Macintosh bilgisayarda format nasıl atılır ?

Macintosh - Macintosh bilgisayarda format nasıl atılır ? ...

Alt 16-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yardıma ihtiyacım var ben mac kendi cdlerınden format atmaya calısırken olmadı ve sıyah bir sayfa cıktı 2 kelimeden baska bir sey yazmıyor ne yapıcam :skull: valla sacmalamıs olabilirim yazdıklarımdan anlamayana tekrar yazabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 17-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bende merak ediyorum hem senin icin hem kendim icin arastiriyorum Macintosh bilgisayarda format nasıl atılır ?

http://www.macdunyasi.com/forum/inde...c08db1ed832f31

Biraz araştırdım bunu buldum.Umarim işine yarar...
Bu mesajdan alıntı yap
hak_al2004 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hak_al2004

Grafiker / İstanbul

Alt 18-02-2008 #3
normal sartlarda bilgisayar kapaliyken cd'yi takip v harfine basili tutarsan sistemi yuklemeye baslar
Bu mesajdan alıntı yap
ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 18-02-2008 #4
bence sistemcini çağır..çok ta kurcalama derim..

saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 18-02-2008 #5
normal sartlarda bilgisayar kapaliyken cd'yi takip v harfine basili tutarsan sistemi yuklemeye baslar

Arkadaşın dediği gibi başlatırken v ye basarak cdrom dan başlatarak yüklü olan hdd nın ıcınden tüm belgeleri seçerek sağ tuş tıklayarak sil deyerek tekrardan kopyalama yaparak sisteminizi kurabilirsiniz. Ancak sistemi kurduktan sonra gerekli olan ağ ayarlarınız ve programlarınızı yüklemeniz gerekicektir. Bunlarda tek tek hepsi bir arada nasıl anlatılır bilemiyorum. Bu yüzden bir arkadaşında tavsiyesi gibi bilir kişi veya yetkili servisinizi çağırırsanız size profesyonel hizmeti vereceklerdir...

Diyebileceklerim bu kadar.

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2008 #6
yardıma ihtiyacım var ben mac kendi cdlerınden format atmaya calısırken olmadı ve sıyah bir sayfa cıktı 2 kelimeden baska bir sey yazmıyor ne yapıcam :skull: valla sacmalamıs olabilirim yazdıklarımdan anlamayana tekrar yazabilirim

şimdi arkadaşım... sistem cd ni cd sürücüne tak... açılana kadar v tuşuna bas... bilgisayar kendini sistem cd sinden açacaktır... açtıktan sonra karşına gelen menülerden disk utility e tıkla... daha sonra karşına bir bölüm daha gelecektir.. ordan sabit hd ni seç... daha sonra erase seçeneğinden sabit hd ni sil.. MAC OS EXTENDED journaled.. seçeneği seçili olsun... daha sonra sağ altta erase butonuna tıklarsan sabit hardiskin formatlanır... erase menüsünün hemen sağında da PARTITION var... ordanda isteğe bağlı olarak sabit hd ni iki veya daha çok bölüme ayırabilirsin... en son olarak zaten sistem cd si seni yönlendirecektir... sistemi yüklemeye başlayabilirsin...

sistem yüklemesi bitince elma menüsünden sistem preferences e geçip ordan sharing kısmından network ayarlarını yapabilirsin... saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
mgrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgrafik

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2008 #7
daha önce format atmadıysan kurcalamamanı tavsiye ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
amfproduction isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amfproduction

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 25-02-2008 #8
şimdi arkadaşım... sistem cd ni cd sürücüne tak... açılana kadar v tuşuna bas... bilgisayar kendini sistem cd sinden açacaktır... açtıktan sonra karşına gelen menülerden disk utility e tıkla... daha sonra karşına bir bölüm daha gelecektir.. ordan sabit hd ni seç... daha sonra erase seçeneğinden sabit hd ni sil.. MAC OS EXTENDED journaled.. seçeneği seçili olsun... daha sonra sağ altta erase butonuna tıklarsan sabit hardiskin formatlanır... erase menüsünün hemen sağında da PARTITION var... ordanda isteğe bağlı olarak sabit hd ni iki veya daha çok bölüme ayırabilirsin... en son olarak zaten sistem cd si seni yönlendirecektir... sistemi yüklemeye başlayabilirsin...

sistem yüklemesi bitince elma menüsünden sistem preferences e geçip ordan sharing kısmından network ayarlarını yapabilirsin... saygılar..
Dostum arkadaş gayet güzel açıklamış, aynen dediği gibi yaparsan, makinan düzelir. Ayrıca bu makinalar öyle kolay kolay bozlucak makinalar değiller ve Pc gibi aptal makina hiç değiller, ben mac bilgisiyarını bozmak için çok uğraştım 14 yıldan beri mac kullanıyorum hala bozamadım, sen başarırsan, yada başaran bili olursa elini öpeceğim Macintosh bilgisayarda format nasıl atılır ? korkmana gerek yok, çok basit bir formatı vardır. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
EYEQ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EYEQ

Grafiker / İstanbul

Alt 23-03-2008 #9
macintosha ne format atması yaaaaa!dvd yi tak v tuşuna bas yükle.mac e pc muamelesimi yapıyorsunzu anlamadım Macintosh bilgisayarda format nasıl atılır ?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 03-06-2008 #10
arkadaslar benim de bu konuyla ilgili sorunum var...

leopard bilgisayara abime kurdurdum abim yanlislikla harddisci bölüp windowsu öle yüklemeye calismis sonra silemeyince öle birakip leoparda devam edip bootcampi kullanarak windowsu kurdu... bu formattan sonra bilgisayara ben daha dokunmadim bi süre sonra laptopu tamire gönderdim ekrandan sebep, geri gönderdikleri yeni bi urundu sadece harddisci degistirmislerdi...
format zamani geldigini düsünerekten her zaman ki gibi cdyi koydum v tusuna basladim... fakat nafile sistem cdyi kabul etmedi... bunun uzerine harddiscte herseyi sildim ve yanlislikla önceden kurulmus windows bölümünden baslattim...

simdi gel pirincin tasini ayiklayama cünküüü cd artik hic calismio windows calismio mac sayfasina giremiyorum windows acilinca sorun veriyo kafayi yemek üzereyim bana tavsiye verebilecek biri warsa lütfenn ulasin bana pm atin yada ne bilim ulasin kisacasi Macintosh bilgisayarda format nasıl atılır ?

yardimlariniz icin simdiden tsk ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
atilir, atlr, bilgisayarda, format, macintosh, nasil, nasl