MAC QUARK - Link.... Acil! Acil! Acil!

QuarkXPress - MAC QUARK - Link.... Acil! Acil! Acil! ...

ny1970 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ny1970

Grafiker / İstanbul

Alt 17-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar daha önce bu konu hakk›nda yard›m istemiştim MAC QUARK’da (Version fark etmez) birbiri ard›na s›ral›, devaml› metin alanlar› aras›nda link (zincirlemeli, birbire bağl›) uyguluyorum. Bu linki kopard›ğımda mevcut yaz›lar, ilk yaz› alan›na toplan›yor diğer alanlar boşal›yor, ben özellikleriyle (tap ayarlar›, sat›r aralar› gibi) her yaz›n›n ayn› yerinde kalmas›n› istiyorum. Bu mevzuuda acilen yard›mlar›n›z› rica ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

barsev isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barsev

Grafiker / İzmir

Alt 22-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
son sayfadan başlayarak linkleri (zinciri) koparacaksın böylece ayarların bozulmamış olacak
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-09-2008 #3
Bunu ne için yapmak istediğini anlayamadım ama, Quarkta sondan da zincirleri koparsan baştanda farketmez. Sondan kopartırsan o son sayfa yazı alanı içine sığmadığı için görükmez, baştan kesersen ilk sayfanın altına toplanır. Bunu yapabilmen için tüm bağlantıları kopardığında ilk sayfanın altına toplanan textleri seçip tek tek her sayfaya başladığı yerden manuel olarak yapıştırmak.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
acil, link, mac, quark