Mac'de convert to pdf ve yazdır komutu ile pdf'i yeniden ölçeklendirme

Macintosh - Mac'de convert to pdf ve yazdır komutu ile pdf'i yeniden ölçeklendirme Sponsorlu Bağlantılar Herkese merhaba, benim şöyle bir sıkıntım var. mac osx 10.6.8 kullanıyorum. windows kullanırken herhangi bir resme vs. sağ tıklayıp convert to pdf komutu ile dosyayı pdf'e çevirebiliyordum ve ...

elixirman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elixirman

Grafiker / Adana

Dosya23

Alt 08-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhaba,

benim şöyle bir sıkıntım var.

mac osx 10.6.8 kullanıyorum. windows kullanırken herhangi bir resme vs. sağ tıklayıp convert to pdf komutu ile dosyayı pdf'e çevirebiliyordum ve bu pdf dosyasını yazdır komutu ile pdf yazıcıyı seçip tekrar ölçeklendirebiliyordum ( açıkcası işimi çok kolaylaştıran bi durumdu bu)

gelgelelim mac kullanmaya başladığımdan beri pdf yazıcıdan eser yok. yanlış anlaşılmasın sorunum dosyayı pdf ye çevirmek değil, pdf ye çevrilmiş bir dosyayı veya bir pdf dosyasını yazdır komutu ile yazıcı olarak pdf yi seçip tekrar ölçeklendirebilmek. çeşitli script ler denedim, adobe'un sitesinden driverlar indirdim ama bu işin içinden çıkamadım.

bu konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları