Lucida Font Tanıtım Afiş Denemesi

Tipografi Tasarımları - Lucida Font Tanıtım Afiş Denemesi Sponsorlu Bağlantılar [COLOR="Red"] Kasta095 [/COLOR] için koydugum bir çalışmadır....

Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[COLOR="Red"]Kasta095[/COLOR] için koydugum bir çalışmadır. Lucida Font Tanıtım Afiş Denemesi

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fatihcee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihcee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu tarz çalışmalar genelde tek renk ve sade yapılıyor.
Sadelik gereğidir fontu tanıtmak için. Renkli olabilir elbet.

Lakin çalışmanda büyük tipografik hatalar mevcut.
Yerleşim, boyut gibi. Renklerde siyahtan yine vazgeçmemişsin Lucida Font Tanıtım Afiş Denemesi
Tonların uyumluluk sorunu çok.

Bu olay fikirden çok uygulamaya dayalı olduğu için, uygulamanın ön planda olması gerekiyor. Ama malesef olmamış.

Biraz daha gayret
Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 19-04-2009 #3
tanatım yazı güzel.... peki o yazıdan tasarım yapmayi yola çıksaydın?

madem 1985 yılında tasarlanan font o zaman eski bir hava olmalı... yada yumuşak pastle renkle yapılan arka fon / zemin...

tipografi bir havası vermek istedın saırsam, olmamış... yani tipografi o değil... tipografi altında bir anlam olmalı.. yani yazıdan bir sembol, şekil, desen gibi bir şey olmalı... ya da yazıdan yazı şekli olabilirdı...

Charles ve Kris tasarımcıların resmiler bulup üzerine o font adıları uygulabilirdın, daha geniş düşünmelisin... tipografi ilgili daha çok daha da çok araştırma yapmalısın...

umarım eğer sen biraz daha bu konu ilgili deneme yaparsın ikinci çalışma daha da anlamlı ve hoş bir şey olabilir... arıştırma yaptığın zaman kesinlikle ilham gelirLucida Font Tanıtım Afiş Denemesi vazgeçmek yok yoluna devam, kolay yolu yokLucida Font Tanıtım Afiş Denemesi
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #4
Bu tarz çalışmalar genelde tek renk ve sade yapılıyor.
Sadelik gereğidir fontu tanıtmak için. Renkli olabilir elbet.

Lakin çalışmanda büyük tipografik hatalar mevcut.
Yerleşim, boyut gibi. Renklerde siyahtan yine vazgeçmemişsin Lucida Font Tanıtım Afiş Denemesi
Tonların uyumluluk sorunu çok.

Bu olay fikirden çok uygulamaya dayalı olduğu için, uygulamanın ön planda olması gerekiyor. Ama malesef olmamış.

Biraz daha gayret
Kolay gelsin

Tipografik hata olan yerleşim ve boyutu biraz daha açarmısınız ?
Bu mesajdan alıntı yap

fatihcee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-04-2009 #5
Dünyadaki herşey bir lekedir. Siz ben buraya yazdıklarımın. Her varlık evrendeki bir lekedir. Şimdi bu mantıklar tasarıma baktığımızda şöyle bir durum söz konusu. Önümüzde bir sayfa var ve biz busayfayla insanları etkilemek onlarla etkileşim kurmak istiyoruz. Bu sayfayı elimizdeki materyallerle herbiryerini kafamıza göre dolduruyoruz. Yani lekeliyoruz. Ne kadar çok leke o kadar olumsuz bir görüntü. Lekelerden oluşan bir tasarımda düşünceyi ayırt edemeyiz yada tasarımı göremeyiz. Ama boşlukların ortasındaki bir lekeyi çok rahat görebiliriz. Tipografide bir sayfadaki lekelerin boşlukların nasıl ve ne şekilde yerleşmesi gerektiğini bildiren bir daldır. Sanırım anlatabildim.

Dünyadaki herşey bir lekedir.
Siz, ben, buraya yazdıklarımın hepsi. Her varlık evrendeki bir lekedir.

Şimdi bu mantıklar tasarıma baktığımızda şöyle bir durum söz konusu;
Önümüzde bir sayfa var ve biz busayfayla insanları etkilemek onlarla etkileşim kurmak istiyoruz. Bu sayfayı elimizdeki materyallerle her bir yerini kafamıza göre dolduruyoruz. Yani lekeliyoruz. Ne kadar çok leke o kadar olumsuz bir görüntü.

Lekelerden oluşan bir tasarımda düşünceyi ayırt edemeyiz yada tasarımı göremeyiz. Ama boşlukların ortasındaki bir lekeyi çok rahat görebiliriz. Tipografide bir sayfadaki lekelerin boşlukların nasıl ve ne şekilde yerleşmesi gerektiğini bildiren bir daldır.

Sanırım anlatabildim.
Bu mesajdan alıntı yap
xavalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 20-04-2009 #6
Beyaz alanları da tasarımın bir parçası olarak kullanmaya başladığın zaman doğru işler gelecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-04-2009 #7
Beyaz alanları da tasarımın bir parçası olarak kullanmaya başladığın zaman doğru işler gelecektir.
Ya aslında bunun beyazınıda var isterseniz koyabilriim buraya onuda ama sanki böylesi daha etkili oldu diye düşünmüştüm.. Lucida Font Tanıtım Afiş Denemesi
Bu mesajdan alıntı yap
xavalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 20-04-2009 #8
Beyazını kastetmemiştim. Beyaz alanları kastettim. Çalışman nefes alamıyor. İzleyiciye nefes alacakları alanlar bırakmalısın. Göz odak noktası arıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
tristan78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 20-04-2009 #9
Dünyadaki herşey bir lekedir. Siz ben buraya yazdıklarımın. Her varlık evrendeki bir lekedir. Şimdi bu mantıklar tasarıma baktığımızda şöyle bir durum söz konusu. Önümüzde bir sayfa var ve biz busayfayla insanları etkilemek onlarla etkileşim kurmak istiyoruz. Bu sayfayı elimizdeki materyallerle herbiryerini kafamıza göre dolduruyoruz. Yani lekeliyoruz. Ne kadar çok leke o kadar olumsuz bir görüntü. Lekelerden oluşan bir tasarımda düşünceyi ayırt edemeyiz yada tasarımı göremeyiz. Ama boşlukların ortasındaki bir lekeyi çok rahat görebiliriz. Tipografide bir sayfadaki lekelerin boşlukların nasıl ve ne şekilde yerleşmesi gerektiğini bildiren bir daldır. Sanırım anlatabildim.

Dünyadaki herşey bir lekedir.
Siz, ben, buraya yazdıklarımın hepsi. Her varlık evrendeki bir lekedir.

Şimdi bu mantıklar tasarıma baktığımızda şöyle bir durum söz konusu;
Önümüzde bir sayfa var ve biz busayfayla insanları etkilemek onlarla etkileşim kurmak istiyoruz. Bu sayfayı elimizdeki materyallerle her bir yerini kafamıza göre dolduruyoruz. Yani lekeliyoruz. Ne kadar çok leke o kadar olumsuz bir görüntü.

Lekelerden oluşan bir tasarımda düşünceyi ayırt edemeyiz yada tasarımı göremeyiz. Ama boşlukların ortasındaki bir lekeyi çok rahat görebiliriz. Tipografide bir sayfadaki lekelerin boşlukların nasıl ve ne şekilde yerleşmesi gerektiğini bildiren bir daldır.

Sanırım anlatabildim.
Oncelikle bu leke yorumuna katilmiyorum... Yaptigim isi de osluklari lekeleyerek doldurmak olarak dusunmuyorum. Grafik Tasarim icin degil ama temel tasarim ile alakali buna yakin ekoller duymustum fakat tipografinin bu sekilde aciklandigina ilk kez sahit oluyorum.
Belki sizi tam anlayamadigimdan ama ben elestirinizle calisma arasindaki baglantiyi tam olarak kuramadim.
Bu mesajdan alıntı yap

fatihcee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-04-2009 #10
Oncelikle bu leke yorumuna katilmiyorum... Yaptigim isi de osluklari lekeleyerek doldurmak olarak dusunmuyorum. Grafik Tasarim icin degil ama temel tasarim ile alakali buna yakin ekoller duymustum fakat tipografinin bu sekilde aciklandigina ilk kez sahit oluyorum.
Belki sizi tam anlayamadigimdan ama ben elestirinizle calisma arasindaki baglantiyi tam olarak kuramadim.
Olabilir. Katılmayabilirsiniz. Ama ben çalışmaya baktıgımda bir sürü leke görüyorum.
Ekol kısmını anlamadım ben ekol belirtmedim. İlk kez şahit oluyorsanız şanslısınız.
Ama bağlantıyı kuramadınız sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları