mac almak istiyorum yardım

Macintosh - mac almak istiyorum yardım ...

Alt 21-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar ben grafik bölümünü yeni kazandım.bu meslak için bir mac şartmıdır acaba eğer şartsa bu ürünün en tutulan modeli hangisidir sizden bu konu hakkında yardım istiyorum ...:hmm2:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 21-08-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
selam arkadaşlar ben grafik bölümünü yeni kazandım.bu meslak için bir mac şartmıdır acaba eğer şartsa bu ürünün en tutulan modeli hangisidir sizden bu konu hakkında yardım istiyorum ...:hmm2:
Hayır değildir. Bu çalışmak istediğin işletme ile alakalı olarak değişir. Girmiş olduğun ajans yada diğer işletmelerin makinalarına bağlı. Ama yok ben kendi işletmemi açacağım diyorsan ve pc den anlıyorsan Mac e geçmenede gerek yok. Artık pc lerde Mac lere yakın performans sağlıyorlar.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
mehmetcici isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetcici

Grafiker / Karaman

Alt 22-08-2007 #3
dostum bu iş için illa mac alman gerekmez işini pc'den de yaparsın. benim mac hoşuma gittiği için tavsiye edebilirim kalite ve sağlamlık yönünden. ben de mac kullanıyorum ve en basit olarak virüsle formatla falan uğraşmazsın. model olarak mac bilgisayarların donanımı da pc'ler gibi olur ram ekle harddisk ekle falan. değişiklik işletim sisteminde ve kullandığın programlarda. mac işletim sistemleri panter tiger diye gidiyor. en son leopard işletim sistemi. ram hardisk ve işlemcilerde değişik alternatifler sana kalmış.
Bu mesajdan alıntı yap
Androit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Androit(32)

Eğitimci / Gümüşhane

Alt 22-08-2007 #4
Arkadaşım mac şart değil elbette MAC'e harcıyacağın masrafı bi PC ye verecek olursan mactan kat kat hızlı çalışan PC alırsın ama PC nin asırlarca erişemeyeceği tek şey maclerin renk kalitesidir normal bir kullanıcının gözüne batmaz ama bu böle darılmaca yok mac almak istiyorum yardım bu işin en profesyoneli olcam diyosan PC al ama illaki macte al tabi ilerde kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
macserver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macserver

Grafiker / Adıyaman

Alt 15-09-2007 #5
Macintosh şart değil ama ben sana kesinlikle macintosh almanı öneririm ki hep bir adım önde olabilesin. Program veya donanım olsun aplle lar her zaman fark atmıştır. Model konusuna gelince bütçene uygun olarak mac mini almanı tavsiye ederim ki intel işlemcili bir mac mini almanda senin açından daha iyi olur ki bu modellere aynı zamanda windows işletim sistemini bootcamp programını kullanarak kurabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
nevrez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nevrez(36)

Grafiker / Denizli

Alt 15-09-2007 #6
elbetteki sart deil mac alman.. ama bende sana mac öneririm... pc ile calısan arkadaslar darılmasın ama mac kullanmak cok farklı ve daha rahat...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 16-09-2007 #7
kardeş bence mac alabilirsin çünkü grafik programları çok iyi çalışıyo daha kolaylık ve rahatlık oluyo ama daha önce ben pc kullandım pek bana iyi gelmedi zor çalışıyordu bazı programlarda... mac bilg. grafik özellikleri çok yüksek kalitesi var
ben mac kullanıyorum bana çok kolaylık geliyo illa hızlı olsun böyle olsun şöyle olsun demek söylemek iyi degil önemli olan grafik görüntü ve program iyi çalışmak
ben üniversite okuyorum güzel sanat fakültesi bütün bilg. mac ve mac profesyonel kullanıyo bile
bence inşallah mac alabilirsin kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 16-09-2007 #8
Daha rahat ve kolay diyorsunuz. Bu kolaylık ve rahatlık alışmışlıkla ilgili değilmi? Ben öyle abartılacak bir fark görmedim göremiyorum. Artık Pc lerde Maclere yakın. O kadar fark yoksa neden daha fazla para ödeyeyim? Mac piyasası bence biraz ucuzlamalı. Ucuzlamıyorsada sizin gibi arkadaşlarımızın yeni başlayan arkadaşlarımıza Mac daha iyi demesinden dolayıdır.

Mac te iyi Pc de iyi. Sadece biri pahalı diğeri daha ucuz.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
berdushgrafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berdushgrafiker(45)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-09-2007 #9
volkan tekin'e katılıyorum bir mac alacağına o paraya adam gibi 2 3 tane pc alırsın. ayrıca kalibrasyonunu iyi yaptıkan sonra ve kaliteli bir mönitör ile pc de daha seri ve kaliteli iiler cıkarırsın.. tercih senin...
Bu mesajdan alıntı yap
dostyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dostyol

Yrd. Grafiker / Nevşehir

Alt 18-09-2007 #10
EVET kardeslere katiliyorum ...
zaten bu zamanda cogu is yerleri, örnegin: Almanya'da para yönünden, eski MAC'i satip PC almaya kalkistilar...

Benim gerci iMAC'im var; ben okulda MAC kullandigim icin aldim...
biriktirmis oldugumuz para ve okulun yardimi ile aldim - Allah a sükür..

Ögretmenimizin tavsiyesi:"PC niz varsa - onun üzerinde calisin", derdi..
kalite yönünden MAC iyidir, onu soracak olursan;
insallah onu da bir gün alirsin. Beni dinlersen acele etme ...
gitti gidiyor veya EBay gibi acikartirmalardan bulabilirsin.
- arasira baktiginda indirim fiatla alabilirsin ..??!!

Ben aldim daha kullanmasini bile iyi bilemiyorum,
ugrastigim tek Grafik programlari.. MAC i ögrenmende zamanini alir.

ilk önce isini bul - sonra karar ver
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
mac almak istiyorum