Lonestar leather logo

Logo Tasarımları - Lonestar leather logo ...

Lonestar leather logo
cesurmeneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesurmeneli

Grafiker / İzmir

Lonestar leather logo

Alt 13-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

aceleyle ilk sunum olarak yaptığım logo.
müşteri logoyu beğendim dedi ama işi iptal etti.
bende anlamadım?Lonestar leather logo
yıldızda perspektif sorunu var bariz.
iş olmadığı için üzerinde daha uğraşmadım.
sadece heba olmasın paylaşayım biraz yorum alayım istedim.

Lonestar leather logo
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 13-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kardeş bu işi veren firma Bolu'da değil mi? Bana bu firma ilk etapda 22 sayfalık katalog işi verecekti.Ben İstediğim ücreti ve baskı maliyetini bildirdim.3-4 saat sonra bana dönüp katalog tasarımı+logo+baskı işini bana bir matbaa 1500 tl ye yapacak dedi.Ben de madem öyle götür ona yaptır dedim.Hemen arkasından Sen sadece logoyu yap,Sana bir kemer ve cüzdan seti hediye edeceğim dedi.
"Sen deri ürünleri pazarlıyorsun.Sana bir bakkal gelip de bana bir kemer ver ben de karşılığında sana şu kadar peynir vereyim dese ne cevap verirsin" dediğimde aldığım cevap şu oldu.
"Yaa zaten bilgisayar yapar el övünür."
Madem öyle şu an önünde bilgisayar duruyor.Buyur yap dedim.

diyeceğim şu ki; eğer aynı kişiden bahsediyorsak ki büyük olasılıkla aynı kişidir.İşin iptal edilmesine şaşırmadım.

Sen baştan yanlış yapmışsın.İşe başlamadan talep ettiğin ücretin bir bölümünü isteyecektin.
Bu kişi Autocad bilgisi olduğunu söylemişti bana.Günahını almak istemem ama büyük ihtimalle senin bu logonun aynısını kendisi yapıp kullanacak diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun.Bu meslekte maalesef böyle şeyler oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-04-2009 #3
üstteki yorumu okuyunca ben bile üzüldüm ..

yıldızın şeklin içine oturmayışı ilginç bir şekilde beni rahatsız etti. ama geneli iyi gözüküyor Lonestar leather logo
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 14-04-2009 #4
geçmiş olsun. nihatbaysal'ın dediği gibi, önce paranın bir kısmını almak lazım. almadan işe başlanmamalı.

logo genelinde güzel gözüktü. bence perspektif vermeyin. düz bir şekilde daha güzel duracaktır. Kedyy'e katılıyorum; yıldızın şekle oturmayışı göze pek hoş gelmiyor.

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
cesurmeneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesurmeneli

Grafiker / İzmir

Alt 14-04-2009 #5
Kardeş bu işi veren firma Bolu'da değil mi? Bana bu firma ilk etapda 22 sayfalık katalog işi verecekti.Ben İstediğim ücreti ve baskı maliyetini bildirdim.3-4 saat sonra bana dönüp katalog tasarımı+logo+baskı işini bana bir matbaa 1500 tl ye yapacak dedi.Ben de madem öyle götür ona yaptır dedim.Hemen arkasından Sen sadece logoyu yap,Sana bir kemer ve cüzdan seti hediye edeceğim dedi.
"Sen deri ürünleri pazarlıyorsun.Sana bir bakkal gelip de bana bir kemer ver ben de karşılığında sana şu kadar peynir vereyim dese ne cevap verirsin" dediğimde aldığım cevap şu oldu.
"Yaa zaten bilgisayar yapar el övünür."
Madem öyle şu an önünde bilgisayar duruyor.Buyur yap dedim.

diyeceğim şu ki; eğer aynı kişiden bahsediyorsak ki büyük olasılıkla aynı kişidir.İşin iptal edilmesine şaşırmadım.

Sen baştan yanlış yapmışsın.İşe başlamadan talep ettiğin ücretin bir bölümünü isteyecektin.
Bu kişi Autocad bilgisi olduğunu söylemişti bana.Günahını almak istemem ama büyük ihtimalle senin bu logonun aynısını kendisi yapıp kullanacak diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun.Bu meslekte maalesef böyle şeyler oluyor.
Lonestar leather logo

bu şekilde sunmuştum logoyu. ebatı küçük.
eğer buna bakarak çizebilirse çizsin.
burada alamazsak öbür tarafta muhakkak alırız hakkımızıLonestar leather logo
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 16-04-2009 #6
bu konularda, "işi allah'a bırakmamak ve de önceden tedbirimizi almamız gerek" diye düşünüyorum. "para peşin, kırmızı meşin"... Lonestar leather logo
Bu mesajdan alıntı yap
photomaniacshop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

photomaniacshop

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-04-2009 #7
vektörel çizimde büyük hatalar var çıplak gözle bile ayan beyan ortada. dış çerçevedede zannedersem bevel emboss var. Bu logo üzerinde çok çalışma yapman gerek.lonestardaki yıldızda hatalı. vektörel proğramların bir çoğunda hazır yıldız varken neden kendin yıldız çizmişsin bunuda anlamış değilim.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 16-04-2009 #8
vektörel çizimde büyük hatalar var çıplak gözle bile ayan beyan ortada. dış çerçevedede zannedersem bevel emboss var. Bu logo üzerinde çok çalışma yapman gerek.lonestardaki yıldızda hatalı. vektörel proğramların bir çoğunda hazır yıldız varken neden kendin yıldız çizmişsin bunuda anlamış değilim.
İşin detayından ziyade yazılanlarıda okumanızı ve tekrar üzerine düşmemesinin sebeplerini görmeniz daha mantıklı gibi..
Bu mesajdan alıntı yap
photomaniacshop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

photomaniacshop

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-04-2009 #9
İşin detayından ziyade yazılanlarıda okumanızı ve tekrar üzerine düşmemesinin sebeplerini görmeniz daha mantıklı gibi..
yazıları tek tek okuyacak zamanım yok kusura bakma arkadaş ben gördüğümü yorumlarım uzun uzun yazıları okuyamam kusura bakmasın kimse
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 16-04-2009 #10
yazıları tek tek okuyacak zamanım yok kusura bakma arkadaş ben gördüğümü yorumlarım uzun uzun yazıları okuyamam kusura bakmasın kimse
Konunun nasıl başlayıp sonuçlandığını okumassanız verdiğiniz cevap alakasız durumda olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları