mac-pc

Dijital makineler - mac-pc ...

mac-pc
modigliani27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

modigliani27

Öğrenci (Grafik) / Bursa

mac-pc

Alt 02-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar.. Grafik son sınıf öğrencisiyim. 4 yıllık dizüstü bilgisayarımın artık çulu çıktı ve bir grafikerin dizüsütü ile ne kadar sağlıklı tasarım yapacağı da tartışılır. Okul bitiyor sağlam bir masaüstü bilgisayar alayım artık dedim fakat mac mi pc mi karar veremiyorum. Çizgifilm alanında da işler yapmak istiyorum. O yüzden pc olursa 3D programlarını kaldırabilecek birşey arıyorum. Mac e pek sıcak bakamıyorum. Okulumuzda mac bilgisayarlar var ve gerçekten zorlanıyorum.
O yüzden sizce sağlam bir pc mi almalı yoksa her grafikerin tercihi mac mi olmalı??? Ve ayrıca pc olursa ne gibi özellikleri olmalı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 02-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Uzun ömürlü birşey arıyorsanız mac derim ama para öncelikli ise mecburen pc alacaksınız.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

modigliani27

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 02-03-2012 #3
ayrıca içime sinen bilgisayarı göstereyim : http://www.vatanbilgisayar.com/Masa%...spx?I_ID=58292
Bu mesajdan alıntı yap

modigliani27

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 03-03-2012 #4
arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum ama mac-pc
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2012 #5
Elbette Mac tercih edilmeli ama fiyat ve performans karşılaştırması yapıldığında sanırım PC işinizi görecektir. Amacının 3D olacaksa PC işinizi görür. İşlemi hızı, ekran kartı markası ve hızı, RAM yüksekliğine dikkat edin.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafittas34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafittas34

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2012 #6
bencede pc işini görücektir mac bilgisayara herşeyi yükleyemediğin için zorlanıcağını düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap
sorix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sorix

Grafiker / Kayseri

Alt 03-03-2012 #7
toplama güzel bi pc işinizi görür bence bi ara satılıyordu donanıma baktım fiyatına baktım değecek bi makina değil benim makinam eski bi makina iki tanede i5 biri laptop biri pc makinam var eski olan makinamın donanımı güçlü olduğu için i5 den iyi performan sağlıyor bide mac i herkez kullanamıyor hevesle alıpta kullanamayıp satan tanıdıklarım var
Bu mesajdan alıntı yap

modigliani27

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 04-03-2012 #8
teşekkür ederim. peki http://www.vatanbilgisayar.com/Masa%...spx?I_ID=58292 bu bilgisayarı değerlendirirmisiniz özellikleri falan bana iyi gibi geldi ama...
Bu mesajdan alıntı yap

modigliani27

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 05-03-2012 #9
mesajlarınızı esirgemeyin arkadaşlar yardıma ihtiyacım var yukarda paylaştığım bilgisayarın donanımı nasıl fikrinizi almak isterim
Bu mesajdan alıntı yap
optimusPrm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

optimusPrm

Baskıcı / Bursa

Alt 15-03-2012 #10
Hocam bence gidip marka bilgisayar alma. Tamam baktığın bilgisayar gerçekten güzel ama bence kendin topla. İ7 işlemci, 8GB 1333mhz ram, Zotac gtx460, 1 TB harici, 250 GB ssd dahili hdd, bide güzel bi gigabyte yada asus anakart ile sağlam bi performans sağlarsın. Windows 7 ultimate - professional 64-bit kullanıcaksın tabi ramlerin hakkını vermek için. Benim tavsiyem 22 inch AOC gibi düşük fiyat ama LED görüntü alabileceğin bi monitör( Benim tercihim her zaman tüplü monitörlerden yana) alırsan sanırım grafik konusunu uzun süreliğine çözmüş olursun. Bu tabi ki benim düşüncem ama sen bilirsin yine. Yazdığım donanımdaki bi bilgisayar ortalama 2000 tl civarında fiyata mal oluyo bu arada.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Kapat
Şifremi Unuttum?