mac mail neden gitmiyor?

Macintosh - mac mail neden gitmiyor? ...

mac mail neden gitmiyor?
ousia.essentia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ousia.essentia

Grafiker / İstanbul

Dosya24

mac mail neden gitmiyor?

Alt 06-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Mac mail programım bugüne kadar çok düzgün bir şekilde çalışıyordu. Son birkaç gündür gelen maillerime cevap gönderemiyorum.
Kurulumun ana server'iyle yaptığım görüşmede bana; "programımla ilgili bir sorun olabileceği" söylendi.
Bu konuda bilgisi olan varsa ve hatta tüm kurum bilgisini paylaşan olursa (ki, yeniden gözden geçirebileyim..) sevinirim.

İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
mail > preferences menüsünden account sekmesine ulaşın ve ayarların aşağıdaki gibi olduğundan emin olun, ben bilgileri falanmail şeklinde yazdım ama siz kendi bilgilerinizi yazın...

mac mail neden gitmiyor?

Daha sonra aynı penceredeki Outgoing Mail Server (SMTP) sekmesinden add server sekmesine ulaşın ve yine aşağıdaki gibi bilgilerinizi yazın... Use secure sockets layer kutucuğunu işaretleyin ve authentication sekmesini password durumuna getirin ve bilgilerinizi tekrar girin... onaylayın
mac mail neden gitmiyor?
Bu mesajdan alıntı yap
ousia.essentia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ousia.essentia

Grafiker / İstanbul

mac mail neden gitmiyor?

Alt 10-05-2009 #3
Sevgili Önder cevabın için çok teşekkür ederim, ancak tüm değişiklikler ve kontrollere rağmen hala bir sorun var ve maillerim gitmiyor.
Daha nasıl bir işlem yapacağımı da bilmiyorum ve sabah ilk işim teknik servisten hizmet almak olacak gibi görünüyor.

İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
sarıkırmızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarıkırmızı

Hiç Biri / İstanbul

mac de mail gönderemiyorum

Alt 14-09-2009 #4
Mac de mail gönderebilirken tatil dönüşü gönderemez oldumdu. net te ararken sitede aynı derten muzdarip arkadaşın yazısını gördüm. Ben ayarlarla oynadıktan sonra halloldu. Paylaşmak istedim. Mail-Preferenses dan - account information - outgoing mail server (smtp) - edit server.. - use custom port: 587 - use ssl tıkını kaldırdım. Şu an gönderebiliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap