bilgisayarımda, bende türkçe seçenekler olduğundan buna göre tekrar yazabilir misiniz :S

Birde gördüğüm kadarıyla bazı sitelerdeki logolar .gif formatında ve arka planla bütünleşiyor. Ben gif formatında kaydetmeme rağmen hem renkler bozuluyor hemde istediğim olmuyor. :upset:
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 11-05-2008 #6
vektörel bir programdan direkt pixel esaslı bir formata çevirmek sıkıntı yaratabiliyor. onun için benim size tavsiyem çalışmanızı corelden eps veya ai olarak kaydedin. daha sonra photoshopta açın taten vektörel programda logonun arkasına beyaz zemin atmadıysanız transparan olarak gelecektir. sonra boyutunu photoshopta ayarlayıp farklı kaydet diyin ve ordan gif veya png yi seçin kayıt esnasında çıkan bir tablo olacaktır orda özellikler yazar. transparan backraunt seçeneği işaretliyse kogo koyulduğu yere renkleriyle uyar.
Bu mesajdan alıntı yap

konel

Webmaster / Adana

Alt 11-05-2008 #7
photoshop yerine corel photo paintten yapmak mümkün mü serüvenist ?

Bu arada transparan nasıl oluyor?

Corel'den eps olarak kaydettiğimi Corel Photo'ya atıyorum ordan farklı keydet dediğimde seçenekler kısmında 3 seçenek gördüm :
1 Seçili olanları
2 Web_güvenli_dosya_ismi
3 Filtre iletişim kutusu gösterme

Daha sonrada kaydet dediğimde nesneler zeminle birleştirilecek uyarısı alıyorum. Tamam diyorum ama olmuyor
Bu mesajdan alıntı yap

hknmbn

Hiç Biri / Bursa

Alt 13-05-2008 #8
Deneme Yanılmayla da çözebilirsin olayı..

corelde 1den fazla çalışma varsa export etmek istediğini seçip ondan sonra sadece seçili olanı işaretlemen gerekir. tek çalışma varsa zaten sorun olmaz..
transparan belli bi zemine oturtulmamıs çalışmalardır.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
arka, bütünleşmesi, logomuzun, planla