Mac os x Leoparda Turkish Carbon dil seçeneğini yükleyin Kesin Çözüm...

Macintosh - Mac os x Leoparda Turkish Carbon dil seçeneğini yükleyin Kesin Çözüm... ...

daks isimli Üye şimdilik offline konumundadır

daks

Grafiker / Bursa

Alt 13-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaslar,

http://www.negoa.com.tr/help.asp

Verdiğim linke girerseniz orada direk karşınıza çıkacaktır oradan download edebilirsiniz.
Dosyanın ismi : Mac Os X 10.5.6 Türkçe

Arkadaşlar merhaba,

Mac os x Leopard şletim sisteminde türkçe dil problemi yaşayanlara kesin çözüm...

Daha bugün yükledim ve kesin çözüm bendede türkçe karakter problemi yaratıyordu 10.5.5 işletim sisteminde 2 tane yama ile sistem 10.5.6 oluyor ve dil seçeneklerine Turkish Carbon ekleniyor problem ortadan kalkıyor.

önce bu linkteki dosyayı indirin ve onu kurun
Bağlantılar geçerliliğini yiyitdiğinden silinmiştir.
yükleme bittikten sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır. başladıktan sonra ise bu linkteki dosyayı kurun,
Bağlantılar geçerliliğini yiyitdiğinden silinmiştir.

bu linkte Turkish-Carbon dil seçeneği bulunuyor.
Yükleme bittikten sonra dil seçeneklerinden Turkish-Carbon seçeneğini aktif hale getirin ve rahat rahat kullanın. Hepsi bu kadar...

Kolay Gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

GrafiSek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GrafiSek

Grafiker / Bursa

Alt 13-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok teşekkürler arkadaşım. Gerçekten işe yarıyor. Birebir şahit oldum. Bu tarz sıkıntılarımızı paylaştıkça daha ileriye gideceğimizi düşünüyorum. Mesajlarının devamını bekliyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 14-01-2009 #3
benim makinamda şu an turkish ve turkish Carbon yüklü indesing ve photoshop işte adobe gurubunda Turkish te kullanmam gerekiyor. Freehand'e geçtiğimde ise Turkish Carbon'a geçmem gerekiyor şimdi bunu yüklersem bu sıkıntım geçecek mi? yoksa sadece Turkish Carbon mu yüklemem gerekecek?
Bu mesajdan alıntı yap

daks

Grafiker / Bursa

Alt 14-01-2009 #4
Hayır bu sorun bendede var Freehand carbon dil seçeneği ile çalışıyor ondan kaynaklanıyor. Benim verdiğim linkte Leopard işletim sistemi kullanıpta türkçe karakterleri kullanamayanlar için ve işletim sistemi ingilizce olanlar için...
Bu mesajdan alıntı yap
macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 15-01-2009 #5
evet bu sorunun çözümü olmadığını biliyordum bi an acaba dedim Mac os x Leoparda Turkish Carbon dil seçeneğini yükleyin Kesin Çözüm... Paylaşım için teşekürler arkadaşlar için çok faydalı bi paylaşım.
Bu mesajdan alıntı yap
serdalsahin61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdalsahin61

Grafiker / Trabzon

Alt 16-01-2009 #6
Benim sistemim 1.5.2 ben de bundan faydalanabilir miyim abaca
Bu mesajdan alıntı yap

daks

Grafiker / Bursa

Alt 17-01-2009 #7
Arkadaşlar bu linkteki dosyalar 10.5.5 işletim sistemi için geçerlidir...
Bu mesajdan alıntı yap
byefk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byefk

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2009 #8
merhaba arkadaslar, bnm mac im 10.4.11 bu versiona gore, bu problemin cozumu varmi acep...
Bu mesajdan alıntı yap
Melih Yongacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Melih Yongacı

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 19-03-2009 #9
Selam,

Mac OSX 10.5 Leopard sistemde Türkçe karakter sorununun tek bir çözüm yolu vardır o da fontlarınızın formatının Opentype olması. Elinizde bulunan Truetype formatındaki fontlarınızı hem Carbon yazılımlarda ( FreeHand MX, Quark XPress 6.5 vb. ) hem de Unicode yazılımlarda ( Adobe CS serisi, Quark XPress 7 ve üstü vb. ) sorunsuz olarak kulanmak istiyorsanız mutlaka fontlarınızı Türkçe karakterler içerdiğinden emin olduktan sonra Opentype formatına dönüştürmek durumundasınız.

Bunun dışında sisteminize Turkish TU Support ( Turkish-Carbon ) klavye betiğini yüklediğiniz zaman bu betiğin adından da anlaşılacağı gibi Türkçe fontlarınızı yalnız Carbon yazılımlarda düzgün kullanabilirsiniz. Bu klavye betiği Unicode ( Universal ) yazılımlarda herhangi bir yarar sağlamaz.

Bilginize,

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
mrv85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrv85

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #10
link error veriyor. ayladir bu problemle bogusuyorum. nasil kurabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
carbon, cozum, dil, kesin, leoparda, mac, secenegini, turkish, yukleyin