Mac kullananlar için basit bir sorum olacak

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Mac kullananlar için basit bir sorum olacak Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar birşey sorucam aşağıda gördüğünüz görseldeki isimler (flulaştırdığım isimler) şirkette kullanılan diğer pc lere ait isimler fakat benim kullandığım macintosh da neden görünüyorlar acaba merak ettim GÖRSELİN TAMAMINI ...

canbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

canbay(24)

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 24-06-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar birşey sorucam aşağıda gördüğünüz görseldeki isimler (flulaştırdığım isimler) şirkette kullanılan diğer pc lere ait isimler fakat benim kullandığım macintosh da neden görünüyorlar acaba merak ettim

GÖRSELİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN LÜTFEN
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 25-06-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar birşey sorucam aşağıda gördüğünüz görseldeki isimler (flulaştırdığım isimler) şirkette kullanılan diğer pc lere ait isimler fakat benim kullandığım macintosh da neden görünüyorlar acaba merak ettim

GÖRSELİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN LÜTFEN
Bütün bilgisayarlar aynı ağa bağlı o yüzden. Bilgisayarınızın mac veya pc olması önemli değil hepsinin ağ paylaşımı açıksa birbirlerini görürler ve dosya alışverişinde bulunabilirler.
Bu mesajdan alıntı yap

canbay(24)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-06-2014 #3
HMMMMMM çok teşekkür ederim anladım şimdi peki diyelim ki ağ paylaşımı açıksa Mac kullananlar için basit bir sorum olacak Mac kullananlar için basit bir sorum olacak Mac kullananlar için basit bir sorum olacak ve benim ara sıra çalışma saatlerinde girdiğim sosyal medya hasaplarıma girdiğimi görebilirmi Mac kullananlar için basit bir sorum olacak Mac kullananlar için basit bir sorum olacak görmesini istemem doğrusu iyi bi insan da olsa patronum sonuçta
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 25-06-2014 #4
HMMMMMM çok teşekkür ederim anladım şimdi peki diyelim ki ağ paylaşımı açıksa Mac kullananlar için basit bir sorum olacak Mac kullananlar için basit bir sorum olacak Mac kullananlar için basit bir sorum olacak ve benim ara sıra çalışma saatlerinde girdiğim sosyal medya hasaplarıma girdiğimi görebilirmi Mac kullananlar için basit bir sorum olacak Mac kullananlar için basit bir sorum olacak görmesini istemem doğrusu iyi bi insan da olsa patronum sonuçta
Ağ paylaşımı başka şey ekran paylaşımı başka Mac kullananlar için basit bir sorum olacak.

Ağ paylaşımında yetkilendirme durumuna göre sadece ortak klasörlere (public klasör) ya da tam erişim sağlanır. Ekran paylaşımı için yardımcı programlar gerekir böyle bir yazılım yüklü değilse nerelere girdiğiniz belli olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

canbay(24)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-06-2014 #5
Ekran paylaşımı için yardımcı programlar gerekir böyle bir yazılım yüklü değilse nerelere girdiğiniz belli olmaz.
Bu programlar nelerdir peki ya da ne gibi programlar Mac kullananlar için basit bir sorum olacak çok soru sorduysam özür dilerim
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 27-06-2014 #6
Bu programlar nelerdir peki ya da ne gibi programlar Mac kullananlar için basit bir sorum olacak çok soru sorduysam özür dilerim
Yok canım olurmu öyle şey.

BU tarz programmlar genelde keylogger olarak geçiyor.

Birçok farklı işlevleri var. Kimi birkaç saniyede bir ekran resmini çekip sizin belirlediğiniz adrese mail gönderiyor kimi kimin hangi siteye kaçta girdiğini, hangi programları çalıştırdığını kayıt altına alıp bir dosya halinde yine sizin belirlediğiniz adrese gönderiyor kimi ise girilmesi sakıncalı olan sitelere girildiğinde admin kişisine uyarı gönderiyor.

refog var eskilerden catchwatch var hatırladığım.

Casus yazılım diye ararsanız Türkçe dahil olmak üzere birçok yazılım bulabilirsiniz.

Bu yazılımların hemen hemen ortak noktaları ise yüklendiği bilgisayarda kullanıcı tarafından hiçbir şekilde fark edilememeleridir ancak yükleyen kişi kendi belirlediği bir kısa yol veya şifre aracılığıyla ulaşabilir.

Birde herkesin bildiği teamwiewer gibi programlar vardır uzaktan erişim için ama bunlarda internet bağlantısını yavaşlattıkları için daha çok casus amaçlı değil uzaktan müdahale etmek için kullanılır.
Bu mesajdan alıntı yap