Mach 3 en basit yöntemle tornada dönen cisme şekil vermek yardım !

CNC - Mach 3 en basit yöntemle tornada dönen cisme şekil vermek yardım ! Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar. Hayırlı bayramlar, hayırlı geceler. Elimde bir tane cnc router var. Ben bunun tezgahına ufak bir torna yerleştirip tornanın aynasına bağladığım silindir yada kare çıtaları elips, küre ...

adsorbonac isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adsorbonac

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-07-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar. Hayırlı bayramlar, hayırlı geceler. Elimde bir tane cnc router var. Ben bunun tezgahına ufak bir torna yerleştirip tornanın aynasına bağladığım silindir yada kare çıtaları elips, küre vb gibi tesbih taneleri ve tesbih imamesi yapmayı düşünüyorum. Bunun için hangi programı kullanmalıyım ve çizimi nasıl yapmalıyım. Artcam 2008 var elimde bununla çizim yapıp denedim ama sürekli düz plaka işlemi olarak algılıyor. X -a olarak kaydettim bu seferde şkille alakası olmayan saçma haraketler sergiledi.
Dip not; Cnc router ile bilgim hiç yok. Yardım edebilecek arkadaş var ise anlayabileceğim şekilde tarif ederse çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler. Örnek resim alttadır. Tornayı henüz tablaya monte etmedim alt kızağını ona göre kestirip oturtucam.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 09-07-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ramazan Bayramında sonra bana ulaşabilirseniz, Makine üretimindeki Mühendis arkadaşlarla sizleri görüştürebilirim...

İstanbul Reklam Ürünleri
Erkan DERYA
Bu mesajdan alıntı yap