lütfen fikirlerinizi yazın kafam çok karışık

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - lütfen fikirlerinizi yazın kafam çok karışık Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar dün bir matbaaya iş görüşmesi için gittim.matbaa deneyimli eleman arıyorlar. ben 3 senedir tabela ve digital baskı alanında eşimle birlikte çalıştım. matbaa bilgisi verebilicek biyer olmadı.ama kendi ...

eflhatun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eflhatun

Grafiker / İstanbul

Alt 21-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar dün bir matbaaya iş görüşmesi için gittim.matbaa deneyimli eleman arıyorlar. ben 3 senedir tabela ve digital baskı alanında eşimle birlikte çalıştım. matbaa bilgisi verebilicek biyer olmadı.ama kendi alanımda iş bulamıyorum matbaayıda öğrenmek istiyorum ama geçim derdimde var.
işverenin bana söyledikleri şu 400tl ye stajer olarak gelirsin 1sene içinde a dan z ye öğrenirsin ama sonra bizi bırakıp gitmek yok oturup tekrar konuşucaz maaşını yükselticez. sonra sigortanı yapıcaz dedi.
ben kendi alanımda 1000tl civarı alıyorum ama gitgide grafiker alımı duruo bu meslekte bana yakın olan semtlerde özellikle. benim öğrenmek istediğim 400tl ye gitmeye değermi ve 1sene sürermi bu işi öğrenmek.
lütfen bir fikriniz varsa yazın, evde psikolojim bozuldu ve özgüvenim kaybolmaya başladı artık
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 21-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bunlar klasik patron numaralarıdır.Bir yıl sonra sana teklif edeceği ücret azami 750 tl olacaktır.Sebebini sorduğunda da kim % 50 nin üzerinde zam yapmış? bak ben yapıyorum.olaracaktır.
Pek fazla da işinize karışmak istemiyorum.Karar sizin tabiki
Bu mesajdan alıntı yap
porcelain isimli Üye şimdilik offline konumundadır

porcelain

Grafiker / İstanbul

Alt 21-01-2010 #3
hiç para almadan 2 ay çalışayaım de 2ayda kaparsın zaten yapılacak değişik şeyler olmaz hep aynıdır. sonra da normal maaşla gir bence tabi olur mu bilmem ama denemeye değer o 400 tl çok az bir miktar ve ssk da başlamayacak olması hoşuma gitmedi. sonuçta sözleşme yapmadığın sürece işe stajer de olarak girsen ilk gün ssk başlar. yine de karar senin. kolay gelsin şimdiden aklın hep seçmediğinde kalacaklütfen fikirlerinizi yazın kafam çok karışık çok zor bir durum ya
Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 21-01-2010 #4
aynı sartlara bende kabul ettım 2 ay calıstım toplam 800 almam gerekırken, 200 aldım... sonucta ssk da yook oyuzden sesını cıkartamıyorsun... 2. ayın sonunda cıktım ısten...1 yıl da cook uzun bır donem bence... duzgun bıyer olsa zaten bu maası we ssksız eleman aramayı teklıf etmez... kendı tecrubemden ornek verdım... benım paraya ıhtıyacım yooktu ama sen ewlıysen mutlaka para da onemlı demektır. bence hıc bulasma derım... yınede karar senın....
Bu mesajdan alıntı yap
eflhatun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eflhatun

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2010 #5
çok sağolun arkadaşlar eksileri daha fazla artılarından, birsürü iş görüşmesine gittim hepsi ayrı seneryo gerçekten işimiz gitgide zorlaşıyor. Allah yardımcımız olsun söyleyecek başka şey bulamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2010 #6
1 sene içinde hayatı mı öretecekler yapmayın etmeyin. krize sığınmış, ufacık açığını yakalamış, çalışan sömürme politikasına girmiş işverenlerden itinayla kaçınız. 1-2 ayda çok rahat adapte olcağın şeyler için uzun dönemm 400 lira maaş almayı sakın kabul etme. bu gibi insanlar yüzünden insan kendine olan özgüvenini ve mesleğine olan saygısını yitirir. bende işten yana pek çok tatsızlıklar yaşadım. yüzünü güldürecek güzel bir iş bulursun umarım. üzülme arkadaşım. (:
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-01-2010 #7
400 lira mı çok saçma. En deneyimsiz, en bilgisiz, daha konuşmayı bile beceremeyen elemanı bile sekreter vasfıyla 600 liraya işe alıyorlar, hem de sigortasını da yaparak. Bir de sizin 3 yıllık deneyiminiz varmış. Pes doğrusu bunu size nasıl teklif etmişler anlamadım doğrusu. İlla da matbaayı öğreneceğim kafama taktım diyorsanız "porcelain" e katılıyorum. Zaten alt yapınız var. Bu işi bırakın bir yılda kapmayı 2 ay size yeter de artar bile. İnsanları ne güzel sömürüyorlar ya.

Tezinden hayırlıysa iş bulmanızı gönülden diliyorum. Umudunuzu kaybetmeyin. Herşey ters giderken bir de bakmışsınız ummadığınız yerden bir fırsat çıkar.
Bu mesajdan alıntı yap
Selimsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 22-01-2010 #8
Ben olsam kabul ederdim.. bende dıgıtal baskıcıda basladım mesele 1997'de. Daha sonra ajansa gectım. Ama matbaa yonum zayıftı. Sırf matbaayı ogrenmek ıcın haftalık ÇOK ÇOK cüzzi bir rakama çalıştım. Daha sonra şartları konuştuk.. Uymadı.. Ama ben istediğimi zaten almıştım...yanı matbaa yı ogrendım..1 sene uzun bır zaman ama.. zaten bu ısı yapan bırısı ıcın...

Not: bu mesajı baska alernatıflerının kalmadıgını dusunerek yazıyorum...Ama var dıyorsan onu da degerlendır.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 22-01-2010 #9
Bir ay kendinizi denemek istediğinizi söylerek işe başlayabilirsiniz.

Bu bir ay boyunca hem iş aramaya devam edebilir, hem de o işi de rahatlıkla yapabileceğinize dair kendinize güven kazanabilir, en azından korkunuzu yenebilirsiniz.

Çalışıyorken iş bulabilmek daha kolaydır. Çünkü matbaaya iş getirenler de işverendir çoğunlukla.. (Normalde bu dediğimi onaylamam. Ama, o tarz yaklaşıma karşı normal.)

Bu bir ay sürenin sonunda işverenle artık birbirinizi tanıyor olarak yeniden şartları konuşabilirsiniz.

Kolaylıklar diliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 22-01-2010 #10
bu tip tekliflere halamın da bıyığı olsa amcam olurdu diyebilirsiniz...

hiç deneyimi ve eğitimi olmayan istekli bir arkadaşın, belkide aylarca sadece yol yemek ve sigorta karşılığında çalışması normal karşılanabilir.

ancak dijitalden off sete geçiş... prensipleri anlama meselesidir ki... 15 günde çözersiniz

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları