mac mi kullanmalıyım pc mi

Macintosh - mac mi kullanmalıyım pc mi ...

craked isimli Üye şimdilik offline konumundadır

craked

Hiç Biri / Ankara

ünlem

Alt 10-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkdaslar dizüstü almayı düşünüyorum ama karar veremedim mac mı Pc mi diye Grafik ögrencisi oldugun icin mac istiyorum ama Mac de lisanssız program kullanılmıyor diye duyum aldım ve kullanımı zormus acaba ne kadar dogru ? kullandıgım bilgisayar oyunarıda desteklesin istiyorum.ne tavsiye edersiniz ve aLacagım dizüstnün ne özeLLikLerde oLması avatajım oLur. iLginize tesekkr ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

macservis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macservis

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 11-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bilmiyorum bunu burada söylemek ne kadar doğru ama mac yada pc farkeden bir şey yok pc de nasıl lisanzsız programlar kullanabiliyorsanız mac te de aynı.

Alacağın makina birazda bütçene bağlı macbookpro düşünürsen hem seni uzun süre idare eder hemde intel tabanlı olduğu için windows sisteminide 2.bir sistem olarak kullanabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

craked

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-10-2010 #3
bilmiyorum bunu burada söylemek ne kadar doğru ama mac yada pc farkeden bir şey yok pc de nasıl lisanzsız programlar kullanabiliyorsanız mac te de aynı.

Alacağın makina birazda bütçene bağlı macbookpro düşünürsen hem seni uzun süre idare eder hemde intel tabanlı olduğu için windows sisteminide 2.bir sistem olarak kullanabilirsin.
fikir almaya çalısdıgım için bunu burada söylememin bi mahsuru olmayacagnı düşünüyorum.

peki macpro da windows da olduğu gibi istediğim programı kullanama bilcekmıyım yoksa mac in destklediği ayrı bir sürüm mü oluryor.2. sistem olarak kullanılan windows un performansı mac sistemi kadar güçlü olacakmı.ilginize teskkr ederm..
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 12-10-2010 #4
Al bir mac ömür boyu kullan.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 12-10-2010 #5
pc alıpta hiç uğraşma al bi mac hayatını kurtar mac mi kullanmalıyım pc mi tabi grafik işi yapacam diyorsan
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2010 #6
Günümüz teknolojisinde kendini birşey zanneden lamer parçalarının hedefi haline gelen PC'yi tavsiye etmiyorum açıkçası.

Mac'i 1 kere alırsın uzun bir süre sorunsuz kullanırsın. Aynı şeyi PC için söyleyemem ne yazıkki

Kolay gelsin mac mi kullanmalıyım pc mi
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 12-10-2010 #7
macte oyun şöyle böyle oynarsın, pro seviyesinde işini cayır cayır görürsün.
Bunun tam tersi Pc için söyenebilir aynı fiyat aralıklarında...

Ama mac aldım diye pro olmayan bi macbook almayı düşünüyosan hiç alma, pc al direk...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
macservis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macservis

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 12-10-2010 #8
fikir almaya çalısdıgım için bunu burada söylememin bi mahsuru olmayacagnı düşünüyorum.

peki macpro da windows da olduğu gibi istediğim programı kullanama bilcekmıyım yoksa mac in destklediği ayrı bir sürüm mü oluryor.2. sistem olarak kullanılan windows un performansı mac sistemi kadar güçlü olacakmı.ilginize teskkr ederm..

windows yada macos makinanızı istediğiniz sistemden başlatabilirsiniz tamamen birbirinden bağımsız.bir windows nasıl çalışıyorsa aynı o sekilde hiç bir farkı yok hatta aynı configirasyondaki bir desktop yada laptop pc den daha verimli olduğunu söyleyebilirim yada paraller programını kullanıp macos kısmı acıkken windows ortamına geçiş yapabilirsiniz tabiki bu performans düşüklüğüne sebeb olur.
Bu mesajdan alıntı yap
ahsullda isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahsullda

Webmaster / İstanbul

Alt 12-10-2010 #9
mac diyorum başka bi şey demiyorum
çünkü mac bi karika bu siteyi mac de yapsam nasıl olurdu acaba
Bu mesajdan alıntı yap

craked

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-10-2010 #10
iLginiz için Tesekkr ederim arkadaslar.macpro ya gücüm yetmezse donanımlı bir pc alırım heralde.daha sonra yine macpro olabilir.tekrar tesekkr ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları