macime internet, msn ve grafik programları

Macintosh - macime internet, msn ve grafik programları ...

ghg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ghg

Grafiker / İzmir

Alt 15-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba ben hayatımda ilk defa mac kullanıyorum ve hiç bilmiyorum ve benim ona internet msn ve grafik programları yüklemem lazım ama onun depolama sistemi nasıl nerde bilmiyorum yani pcde bilgisayarım/yerel diskC/program filesın macteki karşılığı nedir lütfen yardım edin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
macintosh'ta depo yeriniz harddiskinizin içidir yine ve sağ en başta çıkar simgesi... normalde internet browser kendiliğinden zaten yüklüdür... ismide genelde safari'dir... grafik programlarını applications klasörüne yükleyeceksiniz... bütün programlar orada bulunuyor... safari de dahil...
Bu mesajdan alıntı yap

ghg

Grafiker / İzmir

Alt 15-09-2008 #3
çok teşekkür ederim bişe daha soracağım internet var explorer 5 ya da 6 çalışıyor ama bazı siteleri açmak istediğimde mesela facebook sürümünüz uygun değil diyor bu sorunu gidermek için hangi sürümü yüklemem lazım
Bu mesajdan alıntı yap

Grafiker / İstanbul

Alt 15-09-2008 #4
üst menülerinizde yardım yada ingilizce ise help yazan yerden yeni sürümüyle güncellemesini isteyebileceğiniz bir yazı çıkıyor olması lazım... şu an evimdeki pc olduğu için net cevap veremiyorum...

yada explorer ın sayfasına girip oradan mac için son sürümünü indirebilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

ghg

Grafiker / İzmir

Alt 15-09-2008 #5
çok sağolun

itunes quicktime nedir
Bu mesajdan alıntı yap

Grafiker / İstanbul

Alt 16-09-2008 #6
itunes müzik çalma programıdır... tıpkı winamp gibi... quick time ise film ve ses oynatıcı programdır... daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse;

Apple tarafından geliştirilen başarılı medya oynatıcı QuickTime Player sade arayüzü ve basitliği ile dikkat çeken bir program. Küçük boyutlardaki dosyalarda bile kaliteli görüntülere sahip olan MOV, QT vb. dosya formatlarını oynatmak için tasarlanmış bu özel oynatıcı ile film fragmanları, tanıtım videoları ve online televizyon kanallarını kolaylıkla izleyebiliyorsunuz.

basit görünümü ve hızlı yapısı ile çok çabuk işlemler gerçekleştirebileceğiniz QuickTime özel formatlar dışında en popüler video, ses ve resim formatlarını hatta flash animasyonlarını da açabiliyor. Bu formatlar arasında ise şunlar mevcut;

Ses: AAC, AIFF, CDDA, MIDI, MP3, M4A, M4B, M4P, QCELP, ULAW, ALAW, WAV

Görüntü: 3GPP, 3GPP2, BMP, JPEG, GIF, FLASH, SWF, DV, H.261, H.263, H.264, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, QTZ, MOV, PNG, TIFF, TGA

Not: QuickTime menülerindeki bazı sekmelerin "PRO" logosuyla birlikte ücretsiz sürümde kullanılamadığını göreceksiniz. Bu özellik ve seçenekleri kullanmak için QuickTime'ın ücretli sürümü QuickTime Pro'yu satın almanız gerekmektedir.

alıntıdır...
Bu mesajdan alıntı yap

ghg

Grafiker / İzmir

yine ben

Alt 20-09-2008 #7
mac imde mac os 9.2 var onu mac os x ile gücellemke istiyorum ma olmuyor kod soruyor yardımcı olabilir misiniz
Bu mesajdan alıntı yap
gök-khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gök-khan(34)

Grafiker / Eskişehir

Alt 22-09-2008 #8
İmkanı yok MAC OS 9'u, MAC OS 10'a güncellemenin.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ben, grafik, internet, mac, macime, msn, programlari, yine