Mac Pro mu, Mac Air mı ?

Macintosh - Mac Pro mu, Mac Air mı ? ...

Mac Pro mu, Mac Air mı ?
mervekoc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mervekoc(28)

Grafiker / İstanbul

Mac Pro mu, Mac Air mı ?

Alt 26-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mac Pro mu, Mac Air mı ?

Bugüne kadar grafik programları için pc kullandım ama artık sabır kalmadı, sürekli takılması, donması birden bire kapanıp yaptığım işlerin heba olması vs.. Artık mac alma zamanı gelmiştir dedim.. Mac Pro mu, Mac Air mı ?

Kullananlardan yardım istiyorum Air mı ? Pro mu ? Mac Pro mu, Mac Air mı ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler, kolay gelsin...:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 26-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
air çalışmak için değik hava atmak için üretilmiş bir apple ürünü, Çalışacaksanız Pro dan şaşmayın. Adı üzerinde... Mac Book "Pro"

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2011 #3
Mac Pro mu, Mac Air mı ?

Bugüne kadar grafik programları için pc kullandım ama artık sabır kalmadı, sürekli takılması, donması birden bire kapanıp yaptığım işlerin heba olması vs.. Artık mac alma zamanı gelmiştir dedim.. Mac Pro mu, Mac Air mı ?

Bütçeniz ne kadar bilmiyorum o yüzden grafik programlarla çalışacaksanız benim sıralamam şu şekilde olurdu.

1- MacPro

2- iMac

3- MacbookPro

Malum Macbook serisi dizüstü o yüzden işinize ne kadar uygun olur bilemiyorum ama bütçe uygunsa Macpro (çünkü fiyatı 13-14 bin tl civarında) değilse iMac ideal tercih olur. Macbook air'ı ise listeye koymuyorum bile çünkü işinize uygun olduğu pek söylenemez.
Bu mesajdan alıntı yap

mervekoc(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2011 #4
Mac Pro mu, Mac Air mı ?

Çok teşekkür ederim, air'ların cd roomlarının olmaması düşündürdü beni işlemcisi nasıl onuda tam olarak bilmiyorum tabi.. Mac Pro mu, Mac Air mı ? teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap

mervekoc(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2011 #5
Bütçeniz ne kadar bilmiyorum o yüzden grafik programlarla çalışacaksanız benim sıralamam şu şekilde olurdu.

1- MacPro

2- iMac

3- MacbookPro

Malum Macbook serisi dizüstü o yüzden işinize ne kadar uygun olur bilemiyorum ama bütçe uygunsa Macpro (çünkü fiyatı 13-14 bin tl civarında) değilse iMac ideal tercih olur. Macbook air'ı ise listeye koymuyorum bile çünkü işinize uygun olduğu pek söylenemez.
Ohh o kadar uçamam tabi ki Mac Pro mu, Mac Air mı ? En fazla 4'e kadar Mac Pro mu, Mac Air mı ? Taşınabilir olmasını istiyorum o yüzden imac'lere pek sıcak bakmıyorum.. Teşekkür ederim... Mac Pro mu, Mac Air mı ?
Bu mesajdan alıntı yap
denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 26-09-2011 #6
MacPro uygun seçim. MacAir almanızı önermem.
Emin olun keyifli tasarımlar sizi bekliyor. Mac Pro mu, Mac Air mı ?
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2011 #7
Ohh o kadar uçamam tabi ki Mac Pro mu, Mac Air mı ? En fazla 4'e kadar Mac Pro mu, Mac Air mı ? Taşınabilir olmasını istiyorum o yüzden imac'lere pek sıcak bakmıyorum.. Teşekkür ederim... Mac Pro mu, Mac Air mı ?
Tercin sizindir ille taşınabilir olması gerekiyorsa macbook pro doğru tercihtir ama böyle bir zorunluluğunuz yoksa iMac herzaman daha doğru bir tercih olarak duruyor. MacBook Pro her ne kadar "Pro" soy ismi ile hava bassa da sonuçta bir notebook'dur ve notebooklar saydığınız türden işleri yapmak için üretilmemişlerdir. MacBook Pro diğerlerine nazaran daha güçlü bir notebook'tur o kadar. iMac ile yarışamaz.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 26-09-2011 #8
Tercin sizindir ille taşınabilir olması gerekiyorsa macbook pro doğru tercihtir ama böyle bir zorunluluğunuz yoksa iMac herzaman daha doğru bir tercih olarak duruyor. MacBook Pro her ne kadar "Pro" soy ismi ile hava bassa da sonuçta bir notebook'dur ve notebooklar saydığınız türden işleri yapmak için üretilmemişlerdir. MacBook Pro diğerlerine nazaran daha güçlü bir notebook'tur o kadar. iMac ile yarışamaz.
Buna katılmıyorum, Eğer aldığınız i-mac 27" i mac ise katılabilirim fakat bu da söylenen rakamdan oldukça yüksek bir aralıkta... 2500-3000 tl arası 13" bir macpro ve ram update'i + 27" samsung ya da benzeri iyi bir monitör+ mouse+klavye+ mini display adapter = 27" altı i maclerle aynı performansı verir size, bir de üstüne istediğiniz yere taşırsınız. Keza 3 senedir, kendim de böyle bir sistemle hiç sorunsuz çalışıyorum evimde.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Lilith_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lilith_

Grafiker / İstanbul

Alt 30-09-2011 #9
eger taşınabilir dusunuyorsan kesınlıkle macbook pro diyorum air e bulaşma bende yenı bi imac aldım almadan önce konuyu coğu yerden araştırdım imac mi macbook pro mu air mi falan seklınde kararsızdım hakkında iyi yorumlar duymadım acıkcası Mac Pro mu, Mac Air mı ? tercih senin
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat
Şifremi Unuttum?